پارس جنوبي جرقه نيست
کد خبر: 867700
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003djA
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳
مهدي تارتار در گفت وگو با «جوان»: مهم درست هزينه كردن است نه زياد خرج كردن
تنها چهار هفته از ليگ برتر مي‌گذرد، اما پارس‌جنوبي‌جم توانسته با سه‌پيروزي، يك‌مساوي وكسب 10 امتياز با تفاضل گل كمتر نسبت به پرسپوليس در جايگاه سوم جدول قرار گيرد...

تنها چهار هفته از ليگ برتر ميگذرد، اما پارسجنوبيجم توانسته با سهپيروزي، يكمساوي وكسب 10 امتياز با تفاضل گل كمتر نسبت به پرسپوليس در جايگاه سوم جدول قرار گيرد. تيمي كه طي سهسال گذشته از ليگ دسته دو به ليگ برتر رسيد وحالا با نتايجي كه مهدي تارتار، سرمربي آن معتقد است ميتواند ادامه دهد، چشم همه را به خود خيره كردهاست.

ليگ برتر را خيلي خوب شروع كرديد اما آيا اين نتايج شانسي به دست آمده يا ميتواند ادامه داشته باشد؟

هدفمان از حضور در ليگ يك رسيدن به جايگاهي مناسب بود، نه قهرماني. در ليگ برتر هم از ابتدا هدفمان حفظ بقا بود، اما خب تيم خوبي داريم و بچه ما را اميدوار كردند كه به جايگاههاي بهتر هم فكر كنيم. خيلي به ادامه روندي كه در پيش گرفتهايم اميدواريم؛ چراكه وقتي به هفته چهارم ميرسيد و باتيمهاي باكيفيت بازي ميكنيد و فوتبال خوبي به نمايش ميگذاريد، يعني نتايج به دست آمده جرقه يا شانسي نيست. اين را همه آنهايي كه بازيهاي ما را ديدهاند، تأييد ميكنند، ولي نبايد سطح توقعات از ما بالا برود. البته خودمان ميتوانيم از خودمان توقع بالايي داشته باشيم، اما رسانهها و مردم نميتوانند از ما توقع داشته باشند اين روند را تا پايان فصل ادامه دهيم.

پارس جنوبي جم با استقلال خوزستان مقايسه ميشود، فكر ميكنيد بتوانيد مثل اين تيم قهرمان شويد؟

استقلال خوزستان دو سال با پلي آف در ليگ برتر ماند و سال سوم قهرمان شد اما ما اولين سال حضور خود در ليگ برتر را تجربه ميكنيم و همين كه بتوانيم در ليگ برتر بمانيم برايمان يك موفقيت به حساب ميآيد. ضمن اينكه تازه هفته چهارم هستيم و هنوز موفقيتي به دست نيامده و ما بايد پايان فصل اگر به جايگاهي دست يافتيم خوشحالي كنيم.

تيمهاي بسياري با موفقيت ليگ را آغاز ميكنند و در ادامه راه به ناكجا آباد ميبرند، براي اين مسئله و غرور كاذب چه فكري كردهايد؟

بازيكنان ما ميدانند اگر دچار غرور شوند به زمين نميروند و بايد جاي خود را به رقيب بدهند. بازيكناني در تيم ما بازي ميكنند كه بيادعا باشند و با تمام وجود بازي كنند. همواره سعي كردم در تيم هايم دو بازيكن تقريباً هم سطح در يك پست بگيرم كه بازيكن اگر غفلت كرد، جايش را به هم پستي آمادهاش بدهد.

موفقيت اين تيم بوشهري در چهار هفته ليگ بار ديگر بحث هزينههاي نجومي را به ميان ميآورد، وقتي كه تيمي مثل استقلال با هزينههاي ميلياردي نتوانسته موفقيتي به دست آورد، اما تيم تارتار با هزينه اندك رده دوم جدول است.

ما هزينه زيادي نميكنيم. حتي سال گذشته نيز در جدول هزينهها، ما تيم يازدهم بوديم، اما پرداختهايمان سرموقع انجام ميشود و اين به مديريت خوب باشگاه برميگردد. البته شما ميتوانيد يك بازيكن 2ميلياردي هم بخريد اما 5ميليارد از او بازي بگيريد، ولي ما در پارس جنوبي، روي بازيكن هزينه ميكنيم. مهم درست هزينه كردن است نه زياد هزينه كردن. ما انتخاب خوب داريم و بازيكنان با كيفيت و كم هزينه را جذب ميكنيم. استعدادهاي زيادي در فوتبال ما هست كه فقط بايد شناسايي شوند و ما برخي از آنها را براي تيم خود شناسايي كنيم و سپس كار كرديم. مهم اين است كه شما تيم خوبي ببنديد و روي آن كار كنيد تا نتيجه بگيريد. ميگوييد استقلال، تك تك بازيكناني كه اين تيم جذب كرده در تيمهاي سابق خود يك وزنه بودند كه ميتوانستند نتيجه را عوض كنند. اما بايد زمان بگذرد تا آنها در كنار هم هماهنگ شوند و بهترين تركيب شناخته شود. مشكل استقلال به نظر من اين است كه هنوز به تركيب ايده آل خود نرسيدهاست.

پارس جنوبي پرگل ميبرد و بازي باخته را با پيروزي عوض ميكند، چرا معتقديد بايد طرز تفكر تيم عوض شود؟

ما بايد حرفهايتر عمل كنيم نبايد اول از حريف گل بخوريم بعد جبران كنيم بايد از اول با تمركز بالا بازي كنيم اما هنوز نيروي جواني باعث ميشود بيپروا باشيم. بچههاي ما بيپروا بازي ميكنند و به همين دليل گل زياد زديم. بايد بيپروا اما هشيار باشيم و با تمركز بالا بازي كنيم. وقتي ميتوانيم به حريف گل بزنيم چرا بايد اول از آنها عقب بيفتيم وبعد جبران كنيم؟ بهتر است از اول به گونهاي بازي كنيم كه عقب نيفتيم.

مسائل اخلاقي چه جايگاهي در تيم مهدي تارتار دارد و چقدر ميتواند باعث موفقيت آن شود؟

اولين فاكتور در تيم ما براي انتخاب بازيكن مسائل اخلاقي است. وقتي ميخواهيم با بازيكن قرارداد ببنديم ابتدا مسائل اخلاقي را مطرح كرده و حتي در قراردادهايمان نيز بحث انضباطي را داريم و اگر بازيكني از نظر اخلاقي مشكلي ايجاد كند، ميتوانيم قراردادش را يك طرفه فسخ كنيم. بازيكناني كه با ما كار كردند ميدانند اولين فاكتور ما مسائل اخلاقي و بعد فني است. بايد احترامها حفظ شود. كوچكترها به بزرگترها احترام بگذارند و بزرگترها احترام خود را نگه دارند و همه مسائل اخلاقي رعايت شود تا بتوانيم موفق شويم. مسائل اخلاقي بسيار مهم است خصوصاً در تيمداري. ضمن اينكه جوانان جامعه ما ورزشكاران، به خصوص فوتباليستها را الگوي خود قرار ميدهند و يك فوتباليست بااخلاق ميتواند الگوي خوبي براي جامعه و جوانانش باشد و اين وظيفهاي سنگين روي دوش ماست.

برچسب ها: پارس جنوبي ، جرفه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار