قسم حضرت عباس "استاندار" و دم خروس "مدیران نالایق"
کد خبر: 874426
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003fTe
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
تناقض بزرگ

در حالی که با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید شاهد تغییر در روش های مدیریتی و انتصابات جدید در استان بودیم اما با گذشت مدت زمانی، مشخص شد که برخی از این انتصاب ها نتوانسته آنطور که شایسته است در مسیر خدمت به مردم و توسعه یافتگی استان عمل کند و برعکس به چالشی بزرگ برای پیشبرد بهتر امور تبدیل شده است.

بی توجهی به ظرفیت های بالقوه استان و عدم شناخت و استفاده از این ظرفیت ها در جهت بهبود شرایط اقتصادی استان یکی از وجوه بارز  بی تدبیری این مدیران است و بارها این موضوع از سوی رسانه ها به آقای استاندار گوشزد شد تا اینکه قاسم سلیمانی دشتکی هم پس از گذشت مدت زمانی به این موضوع پی برد و لحن کلامش در جلسات با مدیران تغییر کرد و مدام چه به کنایه و چه به طور صریح مدیران ضعیف را تهدید به برکناری کرد. اما با همه این تهدیدات تغییری در رویه مدیریتی این مدیران ناکارآمد مشاهده نشد و همزمان با پایان دولت یازدهم و ماه های ابتدایی دولت دوازدهم این استان همچنان صاحب بالاترین نرخ بیکاری در کشور است که این موضوع حاکی از آنست که مدیران همچنان از ظرفیت های بومی استان برای ایجاد رونق اقتصادی و توسعه فعالیت های تولیدی غافل هستند. اما آنچه که بر وخامت اوضاع افزوده نحوه برخورد استاندار با این مدیران بی کفایت و بی تدبیر است.

استاندار در جلسات مختلف  با برخی از مدیران با حالت طعنه و کنایه سخن می گوید و مدام عملکرد آنها را زیر سوال می برد اما در کمال ناباوری زمانی که انتظار می رود این مدیران برکنار شوند می بینیم که همچنان تصدی امور را بر عهده دارند و جالبتر آنکه بعضی از این مدیران به جای پاسخگویی در قبال عملکرد خود به مردم و رسانه ها، طلبکاری نیز کرده و از رسانه های منتقد و مدافع حقوق مردم شکایت هم کرده اند.

نمونه جدید این بی کفایتی را می توان در حادثه ریزش تونل گردنه چری مشاهده کرد. از سکوت و عدم پاسخگویی برخی از مدیران در خصوص اطلاع رسانی سریع و به موقع به رسانه ها که البته تبدیل یک امر عادی در استان شده گرفته تا بی توجهی و عدم مسئولیت پذیری دستگاه های ناظر و مسئول در خصوص ایمنی محیط کار و برخورد قاطعانه استاندار با مقصران حادثه.

آقای استاندار شجاعت شما در اقرار این مطلب که برخی از مدیرانی که خود  بر مسند امور استان گماردید ، مدیران ضعیف و نالایقی هستند را می ستاییم اما چند سوال به شدت ذهن ما را به خود مشغول کرده که امید است به آنها پاسخ دهید.

« پاسخ یا دفاع» استانداری که از ضعیف بودن برخی از مدیران خود آگاه است اما مانع ادامه فعالیت آنها نمی شود در قبال افکار عمومی چیست؟

آیا استانداری که به درک درستی از  بی کفایتی و بی درایتی برخی از مدیران خود رسیده است اما این بحث را تنها در حد شعار ادامه می دهد و در این خصوص اقدام عملی نمی کند چه توجیه و یا دلیلی برای این رفتار خود باید به اذهان عمومی و رسانه ها ارائه دهد؟

آقای سلیمانی ما همچنان منتظر تحقق وعده شما در برکناری مدیران ضعیف هستیم چراکه معتقدیم بهره گیری از نخبگان فکری ، ابزاری توانمند در هدایت و مدیریت امور می تواند نقش بسزایی در رشد و توسعه هر جامعه ای داشته باشد از همین رو بر این انتظار خود از شما اصرار می ورزیم و بذر امید را در دل مردم زنده نگه می داریم که این استان و مردم ولایی و همیشه در صحنه آن لیاقت آن را دارند که به مراحل بالایی از سطوح توسعه یافتگی دست یابد. آقای استاندار علیرغم تاکیدات جنابعالی مبنی بر عدم شکایت دستگاههای اجرایی از رسانه ها ، اصرار برخی مدیران شما بر برخورد حقوقی با رسانه ها در تضاد با مشی سیاسی اجتماعی شما نیست ؟! آیا این دوگانگی از سر دهن کجی مدیران  به عالی ترین مقام اجرایی استان  و تضعیف جایگاه استاندار نیست ؟!

دیده بان بزودی  دو تن از مدیرانی که اقدام به شکایت از این رسانه نموده اند را به همراه دلایل شکایت ، مستندات  و . . .  را جهت اطلاع حضرتعالی و تنویر افکار عمومی منتشر و قضاوت را به مردم واگذار میکند

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار