مفاسد اقتصادی در دولت تدبیر و امید به حداقل رسیده است
کد خبر: 862708
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003cQe
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
رئیس کارگروه پیشگیری از مفاسد اقتصادی کشور:
رئیس کارگروه پیشگیری از مفاسد اقتصادی کشور گفت: در دولت تدبیر و امید و با رویکرد شفافیت موضوع در روند کارها مفاسد اقتصادی کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، مقدم در جلسه توجیهی اجرای طرح سیماک در اردبیل اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تلاش بر این شد تا با هدف شفافیت کارها و جلوگیری از مفاسد اقتصادی رویکرد دولت الکترونیک و جامعیت امور مدنظر قرار گیرد که در این زمینه حکمرانی الکترونیکی کارها مورد توجه قرار گرفته است.

وی اهداف اصلی از اجرای پروژه دولت الکترونیک را  با ماهیت شفافیت موضوعات یادآور شد و گفت: بر اساس آیین‌نامه‌ای که در دولت تدبیر و امید مصوب شد مبارزه پایدار با مفاسد اقتصادی از خود قوه مجریه آغاز شده که در این راستا دولت الکترونیک و مبانی مختلف آن مورد توجه قرار گرفته و از سال 92 در کنار اجرای این پروژه‌ها کارگروه شفافیت مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس کارگروه پیشگیری از مفاسد اقتصادی کشور بر حسن اجرای چنین طرح‌هایی برای پیشگیری از مفساد اقتصادی اشاره کرد و گفت: ما در کشور با ضعف نظارت و حسن اجرای مقررات و قوانین روبه‌رو هستیم که امیدواریم موانع پیش‌رو برداشته شود.

مقدم به منابع اجرای پروژه متمرکز سیماک اشاره کرد و گفت: قرار نیست در این زمینه استان‌ها اعتباراتی را پیش‌بینی کنند بلکه مقرر است تا به صورت ملی اعتبارات به استان‌ها تزریق شود و هر استانی که بیشترین فعالیت را داشته باشد قطعا از این شرایط بهره‌مند خواهد شد.

وی ضرورت همکاری دستگاه‌هایی همچون منابع طبیعی و میراث فرهنگی را در این حوزه یادآور شد و گفت: برای اینکه جلوی مفاسد اقتصادی به ویژه زمین‌خواری‌ها در حریم آثار طبیعی و تاریخی و فرهنگی گرفته شود همکاری بسیاری از دستگاه‌ها در این حوزه ضرورتی انکارناپذیر خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار