قانع نيستم، كمك‌ها را مضاعف كنيد
کد خبر: 881943
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003hQt
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
رهبر انقلاب در آغوش مردم کرمانشاه خطاب به اطرافيان:‌ برويد کنار تا مردم را ببينم...
زهرا چیذری

يك رهبر «انقلابي» پيگيري‌هايش هم براي رسيدگي به اوضاع مردم در مناطق زلزله‌زده فرق مي‌كند؛ رهبر انقلابي ما حتي وقتي براي رسيدگي و اولويت‌گذاري ارائه خدمت به مردم زلزله‌زده كرمانشاه دستور ويژه صادر مي‌كنند با وجود آنكه فرستاده ويژه‌اي را براي بررسي اوضاع امدادرساني به مردم تعيين مي‌كنند، اما باز هم خودشان به ميدان مي‌آيند و به كلام اكتفا نمي‌كنند. وقتي مي‌گويند «با شما همدردم» در ميان مردم مصيبت‌زده هستند؛ ‌در كنار مردمي كه قهر طبيعت و زمين‌لرزه تمام هستي‌شان را گرفته است. رو‌ در‌ رو، دست در دست، چهره به چهره با اين مردم قرار مي‌گيرند تا درد‌دل‌هايشان را بشنوند؛ بي‌هيچ واسطه‌اي، پاي پياده آمده‌اند، محافظي حائل مقتدا و مردم نيست. رهبر انقلابي ما براي ثبت تصوير و سلفي گرفتن به ميان مردم زلزله‌زده نيامده‌اند و با دوربين‌ها كاري ندارند.

دوربين‌ها را كنار مي‌زنند تا جمعيت را به خوبي ببينند. آمده‌اند تا با مردم «همدردي» كنند. آمده‌اند تا آنها را در آغوش بكشند و به دل آنها تسلايي بدهند و در كنار همه اينها براي مطالبه رسيدگي به مشكلات زلزله‌زدگان جلسه تشكيل بدهند و در جمع مردم زلزله‌زده در ميان روستايياني كه به شوق ديدار مقتدايشان تمام دردها و غم از دست دادن عزيزان و آوارگي را فراموش كرده و گرداگردش را فراگرفته‌اند، ‌تأكيد مي‌كنند: «مسئولان تلاش‌هاي خود را مضاعف كنند؛ ‌به اين حد قانع نيستم.»

رهبر فرزانه انقلاب همچون هميشه پرصلابت و مقتدر در دفاع از حق و حقوق مردم ايستاده‌اند و در ماجراي زمين لرزه كرمانشاه هم تمام هم و غمشان را براي رسيدگي به اوضاع مردم در مناطق زلزله‌زده به كار بستند و در نهايت با تمام دستورات و پيگيري‌هايي كه انجام شد، خودشان به ميدان آمدند و شخصاً براي همدردي با مردم زلزله‌زده كرمانشاه و بررسي روند رسيدگي به اوضاع اين مناطق راهي ديار پهلوانان شدند. 
 
با شما همدردم
ساعات اوليه روز گذشته بود كه چشم و دل مردم داغدار مناطق زلزله‌زده كرمانشاه به ديدار رهبرشان روشن شد.  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در اولين ساعات صبح براي بازديد از مناطق زلزله‌زده به‌صورت سرزده وارد كرمانشاه شدند.  رهبر انقلاب اسلامي ابتدا در شهر سرپل ذهاب حضور يافتند و از مناطق خسارت‌ديده بازديد كردند.  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خطاب به مردم گفتند: بسيار مايل بودم كه در زمان شادي دل‌ها و خرمي زندگي به شهر شما مردم مهربان و باوفا بيايم، نه در شرايطي كه دچار غم، بلا و چنين مصيبت شديدي هستيد. 

رهبر انقلاب اسلامي با ابراز همدردي با يكايك دل‌هاي داغدار در شهرها و روستاهاي آسيب‌ديده افزودند: با غم شما، دل‌هاي ما پر از غم و افكار ما نيز گرفتار شد. 
ايشان با اشاره به مقاومت، ايثار و ايستادگي مردم استان كرمانشاه در دوران دفاع مقدس خاطر نشان كردند: اين اولين باري نيست كه شهر شما مردم صبور و مهربان و شهرهاي اطراف آن دچار چنين مشكلاتي شده است، بلكه شما در دوران جنگ تحميلي نيز محكم و استوار، مردانگي، استقامت و پهلواني خود را در مقابل درد و رنج‌ها نشان داديد و امروز نيز نشان خواهيد داد. 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفتند: انسان‌هاي بزرگ و دلاور در مقابل حوادث مي‌ايستند و آن حوادث را مغلوب اراده‌ خود مي‌كنند، بنابراين اگرچه زلزله، بلا و مصيبت بزرگي است كه با ويراني همه را داغدار و مصيبت‌زده مي‌كند، اما همين زلزله در اثر ايستادگي مردم و تلاش آنان براي تجديد حيات، آباداني و عمران مي‌تواند به يك نعمت تبديل شود. 
 
من به اين حد از تلاش‌ها قانع نيستم
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه مي‌توان با ايستادگي در مقابل مشكلات و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي عظيم ملت در مقابل بلاياي طبيعي و تحميلي ايستادگي كرد، افزودند: اين حادثه، ملت ايران را به حركت درآورد و مردم در همه‌ نقاط كشور با احساس اينكه دلشان در كرمانشاه است و به كرمانشاه مديونند، به‌قدر وسع و توان خود به وظيفه‌ كمك‌رساني عمل كردند. 
ايشان افزودند: مسئولان به‌ويژه در برخي بخش‌ها در اين حادثه خوش درخشيدند و كار و تلاش كردند و در همان ساعات اول حادثه، ارتش در شهرها و سپاه در روستاها با حضور مؤثر به ياري افراد زير آوار مانده شتافتند، اما من به اين حد از تلاش‌ها قانع نيستم، بنابراين مسئولان بخش‌هاي مختلف بايد تلاش و مجاهدت خود را مضاعف كنند. 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مردم را به تلاش براي آباد کردن منطقه و رقم زدن روزگاري بهتر فرا‌خواندند و خطاب به آنان گفتند: چشم اميد را به نيرو، تلاش و قدرت خود معطوف كنيد و با تكيه به غيرت خدادادي، زندگي شاد و با طراوتي بسازيد. 
  
بهانه‌اي براي تخفيف آلام روستاهاي كرمانشاه
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در ادامه‌ حضور در مناطق زلزله‌زده‌ كرمانشاه از روستاهاي كوئيك مجيد، كوئيك عزيز، كوئيك حسن، سراب ذهاب و قلعه‌ بهادري بازديد كردند.  رهبر معظم انقلاب در جمع مردم اين روستاها ضمن ابراز همدردي با مصيبت‌زدگان گفتند: من از ساعات اول حادثه دائماً به مسئولان براي رسيدگي به حال مردم سفارش‌هاي لازم را كردم تا بخشي از مشكلات شما عزيزان حل شود و خوشبختانه نيروهاي مسلح و غيرمسلح، كارها و تلاش‌هاي خوبي تاكنون انجام داده‌اند كه لازم است اين فعاليت‌ها با قوت ادامه يابد.  رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به خسارات سنگين زلزله و نابود شدن كامل برخي از روستاها افزودند: از اينكه شما جوانان مؤمن و با نشاط را از نزديك زيارت كردم بسيار خرسندم و مطمئنم به لطف خدا و با تلاش مسئولان و همت مردم و شما جوانان عزيز روستاها بهتر از قبل ساخته خواهد شد. 

ايشان از خداوند متعال، صبر، سكينه و نزول رحمت الهي را بر زنان و مردان غيور و با وفاي كرمانشاه مسئلت كردند و گفتند: امروز ما در اين تلخي‌ها و غم‌ها با شما شريك هستيم و اميدواريم بتوانيد زندگي را از نو بسازيد تا در شادي‌ها نيز با شما شريك باشيم و اين حادثه، بهانه‌اي براي تخفيف آلام روستاهاي كرمانشاه شود كه پيش از زلزله نيز مشكلات زيادي داشتند. 

مردم آسيب‌ديده بايد پيشرفت كار را حس كنند
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بعد از بازديد از مناطق زلزله‌زده در جلسه رسيدگي به مشكلات زلزله‌زدگان در جمع مسئولان استاني، محلي و جمعي از فرماندهان نظامي و انتظامي، وظايف مسئولان را در قبال زلزله‌زدگان استان كرمانشاه بسيار سنگين خواندند و تأكيد كردند: مهم‌ترين اولويت كنوني، مسئله تأمين مسكن زلزله‌زدگان و بازسازي مناطق تخريب ‌شده و آسيب‌ ديده است كه بايد با پشتيباني دستگاه‌هاي مختلف نظامي و غيرنظامي و با مديريت متمركز و كار جهادي و با سرعت عمل لازم انجام گيرد.  ايشان با تأكيد بر اينكه مردم آسيب‌‌ديده بايد پيشرفت كار را حس كنند، گفتند: در اين زمين ‌لرزه، وسعت مناطق آسيب‌ديده زياد است و اگرچه شهر سرپل ذهاب و برخي شهرهاي ديگر خسارات سنگيني ديده‌اند، اما برخي روستاها به كلي ويران شده‌اند كه حادثه مهمي است.  رهبر انقلاب با اشاره به مصائب، سختي‌ها و گرفتاري‌هاي زلزله‌زدگان افزودند: ما چون خودمان به حادثه زلزله مبتلا نشده‌ايم، شايد متوجه مصيبت زلزله‌زدگان نشويم. كساني كه تا ديروز در كنار خانواده خود در يك مسكن با آرامش زندگي مي‌كردند به يكباره همه زندگي خود را از دست داده‌اند و اكنون در فصل سرما همه زندگي آنان در يك چادر خلاصه شده است. 

حضور به موقع ارتش، سپاه و نيروي انتظامي
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه بايد اهميت اين حادثه را متوجه شد تا بتوانيم به اهميت وظايف خود پي ببريم، خاطر نشان كردند: در حوادثي همچون زلزله، يكي از موارد موردنياز در همان ساعات اوليه، موضوع نجات است كه در اين منطقه به دليل حضور به موقع ارتش، سپاه و نيروي انتظامي، مسئله نجات تقريباً به شكل قابل قبولي انجام شد. 
ايشان خاطر نشان كردند: با توجه به بازديدي كه از برخي مناطق زلزله‌زده داشتم و با توجه به گستردگي منطقه آسيب‌ديده، اگر موضوع نجات در همان ساعات اوليه به سرعت انجام نمي‌گرفت، تلفات قطعاً چندين برابر ميزان فعلي بود. 
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به برگزاري جلسات متعدد خود با مسئولان دولتي در زمان زلزله بم گفتند: در پي آن جلسات، ستاد مديريت بحران شكل گرفت تا در همان لحظات اوليه حوادث طبيعي، اين ستاد وارد عمل شود. 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي موضوع «امداد» را بعد از موضوع «نجات» يكي ديگر از مسائل مهم در حوادث و بلاياي طبيعي برشمردند و افزودند: اگرچه در امداد نيز سرعت موردنياز است، اما امداد فوري و تمام ‌شدني نيست، زيرا در هر برهه از زمان، بخش‌هاي مخصوص به خود را دارد.  ايشان تأكيد كردند: در حادثه‌اي همچون زلزله در مراحل اوليه امداد، تأمين نيازهاي فوري همچون غذا، آب، امكانات زندگي و لباس مورد توجه است، اما بعد از اين مراحل مهم‌ترين مرحله جمع‌آوري نخاله‌ها در شهرها و روستاها و سپس تأمين مسكن است كه كار عظيم و دشواري است و بايد حتماً انجام گيرد. 
رهبر انقلاب اسلامي، سرعت عمل در ساخت خانه‌هاي مردم آسيب‌ ديده و همچنين تأمين وسايل گرمايشي را ضروري برشمردند و خاطرنشان كردند: براي انجام اين مسئوليت سنگين، مديريت متمركز لازم است.  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با قدرداني از زحمات مسئولان به ويژه دستگاه‌ها و نهادهايي كه كمر همت بستند و از همان ابتداي حادثه به طور جدي وارد عمل شدند، گفتند: علاوه بر تمركز مديريت، كار جهادي و پيگيري مستمر كارها و سرعت عمل بايد در دستور كار مسئولان قرار گيرد. 
  
همدردم
حضور بي‌واسطه رهبر معظم انقلاب در ميان مردم زلزله‌زده كرمانشاه بازتاب‌هاي گسترده‌اي در فضاي مجازي داشت. 
مردم با هشتگ «همدردم» تصاوير حضور مردم كرمانشاه براي ديدار با مقتدايشان را بازتاب مي‌داد. مردم زلزله‌زده‌اي كه با تنها دارايي‌شان كه قطعاتي از كارتن و تكه ذغالي بود، پلاكاردهاي دستنويس «جانم فداي رهبر» را در دست گرفته و گرداگرد رهبرشان حلقه زده بودند. برخي ديدار مردمي رهبر را با زبان گوياي تصاوير با ديدار ساير مسئولان با مردم كرمانشاه مقايسه كرده بودند و برخي ديگر حضور بي‌تكلف رهبري در چادر زلزله‌زدگان، ‌آغوش پدرانه رهبر امت براي مصيبت‌زدگان و دست‌هاي ياريگرش را كه در دستان مردم گره خورده بود به تصوير كشيده بودند. يكي توييت كرده: «حضور رهبر انقلاب در روستاهاي زلزله زده كرمانشاه و به خصوص در ميان اهل تسنن و ابراز محبت مردم به رهبري، يعني خنثي شدن يك هفته فتنه‌گري معاندين در فضاي مجازي. اين است قدرت انقلاب اسلامي» و ديگري با به اشتراك گذاشتن بخشي از سخنان رهبري در جمع مردم اينگونه نوشته است: «كنار بايستيد؛ مي‌خواهم جمعيت (مردم ) را ببينم... همه سفر رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله زده كرمانشاه در همين يك جمله خلاصه شده است.»
 
اسكان موقت زلزله‎زدگان روستايي به‌زودي آغاز مي‎شود
فرمانده كل سپاه با تأكيد بر اينكه به خادمي ملت افتخاركرده و بر عهدمان در كمك به زلزله‌زدگان پايبنديم، گفت: با برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده اسكان موقت زلزله‌زدگان روستاهاي غرب كشور به زودي آغاز مي‌شود. 
سردار سرلشكر پاسدار محمدعلي جعفري، فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در بازديد از مناطق زلزله زده غرب كشور با اشاره به اهميت تمركز تلاش‌ها و اقدامات به اولويت نياز هموطنان زلزله‌زده افزود: با همت فراوان مردم، همه دستگاه‌ها و نهادها از مرحله بحران و اضطرار عبور كرده‌ايم و با تأمين نيازهاي اوليه مانند خوراك، پوشاك و چادر با جديت بايد مراحل بعدي را با هماهنگي و هم‌افزايي سپري كنيم.  وي تصريح كرد: با توجه به تقسيم كار صورت پذيرفته و توافق ارتش و سپاه و سپردن امر مهم اسكان موقت زلزله‌زدگان روستاها به قرارگاه خاتم‌الانبيا اميدواريم با همكاري بنياد مسكن انقلاب اسلامي فرآيند ساخت‌، آماده‌سازي و استقرار كانكس‌هاي مسكوني بر حسب اسكان موقت مردم عزيز عملياتي و با توجه به فصل سرما و بارندگي، دغدغه مردم عزيز را در اين زمينه ظرف يكي‌، دو ماه آينده مرتفع سازيم. 
فرمانده كل سپاه در ادامه با اشاره به عزم همه نيروها و رده‌هاي سپاه براي كمك به مردم زلزله‌زده از همان ساعات اوليه خاطرنشان كرد: سپاه به خادمي ملت ايران به ويژه هموطنان زلزله‌زده افتخار مي‌كند و به فضل الهي همراه با همه دستگاه‌ها‌، سازمان‌ها، ساير نيروها و به ويژه آحاد مردم تا بازگشت وضعيت عادي به زندگي زلزله‌زد‌گان در كنار آنها خواهد بود. 
سرلشكر جعفري در پايان با بيان اينكه سپاه بر عهد خود در كمك به زلزله‌زدگان پايبند است، تصريح كرد: براساس سازماندهي و برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده و با احصاي نيازمندي‌ها و اولويت‌هاي منطقه تحت‌تأثير زلزله بين ۳۱ رده سپاه و با تقسيم و همكاري قرارگاه خاتم‌الانبيا و ساير نيروها مورد رسيدگي قرار خواهند گرفت و به ياري خدا با كمك دولت و ارتش بتوان با آواربرداري زمينه‌هاي اسكان دائمي زلزله‌زد‌گان را نيز فراهم كرد. 
غیر قابل انتشار: ۲۳۸
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱
رمضانعلى محمدیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
0
0
بسم الله،باسلام،آقاجان ما،ماشین نداره تا از بالاش بابلندگو با مردم حرف بزنه. چون سوار نفس ومقام شده شھسواریه که عنایت خداوندى رو داره ،که با دل مردم ،بى حجاب دنیا،با خدا حرف میزنه.خداوندا نگه دار از زوالش.مستى بیاید قى کند،مستى زمین راطى کند.والسلام،شھرک اندیشه‌.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار