۶ فاز گازی پارس جنوبی با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد
کد خبر: 846363
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003YB1
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر خبر داد
عبدالکریم گراوند گفت:حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور امروز (27 فروردین ماه ) به استان بوشهر سفر میکند وبزرگترین طرح صنعتی تاریخ کشور را افتتاح خواهد کرد.
وی یادآورشد: این سفر یک روزه برای افتتاح مجموعه طرح های اعلام شده توسط وزارت نفت است و تاکنون برنامه دیدار عمومی در آن پیش بینی و اعلام نشده است. 
معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر اظهارداشت:باتوجه به اینکه شماری طرح عمرانی، اقتصادی و سرمایه گذاری نیز در استان بوشهر آماده بهره برداری یا آغاز عملیات اجرایی است این استان آمادگی میزبانی دو روز سفر رییس جمهوری را اعلام کرده بود. 
گراوند تصریح کرد:اما بدلیل حجم برنامه های دولت و جلوگیری از تحت شعاع قرار گرفتن طرح های استانی نسبت به طرح های نفت، گاز و پتروشیمی در این سفر فقط طرح های پارس جنوبی افتتاح خواهد شد. 
وزیر نفت نیز روز پنجشنبه ١٠ فروردین ماه 96 در بازدید از فازهای آماده افتتاح پارس جنوبی گفت: ایران تا پایان امسال در برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی از قطر پیشی می گیرد. 
بیژن نامدار زنگنه با اشاره به اولویت گذاری فازهای پارس جنوبی در شهریورماه سال ٩٢ گفت: این اولویت گذاری نتیجه داد و فازهای ١٥و١٦ و١٢ در 2 سال گذشته و پس از آن فازهای ١٧و ١٨، ١٩ و ٢٠و ٢١ که سال گذشته در اولویت قرار گرفت و تا پایان ماه جاری به بهره برداری می رسند. 
وی اضافه کرد: همکاران ما در این دولت ظرف کمتر از چهار سال، ١١ فاز از پارس جنوبی را به بهره برداری رساندند که این وضعیت در نوع خود بی سابقه است..
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار