2400 واحدصنعتی از سوخت طبیعی استفاده میکنند
کد خبر: 878556
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003gYG
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
شرکت گاز گلستان
جمال لیوانی مدیر عامل شرکت گاز گلستان از برخورداری 2400 واحد صنعتی از مزایای سوخت طبیعی در سال جاری خبر داد
صفرعلی جمال لیوانی  با اشاره به  سیاست گذاری دولت درخصوص جایگزینی گازطبیعی با سوختهاي فسيلي  افزود:خوشبختانه روند گازرسانی به این واحدها از سنوات قبل همچنان ادامه دارد و این امر در سال جدید نیز که  توسط  رهبرفرزانه به سال اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال نام گذاری شده است قوت گرفته و این شرکت  نیز همراه با سایر دستگاههای اجرایی با تسریع در روند گازرسانی به شهرکها و  واحدهای صنعتی ضمن کمک به تولید و چرخه اقتصادی کشور در زمینه ایجاد اشتغال نیز به نحو مطلوبی سهیم شده است.

 
 وی یادآورشد:خوشبختانه تاکنون استقبال واحدهای صنعتی در این زمینه بسیار خوب بوده و در این رابطه بنا به مصوبه شورای اقتصاد،حسب درخواست وزارت نفت برای گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی مصرف کننده سوخت مایع ، یرای این واحدها خط  لوله اختصاصی    بر اساس سقف تعیین شده  با احتساب میانگین  3 ساله سوخت مایع    به  مبلغ برابر یا کمتر از2 میلیارد و 400  میلیون ریال  احداث  خواهد شد  که در این رابطه درحال حاضر   511 درخواست که مشمول این مصوبه  می شوند واصل شد.

مهندس جمال لیوانی افزود: از این تعداد  حدود   184 واحد آن در برنامه اجرایی سال 96 قرار گرفته و تعداد 186  مورد نیز در مرحله اخذ مجوزهای حفاری از ادارات و مراجع ذیصلاح و تعداد  141 واحد نیز در حال انجام  بررسی های اولیه قرار دارد که همگی این واحدهای صنعتی در صورت فراهم بودن شرایط لازم  انشاء ا... تا پایان سال 98 از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.  


 وی در ادامه  تقاضا داشت: تا متقاضیان عزیزی که تاکنون نسبت به ارائه درخواست گاز  واحد صنعتی خود  اقدام ننموده اند می توانند با مراجعه به شرکت گاز و یا ورود به سایت شرکت گاز گلستان به آدرس  (WWW.NIGC-GOLESTAN.IR)و انتخاب  سامانه ثبت تقاضای گاز واحدهای صنعتی اقدام  نموده و با دریافت کد رهگیری بصورت غیر حضوری مشترک گاز شوند . 

 

 وی در خصوص اهداف گازرسانی به بخش صنعتی استان گفت: هدف از گازرسانی به پروژه های صنعتی استان همانا تقویت بخش صنعت ، افزایش بهره وری ،رونق اقتصادی ، رشد صنعتی و ارتقای جایگاه صنعتی استان گلستان می باشد ضمن اینکه گازطبیعی علاوه بر اینکه سهم بالایی درتامین انرژي مورد نیاز واحد های صنعتی دارد نقش بسیارمهمی نیزدرکاهش آلاینده های زیست محیطی داشته ونقطه عطفي درشكوفائي اقتصاد کشورو بستر مناسبي براي افزایش توليد و سرمایه بوجود خواهد آورد.

 

مديرعامل گاز گلستان در پايان اظهارداشت:اميدواريم مردم شريف استان ضمن رعایت نکات ایمنی همچون سنوات گذشته ما را در زمینه صرفه جویی ومدیریت در مصرف گاز ياري رسانند تا در طول فصل سرما مشكلي در تامين گاز نداشته  و فصل سرما را بدون هيچ گونه نگراني سپري كنيم 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: