کد خبر: 847367
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003YRD
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
دبیر هیئت اجرایی مرکزی بر انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: عدم پخش زنده مناظره‌های تلویزیونی تصویب شده است.
تسنیم: دبیر هیئت اجرایی مرکزی بر انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: عدم پخش زنده مناظره‌های تلویزیونی تصویب شده است.
 
علی پورعلی مطلق دبیر هیئت اجرایی انتخابات و از اعضای کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، درباره درخواست رئیس‌جمهور و برخی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری از جمله محمدباقر قالیباف و ابراهیم رئیسی برای لغو مصوبه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات در عدم پخش زنده مناظره‌های تلویزیونی، گفت: این مصوبه با اکثریت آراء تصویب شده و قانون است و هیچ جلسه‌ای و یا درخواستی برای برگزاری جلسه در این خصوص نداشته و نشده است.
 
وی افزود: این کمیسیون یک جایگاه قانونی براساس مواد 62 و 63 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری دارد و تصمیماتش قانونی است.
 
دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه این کمیسیون 5 عضو دارد که اعضای آن پس از تبادل نظر تصمیم‌گیری می‌کنند، تصریح کرد: در تصمیم‌گیری جلسه اخیر کمیسیون مصوباتی داشته‌ایم و همه آنها برای ما لازم الاجراست و تا این لحظه خلاف مصوبه نحوه پخش مناظره‌ها چیزی به بحث گذاشته نشده است.
 
پورعلی مطلق گفت: کمیسیون بررسی تبلیغات وجهه قانونی داشته و 5 عضو دارد و مصوبه مذکور تا زمانی که لغو نشود، برای ما لازم‌الاجراست؛ مگر اینکه لغو شود که تا این لحظه جلسه‌ای هم برای این موضوع برگزار نشده و همان مصوبه به قوت خود باقی است.
 
وی تصریح کرد: وزیر کشور، دادستان کل کشور، رئیس سازمان صداوسیما، نماینده شورای نظارت برصدا و سیما، دبیر هیئت اجرایی مرکزی بر انتخابات ریاست جمهوری، در این کمیته عضو هستند که نظارت بر آن برعهده شورای نگهبان بوده تا تصمیمات خلاف قانون نباشد.
 
دبیر هیئت مرکزی کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری در این گفت‌وگو از ارسال مهر، تعرفه و صندوق‌های اخذ آرای انتخابات ریاست جمهوری به تمامی استان‌ها خبر داد و گفت: ما مقدمات برگزاری انتخابات را از مرداد ماه آغاز کردیم و حدود 10 اقلام انتخاباتی به همراه ملزومات را با نظارت شورای نگهبان و در تعامل خوب با این شورا تهیه کرده و با حفاظت و امنیت لازم به همه استانها ارسال کرده‌ایم.
 
پورعلی مطلق در پاسخ به این سوال آیا گزارش و تخلفی تا این لحظه از زمان آغاز تبلیغات رسمی انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور ارسال شده است یا خیر، اظهار داشت: براساس ماده 66 قانون انتخابات از زمان انتشار اسامی نامزدها آنها مجاز به تبلیغات هستند. ولی قانو‌گذار الزاماتی در تبلیغات تعریف کرده است و مطمئنا نامزدها این ملزومات را رعایت خواهند کرد.
 
وی در پایان این گفت‌وگو اظهار امیدواری کرد در 29 اردیبهشت 96 شاهد انتخاباتی باشکوه و با مشارکت بالای مردم باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین