632 میلیون مترمکعب کسری آب در اردبیل داریم
کد خبر: 866409
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003dOL
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در حال حاضر 632 میلیون مترمکعب کسری مخزن در استان اردبیل داریم که قرار است در برنامه ششم توسعه این کسری را به نوعی جبران کنیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اصغر سلیمان‌زاده در مراسم افتتاحیه مرحله شرکتی و استانی چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی فرزندان کارکنان صنعت آب و برق استان اردبیل اظهار کرد: دنیای امروز در خلا هویتی به سر می‌برد به طوری که بی‌تقوایی و بی‌ایمانی سبب شده است تا جرم و جنایت و خودکشی افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه قرآن می‌تواند اسباب آرامش روحی و روانی را برای افراد جامعه فراهم کند گفت: قطعا با تکیه بر قرآن می‌توانیم زمینه آرامش و آسایش را در جامعه به خوبی فراهم کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه در قرآن کریم توجه جدی به عناصر طبیعت به ویژه آب شده است، عنوان کرد: در قرآن کریم بارها بر اصل موضوع آب و اساس آفرینش بر پایه همین موضوع تاکید شده است به طوری که در 100 آیه قرآن در مورد آب و طبیعت به روشنی سخن به میان آمده است.

سلیمان‌زاده با یادآوری اینکه در کنار اهمیت آب و شکرگذاری از این نعمت صرفه‌جویی در مصرف آب نیز در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته است،‌ عنوان کرد: در قرآن کریم آب با ارزش‌ترین موضوع بعد آفرینش بعد از انسان ذکر شده است به طوری که آفرینش هر موجود زنده‌ای بر پایه آب بیان شده است.

وی گفت: باید با الهام از قرآن اصل صرفه‌جویی در مصرف آب و قدرشناسی از این نعمت را مورد توجه قرار دهیم و با پرهیز از مصرف زیاد و اسراف در این موضوع به اهمیت این موضوع بیش از گذشته توجه کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: در کل دنیا 3 درصد منابع آب شیرین و قابل استفاده بوده و 98 درصد منابع آب شور و غیرقابل استفاده است، گفت: از این 3 درصد اکثر منابع آب در یخچال‌ها، کوه‌ها و جنگل‌ها وجود دارد که خارج از دسترس بشر است.

سلیمان‌زاده ادامه داد: از این 3 صدم درصد 36 صدم درصد منابع آب در کشورمان است و باید محافظت جدی از این منابع داشته باشیم که متاسفانه به دلیل بی‌توجه یدر سال‌های گذشته ما نتوانستیم از آب به عنوان سرمایه ملی صیانت کنیم.

وی با بیان اینکه در دشت اردبیل 130 میلیون متر مکعب آب مصرف می‌شود، گفت: در حال حاضر 632 میلیون مترمکعب کسری مخزن آب را در این دشت شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل ضرورت بهینه مصرف منابع آب را یادآور شد و گفت: در طول پنج سال آینده باید با تکیه بر اجرای 15 پروژه تعادل‌بخشی زمینه جبران کسری منابع آب را فراهم کنیم وگرنه با مشکلات جدی‌تری روبه‌رو خواهیم شد.

سلیمان‌زاده عنوان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه باید کسری آب و شرایط منفی در دشت‌ها را به وضعیت تعادل‌بخشی برسانیم که این امر با تکیه بر اصل صرفه‌جویی امکان‌پذیر خواهد بود.


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار