کد خبر: 849464
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003Yz2
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
بسیج دانشجویی ۸۰ دانشگاه کشور در نامه‌ای به رئیس صدا و سیما متذکر نکاتی در زمینه برگزاری مناظره نامزدهای انتخابات پیش‌رو شدند.
فارس: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، بسیج دانشجویی 80 دانشگاه سراسر کشور در نامه‌ای به علی عسکری رئیس صدا و سیما نکاتی در زمینه برگزاری مذاکره کاندیداهای انتخابات پیشرو را متذکر شدند.  
 
در این نامه آمده است: یکی از مظاهر حضور مردم در متن مدیریت کشور، برگزاری انتخابات در سطوح مختلف از شوراهای شهر تا ریاست جمهوری، و انتخاب افراد برای تصدی مسئولیت‌هاست. حضور حداکثری اصلی ترین مسئله ای است که نظام در انتخابات‌های مختلف دنبال می‌کند، در همین راستا لازم است تمام ظرفیت‌های موجود در نظام برای تحقق مشارکت حداکثری بسیج شوند.
 
در ادامه این نامه عنوان شد: دوره‌های متمادی است که صداو سیما علاوه بر نقش پرشور کردن انتخابات، تلاش کرده تا با تهیه ویژه برنامه‌های مختلف در معرفی کاندیداها، آحاد جامعه را برای انتخاب درست  کمک کند. بسیاری از اهالی فن و کسانی که با قدرت رسانه آشنایی دارند باور دارند قدرت رسانه های تصویری در ایام انتخابات حتی از مجموع اقدامات یک ستاد تبلیغاتی تمام عیار بیشتر و البته تاثیر گذارتر است. رسانه ملی با فراگیری ویژه و در اختیار داشتن  بیشترین مخاطب میتواند سهم بسزایی را در تنویر افکار عمومی، در یک فضای منطقی عقلانی و بدور از هیجانات و موج آفرینی های کاذب انتخاباتی داشته باشد.
 
در این نامه اعلام شد: ضمن قدر دانی از برنامه های تدارک دیده شده برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، از زمان آغاز برنامه‌های تبلیغاتی و مناظرات، برخی نکات بصورت جدی در اذهان عمومی بویژه دانشجویان انقلابی مطرح شده که امید است با توجه به این نکات زمینه ی بی طرفی و غنای محتوایی بیشتر فراهم شود. بدیهی است جنبش دانشجویی ضمن رصد برنامه‌ها، اصلاح روند موجود را مطالبه خود می داند و منتظر گزارش آن سازمان در موارد مطروحه شده است.
 
در بند یک این نامه آمده است: در موضوع مناظرات تغییرات مداوم در عنوان مناظرات یکی از مسائلی بوده است که نظام حاکم بر مناظرات را تحت الشعاع قرار داده است. باید مراقب بود که تغییرات مکرر عنوان مناظرات شائبه اعمال نظرات برخی افراد در این برنامه‌ها را به همراه نداشته باشد.
 
در بند 2 این نامه اعلام شد: سئوالات مناظره اول دارای ایرادات فراوانی بود. در این برنامه سئوالات کلی مطرح شدکه موجب جواب‌های کلی می شد و در کنار عدم ورود به موقع مجری برنامه، کاندیداها بجای ارائه برنامه‌های مشخص خود به کلی گویی یا گزارش دهی می پرداختند. علاوه بر این ایراد، برخی سئوالات، اساسا کاربردی نبوده و برای آحاد جامعه نمی توانست ملاک تشخیص باشد. به نظر می‌رسد می‌توان سئوالات تخصصی و دقیق تری طرح نمود تا بستر پاسخ های مشخص و کاربردی را فراهم کند تا در مسیر تصمیم جامعه کارساز باشد. سئوالاتی از قبیل برنامه ی مشخص در مورد مسکن که دغدغه آحاد جامعه به ویژه جوانان می باشد و یا طرح نظام سلامت که به عنوان اصلی ترین انتظار جامعه در حوزه بهداشت و درمان مطرح است مغفول مانده شد و می توانست کاربردی‌تر باشد. در این مورد بسیج دانشجویی آمادگی دارد به منظور تهیه سئوال‌های تخصصی و علمی با مدیران برنامه ها همکاری کند.
 
در پایان این نامه اعلام شد: در پیگیری برنامه‌های صداو سیما بویژه در ساعت‌های مختلف خبری و تنظیم اخبار، به نظر می‌رسد سهم یکی از کاندیداها نسبت به دیگران بیشتر بوده و حتی بعضا تصاویر و سخنان به صورتی انتخاب می شود که  شائبه ی جانبداری از کاندیدای خاص بوجود می‌آید. با توجه به اینکه صداو سیما موظف به رعایت اصل بی طرفی بوده و تلاش کرده تا این امر محقق شود اقداماتی از این دست می تواند زحمات فعالان این عرصه را تحت الشعاع قرار دهد.
 
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های:
 
1- سراسری شهر کرد
 
2- علوم پزشکی شهر کرد
 
3- علوم پزشکی قزوین
 
4- سراسری زنجان
 
5- علوم پزشکی زنجان
 
6- سراسری باهنر کرمان
 
7- علوم پزشکی کرمان
 
8- سراسری جامع هرمزگان
 
9- علوم پزشکی هرمزگان
 
10- سراسری بیرجند
 
11- علوم پزشکی بیرجند
 
12- سراسری سمنان
 
13- صنعتی شاهرود
 
14-علوم پزشکی سمنان
 
15- خوارزمی البرز
 
16- علوم پزشکی البرز
 
17-سراسری رازی کرمانشاه
 
18- علوم پزشکی کرمانشاه
 
19- سراسری خلیج فارس بوشهر
 
20- علوم پزشکی بوشهر
 
21- فرهنگیان بوشهر
 
22- سراسری فردوسی مشهد
 
23- حکیم سبزواری مشهد
 
24- علوم پزشکی مشهد
 
25- سراسری بروجردی لرستان
 
26- علوم پزشکی لرستان
 
27- سراسری کردستان
 
28- علوم پزشکی کردستان
 
29- سراسری ایلام
 
30- علوم پزشکی ایلام
 
31- سراسری چمران اهواز
 
32- علوم پزشکی اهواز
 
33- سراسری کشاورزی گرگان
 
34- سراسری جامع گلستان
 
35- سراسری گنبد
 
36- علوم پزشکی گرگان
 
37- سراسری زابل
 
38- سراسری ولایت ایرانشهر
 
39- علوم پزشکی زاهدان
 
40- سراسری سیستان و بلوچستان
 
41- سراسری محقق اردبیلی
 
42- علوم پزشکی اردبیل
 
43- سراسری قم
 
44- پردیس فارابی دانشگاه تهران(قم)
 
45- صنعتی قم
 
46- سراسری شیراز
 
47- سراسری شهید باهنر شیراز
 
48- سراسری بجنورد
 
49- فنی مهندسی اسفراین
 
50- سراسری نوشیروانی بابل
 
51- سراسری مازندران
 
52- سراسری کشاورزی ومنابع طبیعی ساری
 
53- علوم پشکی بابل
 
54- علوم پزشکی مازندران
 
55- سراسری گیلان
 
56- علوم پزشکی گیلان
 
57- آزاد شهر کرد
 
58- آزاد قزوین
 
59- آزاد زنجان
 
60- آزاد کرمان
 
61- آزاد بندعباس
 
62- آزاد بیرجند
 
63- آزاد شاهرود
 
64- آزاد کرج
 
65- آزاد کرمانشاه
 
66- آزاد بوشهر
 
67- آزاد مشهد
 
68- آزاد خرم آباد
 
69- آزاد کردستان
 
70- آزاد ایلام
 
71- آزاد اهواز
 
72- آزاد گرگان
 
73- آزاد اردبیل
 
74- آزاد قم
 
75- آزاد شیراز
 
76- آزاد بجنورد
 
77- آزاد رشت
 
78- آزاد تاکستان
 
79- آزاد برازجان
 
80- آزاد مازندران
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین