شهر زیبا، هوشمند و پویا شعار من برای شهرداری است
کد خبر: 869609
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003eDx
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
گزینه شهرداری سنندج:
یکی از گزینه‌های شورای اسلامی شهر سنندج، شهر زیبا، هوشمند و پویا را شعار خود برای اداره شهر سنندج اعلام کرد.

به گزارش جوان از کردستان، فرزین رحیمی در نشست با شورای اسلامی شهر سنندج و معتمدین، اظهار داشت: برنامه‌ریزی، مهارت منطقی فکر کردن، و توانایی کاربرد آن به صورت مداوم، حساب شده، جهت‌دار و دورنگر، به منظور هدایت و ارشاد فعالیت های جمعی برای تحقق اهداف مورد نظر است که این مساله سالهاست دغدغه اصلی مدیریت شهری و عدم توفیق در برنامه ریزی توفیق در برنامه‌های کارا، طراحی و اجرای برنامه‌های مدون و ناهماهنگی در امور مدیریتی است.

وی اجرایی‌شدن شعار خود را در گرو همدلی و همسویی تمامی دستگاههای اجرایی، شورای شهر، مدیریت شهری و اراده همگانی دانست و افزود: باید توجه داشت به موازات رشد شهری، همواره مشکلاتی مانند مدیریت زباله، کمبود منابع، آلودگی هوا و آب، ترافیک و کهنگی زیرساخت، دور از انتظار نیست.

به گفته رحیمی، توسعه پیش‌بینی نشده کالبد شهری، توسعه بافت‌های ناکارآمد، عدم تعادل در نظام مالی و اقتصادی شهرداری، افزایش آسیب‌های اجتماعی، با تلاش و دوراندیشی و همه جانبه‌نگری، قابل حل است.

این نامزد پست مدیریت شهری سنندج، اظهار داشت: به باور من به باور من تمرکز بر فعالیت‌های عمرانی و رشد کالبدی شهر در مدیریت شهری همیشه آزار دهنده بوده در حالیکه توسعه متوازن و موزون شهری، محدود به فعالیت‌های عمرانی نیست و این فعالیت‌ها هیچ‌گاه نمی‌تواند توسعه پایدار را محقق سازد.

رحیمی خاطرنشان کرد: باید سنندج به شهری تبدیل شود که همه همشهریان، احساس امید، آرامش رضایت نسبی را در آن تجربه کنند که من معتقدم با تقویت نهادهای مدنی، توسعه مشارکت مردمی و گروه‌های مرجع و متخصصین امر در فرآیند اداره و بهبود امور شهری، دستیابی به توسعه متوازن شهری میسر خواهد بود.

وی تاکید کرد: برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان باید موضوعاتی مانند توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت همگانی در اولویت قرار گیرد.

رحیمی با ارائه دورنمایی از شهرداری و شهر سنندج تا سال 1404 افزود: در این افق، شهرداری سازمانی کارا، پیشرو در ارائه خدمات، شفاف، پاسخگو و مسوولیت‌پذیر، مشارکت‌جو، تسهیل‌گر و حامی است و سنندج هم شهری مشارکت‌پذیر با مشارکت خیرین، سمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی، هوشمند، دانش بنیان و خلاق، سالم با نشاط، سرسبز و دوستدار محیط زیست و با عملکرد منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای پیش‌بینی شده است.

این گزینه شهرداری سنندج، به مباحث استراتژیک شهرداری و شهر هم گریزی زد و افزود: مدیریت شهری شایسته، مشروعیت اجتماعی، مشکلات مدیریت هزینه و کاهش منابع، توسعه شاخص‌های هوشمندی از مباحث استراتژیک شهرداری و توسعه مشارکت شهروندان و سرمایه اجتماعی، توسعه فرهنگی اجتماعی، توزیع متناسب خدمات شهری، محیط زیست شهری، معماری و شهرسازی و عبورومرور و حمل و نقل از استراتژی‌های شهری است.

رحیمی به مشی‌های مدیریت شهری شایسته هم اشاره کرد و گفت: اصلاح فرآیند و بهبود روش‌ها با تکیه بر فناوری اطلاعات، توسعه کمی و کیفی خدمت‌رسانی به شهروندان، فراهم‌کردن مکانیسم کاهش تخلفات اداری، توانمندسازی و مهارت‌آموزی نیروی انسانی، توجه به رفاه و تسهیلات کارکنان، اصلاح ساختار سازمانی برای چابک‌سازی و کوچک‌سازی شهرداری، برون‌سپاری فعالیت‌ها تا حد ممکن و کاهش تصدی‌گری، اطلاع‌رسانی کامل و شفاف از تصمیمات مدیریت شهری، اصلاح نظام برنامه‌ریزی و ایجاد ارتباط لازم با برنامه‌های کلان تدوین شده، تقویت زمینه‌های برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی و جلب مشارکت مردم در فرآیندهای برنامه‌ریزی از جمله این مشی‌هاست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار