بسیج مظهر مردم سالاری دینی است
کد خبر: 882554
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003hak
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام:
سرهنگ "جمال شاکرمی"در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت آغاز هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: بسیج یک جریان مقدس و واژه پاک و طیب است که امروز شاهد تأثیر شگرف آن در اقصی نقاط جهان هستیم.

 شاکرمی گفت : بسیج یک جریان حزبی نیست که با یک دولت بیاید و برود، بسیج یک تفکر و باطن جاری است که تمامی انسان‌ها دورهم جمع می‌شوند و به یک جمع‌بندی برای استفاده از یک ظرفیت می رسند.

جانشین فرماندهی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام، با اشاره به اینکه هدف اصلی ما در برنامه‌های هفته بسیج تبیین واژه بسیج و فعالیت‌های این نهاد مقدس است، یادآور شد: خوشبختانه امروز تمامی مسئولان ما به نقش و ضرورت حضور بسیج در عرصه‌های مختلف آگاهند چنانچه در اربعین حسینی، بسیج نقشی پیشتاز داشت و توانست اقدامات خود را به‌خوبی انجام دهد.

 وی، بابیان اینکه امروز تمام حرکت‌های اسلامی و بیداری اسلامی تحت تأثیر این واژه مقدس قرارگرفته‌اند، ابراز کرد: بسیج به‌فرمان امام راحل شکل گرفت و خدمات بزرگی را درراه اعتلای نظام و اسلام و خدمت به مردم داشته است و امروز نیز تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی تا آینده دوردست در عرصه‌های مختلف خادم ملت و نظام اسلامی است.

 شاکرمی، بابیان اینکه در زلزله اخیر نیز سپاه و بسیج ایلام مأموریت پیداکرده در شهرستان ثلاث باباجانی حضور یابد و به 18 روستای این منطقه کمک رسانی و امدادرسانی نماید، گفت: در همان روز اول، گروه‌های جهادی بسیج به این منطقه اعزام شدند و باید گفت که هدف ما انجام‌وظیفه و ارائه خدمت در کنار مردم است.

وی، با تأکید بر اینکه بسیج در زمینه ارائه خدمت جغرافیا را نمی‌شناسد و در هرجایی به کمک هم نوعان خواهد شتافت، افزود: شعار هفته بسیج در سال جاری بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی است که هرکدام از این کلمات مفاهیم عمیقی دارد، مردم‌سالاری دینی، یعنی بسیج هرلحظه در کنار مردم قرار دارد.

جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام، در ادامه تصریح کرد: درمجموع در استان ایلام برابر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 61 عنوان برنامه و با حجم 513 برنامه برگزار می‌شود که محوری‌ترین برنامه هفته بسیج، دیدار بسیجیان با رهبر معظم انقلاب است.

جمعی از بسیجیان استان ایلام نیز به این دیدار مشرف ‌شدند.

 شاکرمی، یادآور شد: برنامه شبانه به طول هفت شب در صداوسیمای مرکز ایلام، دو برنامه خانواده تحت عنوان بسیج و خانواده، افتتاح و کلنگ زنی 20 پروژه در بخش‌های ملکشاهی، آبدانان و دهلران، همایش طلایه داران در عرصه اقتصاد مقاومتی، تجلیل از افراد موفق در زمینه تولید، اعزام گروه‌های جهادی را به سمت مناطق زلزله دیده، شروع گشت‌های محله محور بر اساس تفاهم‌نامه با نیروی انتظامی و دادگستری از برنامه هفته بسیج است.

وی، با اشاره به اینکه یکی محورهای مهم واصلی برنامه‌های امسال مسجد محوری است، گفت: اعزام گروه‌های پزشکی به مناطق محروم نیز از دیگر برنامه‌های این هفته است ولی اساسی‌ترین برنامه هفته بسیج، روز پنجم آذر خواهد بود که کل بسیجیان هر شهرستان با ظرفیت بالایی از مساجد حرکت کرده و در محلی که پیش‌بینی‌شده حضور به هم می‌رسانند.

جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام بابیان اینکه تلاش ما بر این است که نیمی از جمعیت استان تحت برنامه‌های هفته بسیج قرار گیرند، ابراز کرد: یکی دیگر از شعارهای اصلی بسیج خدمت‌رسانی بسیج در تمامی ابعاد در کنار مردم و محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف است.

شاکرمی، بیان کرد: بسیج یک جریان حزبی نیست که با یک دولت بیاید و برود، بسیج یک تفکر و باطن جاری است که تمامی انسان‌ها دورهم جمع می‌شوند و به یک جمع‌بندی برای استفاده از یک ظرفیت می رسند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین