کد خبر: 857866
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003bAY
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
به فاصله كمتر از چهار ساعت از هشدار رهبر فرزانه انقلاب اسلامي و مقام معظم فرماندهي كل قوا مبني بر اينكه «ما به آنها سيلي خواهيم زد»، سيلي كوچك موشكي نيروي هوا فضاي سپاه بر چهره خبيث و كثيف گروهك تروريستي داعش نواخته شد.
دكتر يدالله جواني
نویسنده: دكتر يدالله جواني

به فاصله كمتر از چهار ساعت از هشدار رهبر فرزانه انقلاب اسلامي و مقام معظم فرماندهي كل قوا مبني بر اينكه «ما به آنها سيلي خواهيم زد»، سيلي كوچك موشكي نيروي هوا فضاي سپاه بر چهره خبيث و كثيف گروهك تروريستي داعش نواخته شد. انتشار خبر پرتاب شش فروند موشك ميانبرد بالستيك ذوالفقار از سوي سپاه به مركز كنترل و فرماندهي و پشتيباني داعش در ديرالزور سوريه، بسياري از محافل سياسي و رسانه‌هاي خبري در جهان را غافلگير كرد و اين خبر در همان ساعات اوليه انتشار، به تيتر اول رسانه‌ها تبديل شد. هرچند اين اقدام انقلابي سپاه، در راستاي انتقام‌گيري از تروريست‌هاي تكفيري داعش به خاطر اقدامات تروريستي آنها در تهران بود، لكن پيام‌هاي اين سيلي كوچك موشكي، بسيار فراتر از ديرالزور و داعش است. مخاطبين اين پيام‌ها، بايد به درستي با شنيدن صداي اين سيلي كوچك، به خود آيند و در تحليل‌ها و برآوردهاي خود نسبت به ملت ايران و نظام مقدس جمهوري اسلامي، تجديدنظر كنند. روزي كه حادثه تروريستي در حرم مطهر حضرت امام خميني (ره) و مجلس شوراي اسلامي رخ داد، در همان لحظات اوليه و در حالي كه هنوز اقدامات مقابله با تروريست‌ها در ساختمان اداري مجلس پايان نيافته بود، فرمانده كل سپاه به همراه جانشين فرماندهي و چند نفر از ديگر فرماندهان اصلي اين نهاد انقلابي، در مجلس و صحنه مقابله با تروريست‌ها حضور يافته و با اين حضور، پيام‌هاي روشني را به ملت ايران از يك طرف و به دشمنان از طرف ديگر دادند.
 
پيام صريح و روشن فرماندهان سپاه به مردم، اطمينان‌بخشي به آنان جهت انجام اقدامات مجاهدانه و به هنگام، براي تأمين امنيت و مقابله جدي با تمامي عوامل مخل امنيت بود. اما پيام سپاه به دشمنان، انتقام گرفتن خون بي‌گناهاني بود كه روي زمين ريخته شده بود. فرماندهان سپاه با صراحت و قاطعيت اعلام كردند در زمان و مكان مناسب، پاسخ شرارت گروهك تكفيري و تروريستي داعش را به صورت كوبنده و باورنكردني خواهند داد. در آن زمان براي دوست و دشمن، اين سؤال مطرح شد كه چگونه سپاه تلافي خواهد كرد؟ سپاه پاسداران انقلاب اسلامي قبل از پايان يافتن خردادماه خونين تهران، نشان داد كه چگونه مي‌تواند از تهديدها عليه انقلاب، كشور، مردم و نظام جمهوري اسلامي، توليد فرصت كرده و تمامي معادلات دشمنان اعم از تروريست‌ها و حاميان منطقه‌اي آنان را بر هم بزند. آري سپاه با هوشمندي هر چه تمام و با به دست گرفتن ابتكار عمل و مديريت زمان و انتخاب مكان مناسب، علاوه بر نواختن سيلي كوچك موشكي بر چهره پليد تروريست‌هاي تكفيري، پيام‌هاي بزرگي را به جهانيان و خصوصاً جبهه استكبار به سركردگي امريكا، از رهگذر اين اقدام انقلابي داد. مواردي از اين پيام‌ها عبارت است از:
 
1 ـ قدرت و اقتدار موشكي جمهوري اسلامي ايران، يك واقعيت انكارناپذير است و سپاه پاسداران به نمايندگي از ملت ايران و تمامي نيروهاي مسلح، در لحظه نياز به استفاده از اين قدرت، لحظه‌اي درنگ نخواهد كرد. بنابراين از اين پس، دنيا بايد روي اقتدار موشكي جمهوري اسلامي، حساب ويژه‌اي باز كند. پرتاب موفق شش فروند موشك ذوالفقار از نوع موشك‌هاي ميان‌برد بالستيك، با ويژگي‌هايي چون سوخت جامد مركب و قابليت پرتاب از روي سكوهاي متحرك، به ادعاي قرار داشتن ايران در رديف چهار كشور قدرتمند موشكي جهان اعتبار بخشيد. نقطه‌زني موشك‌ها و نشستن آنها بر بام ساختمان‌هايي كه نشانه‌روي شده بود پس از طي مسافت حدود 700 كيلومتري از يك طرف و تصويربرداري از محل اصابت و ارسال همزمان به تهران از طريق هواپيماهاي بدون سرنشين پهپاد، از طرف ديگر گوشه‌اي از قابليت‌ها و توانمندي‌هاي علمي، فني و رزمي پاسداران را به نمايش گذاشت.
 
2ـ حاميان تروريست‌ها، بدانند كه جمهوري اسلامي دفاع از امنيت ملت و كشور ايران را يك حق مشروع و قانوني دانسته، بر همين اساس با عاملان و حاميان بر هم زننده اين امنيت به هر شكل ممكن و با قاطعيت مقابله خواهد كرد. اين پيام را مثلث شوم و جنايتكار امريكايي، صهيونيستي و وهابي حاكم بر عربستان، بايد جدي بگيرند. اين پيام را، هم وزير خارجه حكومت قبيله‌اي سعودي كه آرزوي كشاندن جنگ به داخل ايران را دارد بايد جدي بگيرد و هم ارباب تازه واردش به كاخ سفيد كه با هارت و پورت‌هايش مي‌خواهد خود را در قبال ايران متفاوت از اسلافش نشان دهد. سپاه با شليك اين موشك‌ها به ديرالزور مركزي از تروريست‌هاي داعش را به آتش كشيد كه در آن محل، عمليات تروريستي تهران طراحي و برنامه‌ريزي شده بود. معناي اين اقدام انقلابي آن است كه سپاه، قادر است بن آتش و مركز توطئه عليه ملت ايران را نشانه رود و آن را خاموش و منهدم سازد.
 
3 ـ گروهك تروريستي داعش و ديگر گروه‌هاي تروريستي و تكفيري دست‌پرورده مثلث تروريست‌پرور امريكا، اسرائيل غاصب و آل‌سعود، بايد بدانند تكرار شرارت‌ها در ايران، پاسخي هولناك‌تر از تنبيه و مجازات ديرالزور را به دنبال خواهد داشت. تروريست‌ها و حاميانشان، از تصور باطل تبديل كردن ايران به كشوري همچون سوريه يا عراق، با ديدن واقعيت‌هاي ايران فاصله گرفته، براي هميشه از اين نوع توهمات خارج شوند. به طور قطع عدم عبرت‌آموزي از ديرالزور،‌سرعت واصل شدن تروريست‌هاي تكفيري به قعر جهنم را شتاب بيشتري خواهد بخشيد.
 
4ـ نواختن سيلي كوچك موشكي بر چهره كثيف تروريست‌هاي آدم‌كش، اين پيام را از سوي پاسداران اين فرزندان انقلابي ملت ايران،  براي حاميان اين تروريست‌ها دارد كه اگر دست از پا خطا كنند، سيلي بزرگ‌تر موشكي بر چهره‌هاي پليد آنان نواخته خواهد شد. موشك‌هاي پرتاب شده به ديرالزور از نوع بالستيك با برد 700كيلومتر، اين پيام را به دشمنان مي‌دهد كه هر منبع شرارتي عليه جمهوري اسلامي و مردم ايران در يك شعاع چند برابري اين مسافت، با موشك‌هايي چون سجيل در پرتو عنايات الهي و عزم و اراده پاسداران، در صورت لزوم به آتش كشيده خواهد شد.
 
5 ـ و اما آخرين پيام اين سيلي كوچك، به خود آوردن كساني است كه با تشديد تحريم‌ها عليه برنامه موشكي ايران و سپاه پاسداران در كنگره امريكا، به دنبال زمينه‌سازي براي برجام‌هاي موشكي و منطقه‌اي بودند. حمايت ايرانيان از خرد و كلان با هر گرايش سياسي و حزبي از اقدام انقلابي سپاه در پرتاب موشك‌ها نشان داد كه خواب امريكايي‌ها براي تحميل برجام موشكي به جمهوري اسلامي، هرگز تعبير نخواهد شد. امريكايي‌ها تصور مي‌كردند با مجموعه‌اي از اقدامات، مي‌توانند سپاه و برنامه موشكي ايران را محدود سازند، اما اين اقدام بزرگ از سوي سپاه در راستاي تأمين امنيت ملي، نقش سپاه و اهميت برنامه موشكي را براي ايرانيان و خصوصاً جوانان، بيش از پيش آشكار ساخت. سپاه و اقتدار موشكي از عوامل و عناصر اصلي حفظ امنيت ملي بوده و ايرانيان با هر گرايش و سليقه‌اي پشتيبان سپاه و طرفدار حفظ اقتدار موشكي كشور خواهند بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین