کد خبر: 845841
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003Y2b
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
روز دوم ثبت‌نام انتخابات رياست جمهوري در حالي به پايان رسيد كه ساختمان وزارت كشور در ميدان فاطمي شاهد حضور چهره‌هاي سياسي و انتخاباتي بود كه تلاش مي‌كردند عيار خود را در جريان انتخابات به محك مردم بگذارند...
نويسنده: مهدي پورصفا

روز دوم ثبت‌نام انتخابات رياست جمهوري در حالي به پايان رسيد كه ساختمان وزارت كشور در ميدان فاطمي شاهد حضور چهره‌هاي سياسي و انتخاباتي بود كه تلاش مي‌كردند عيار خود را در جريان انتخابات به محك مردم بگذارند؛ عياري كه البته بايد اول در ايستگاه شوراي نگهبان سنجيده شود.
ديروز هم بازار كساني كه تنها به قصد حضور و شايد تفريح و قرار گرفتن در مقابل لنز دوربين‌ها در ستاد انتخابات حضور يافته‌ بودند داغ بود؛ حضوري كه بسياري مخالف آن هستند و آن را موجب وهن انتخابات مي‌دانند.
   
رصد فعاليت‌هاي انتخاباتي  در فضاي مجازي و حقيقي
اگر داوطلبان انتخابات رياست جمهوري و شوراها پرونده‌اي داشته باشند، قطعاً و مسلماً آن پرونده‌ها به مراكز نظارتي و اجرايي ابلاغ مي‌شود و در روند بررسي صلاحيت‌ها تأثير مي‌گذارد.  حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظري، دادستان كل كشور ديروز در جريان بازديد از ستاد انتخابات كشور در جمع خبرنگاران درباره فعاليت ستاد پيشگيري از تخلفات انتخاباتي افزود: اين ستاد كه در تهران و استان‌ها فعال است، فضاي مجازي و حقيقي را رصد مي‌كند، اميدواريم تخلفي در انتخابات انجام نشود و اگر انجام شود با آن برخورد مي‌كنيم.  وي در پاسخ به اين سؤال كه داوطلبان انتخابات در صورتي كه پرونده‌اي داشته باشند چه تأثيري در روند بررسي صلاحيت آنها مي‌گذارد، تصريح كرد: اگر داوطلبان انتخابات رياست جمهوري و شوراها پرونده‌اي داشته باشند، قطعاً و مسلماً آن پرونده‌ها به مراكز نظارتي و اجرايي ابلاغ مي‌شود و در روند بررسي صلاحيت‌ها تأثير مي‌گذارد.
 
287  نفر ثبت‌نام كردند
برابر با آخرين اخبار روز گذشته در مجموع 161 نفر ثبت‌نام كردند و روز اول هم 126 نفر داوطلب انتخابات رياست جمهوري شده‌اند؛ بر اين اساس، طي دو روز جمعاً 287 نفر داوطلب انتخابات رياست‌جمهوري شده‌اند.  در اين ميان آنچه كاملاً محرز به نظر مي‌رسد، عدم حضور برخي از چهره‌هاي اصلي و حضور كساني است كه به صرف ثبت‌نام در وزارت كشور حضور يافته‌اند. دبير شوراي نگهبان نيز در انتقاد از اين مسئله گفت: ثبت‌نام افراد با سواد اندك در انتخابات موجب زحمت نهادهاي اجرايي مي‌شود. اغلب كساني كه روز اول ثبت‌نام كردند شرايط لازم را ندارند.
  
حضور پور‌مختار
اما در کنار  نامزدهای غیر شاخص روز گذشته ‌ از جمله چهره‌هايي كه ديروز در ستاد انتخابات وزارت كشور حضور پيدا كردند، محمد علي پورمختار نماينده مجلس شوراي اسلامي بود. وي در دوره نهم مجلس شوراي اسلامي رياست كميسيون اصل 90 مجلس را بر عهده داشت و حالا در انتخابات رياست جمهوري ثبت‌نام كرد.
   
زريبافان: مستقل مي‌آيم
همچنين مسعود زريبافان، دبيركل تشكل حاميان ولايت با حضور در وزارت كشور در اين دوره از انتخابات ثبت‌نام كرد. وي رياست بنياد شهيد و امور ايثارگران در دولت دهم و عضويت در دوره دوم شوراي شهر تهران را در كارنامه خود دارد.
  
احمدي‌نژاد به همراه بقايي ثبت‌نام كرد
محمود احمدي نژاد رئيس‌جمهور دوره نهم و دهم روز گذشته با حضور در ستاد انتخابات وزارت كشور براي حضور در دوره دوازدهم انتخابات رياست جمهوري ثبت‌نام كرد. اين حضور وي به تنهايي نبود و حميد بقايي هم همراه با وي ‌ثبت‌نام كرد.
 حضور وي در جريان ثبت‌نام انتخابات با حاشيه هايي همراه بود و به هجوم عكاسان و خبرنگاران منجر شد. احمدي نژاد حضور خود را در انتخابات براي حمايت از بقايي عنوان كرد.
  
بازيگران تلويزيوني نيز آمدند
از جمله چهره‌هاي ديگري كه براي حضور در انتخابات حضور يافتند، احمد كاشاني فرزند مرحوم آيت‌الله كاشاني و نماينده دوره‌هاي اول و دوم مجلس شوراي اسلامي بودند.  همچنين سيروس ميمنت بازيگر سينما و تلويزيون عصر روز گذشته با حضور در ستاد انتخابات كشور در دوازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري ثبت‌نام كرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین