کد خبر: 845566
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003XyA
تعداد نظرات: ۲۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱
حسن روحاني، روز دوشنبه و تنها يك روز مانده به آغاز ثبت‌نام‌كانديداهاي رياست جمهوري در يك نشست خبري حاضر شد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ دهد؛ نشستي كه در آن روحاني مدعي شد قصد تبليغات ندارد و نمي‌خواهد انتخاباتي صحبت كند اما سراسر اين نشست به ارائه گزارش عملكرد دولت يازدهم اختصاص داشت.
نويسنده: جعفر تکبیری
 
حسن روحاني، روز دوشنبه و تنها يك روز مانده به آغاز ثبت‌نام‌كانديداهاي رياست جمهوري در يك نشست خبري حاضر شد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ دهد؛ نشستي كه در آن روحاني مدعي شد قصد تبليغات ندارد و نمي‌خواهد انتخاباتي صحبت كند اما سراسر اين نشست به ارائه گزارش عملكرد دولت يازدهم اختصاص داشت.
به گزارش «جوان»، روحاني در ابتداي نشست خود، نزديك 30 دقيقه، به ارائه گزارش عملكرد حوزه اقتصادي پرداخت و مدعي شد در طول عمر دولت يازدهم درآمد بازنشستگان، افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي دريافتي‌شان به دو برابر يا به بيش از دو برابر افزايش پيدا كرده و در سال 96 هم براي مستمري‌بگيران كميته امداد و بهزيستي 20 درصد حداقل حقوق به دريافتي آنها اضافه خواهد شد.
وي سپس به بهبود وضعيت معيشتي كشاورزان نيز اشاره و آماري نيز در خصوص افزايش خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان ارائه كرد. تمامي اين آمار در حالي توسط روحاني ارائه شد كه هم اكنون بخش بزرگي از انتقادات مردم به دولت روحاني، به موضوع وضعيت معيشت اختصاص دارد و همچنان بخش‌هاي بزرگي از جامعه نتوانسته‌اند تغيير در معيشت خود را احساس كنند. روحاني سپس در حالي اين آمار را ارائه كرد كه در ادامه مدعي شد: جناح‌ها، احزاب و گروه‌ها، اشكالي ندارد حرف‌هايشان را بزنند اما اولاً آمار و ارقام دقيق باشد. همچنين سخن دقيق بگوييم، به مردم دروغ گفته نشود. اين بالاترين خيانت به يك ملت است كه كسي به مردم دروغ بگويد يا حرف و آمار دروغ بگويد، مخصوصاً دروغي كه باعث يأس و نااميدي خداي ناكرده مردم شود، مردم بگويند پس چه شد؟
 
بعضي مانند ماشين دودي فقط دود پخش مي‌كنند
روحاني سپس در پاسخ به سؤالي درخصوص وعده انتخاباتي او در سال 92 مبني بر بهبود وضعيت اقتصادي مردم به طوري كه نيازي به 45 هزار تومان يارانه نقدي نداشته باشند، گفت: ما بايد به جايي برسيم كه مردم ما به يارانه نقدي نيازمند نباشند اما آيا اين كار در چهار سال به نتيجه مي‌رسد؟روحاني تصريح كرد: كاري كه ما كرديم اين بوده كه به جاي اينكه يارانه نقدي را اضافه كنيم آن را به بخش‌هاي ديگر از جمله بخش‌هاي توليدي و خدماتي برديم. در اين راستا همه مردم بايد مشغول به كار شوند و بيكار نداشته باشيم. همه مردم بايد درآمد كافي براي زندگي داشته باشند كه اين شرايط بدون فناوري، سرمايه‌گذاري، امنيت اجتماعي و فرهنگي امكانپذير نيست. رئيس‌جمهور كشورمان خاطر نشان كرد: نبايد آينده را سياه و تاريك كنيم. بعضي‌ها مانند ماشين دودي هستند و فقط دود پخش مي‌كنند. ما ايراني آباد داريم و حتماً در سال‌هاي بعد ايران بهتري خواهيم داشت، پس براي چه به جامعه عدم قطعيت القا كنيم. روحاني تصريح كرد: بايد فضا را اميدوارانه كرد. بايد سرمايه جذب شود، به طور مثال تعدادي هواپيما به كشور آمد و به بعضي برخورد، ورود اين هواپيماهاي نو به برخي برخورد. اين درحالي است كه ما درسال گذشته تا 4 ميليارد دلار براي گرفتن صندلي هواپيما به شركت‌هاي خارجي مي‌داديم حالا چه اشكالي داردكه ما خودمان اين هزينه را دركشور دريافت كنيم؟
 
  نگفتم و نگفتم
روحاني سپس در پاسخ به اين سؤال كه شما در تبليغات انتخاباتي در سال 92 اعلام كرديد مشكلات كشور را 100 روزه حل مي‌كنيد اما بعداً گفتيد براي حل اين مشكل 40 سال زمان نياز است، چرا موضع خود را در اين زمينه تغيير داديد؟ گفت: يك دروغي پخش شده كه بايد اكنون جواب آن را بدهم. من كي گفتم مشكلات را 100 روزه حل مي‌كنم؟ گفتم اگر در انتخابات موفق شوم اقدامات 100 روزه اول را اعلام مي‌كنم اما عده‌اي تخريب‌گر گفتند كه من اظهار كرده‌ام مشكلات را 100 روزه حل مي‌كنم. فردي كه يك‌شبه مشكلات را حل مي‌كرد يك نفر ديگر بود، ما نيستيم!
رئيس‌جمهور با بيان اينكه دولت اقداماتي در 100 روز اول داشت كه آنها را اعلام كرد، خاطرنشان كرد: من چهار سال منتظر اين سؤال بودم تا جواب اين دروغ را بدهم. حافظه من كم نيست. دقيق مي‌دانم چه گفته‌ام. من اعلام كردم در پايان 100 روز دولت خود اعلام مي‌كنم كه چه كرده‌ام. آدمي كه عقل نداشته باشد مي‌گويد در 100 روز مشكلات را حل مي‌كند. مشكلات بايد قدم به قدم حل شود. كار دولت بايد مثبت باشد و از شما هم ممنونم كه به آن دروغ بزرگ اشاره كرديد. ما از روز اول برنامه‌ريزي كرده‌ايم و رشد اقتصادي و نرخ تورم كنوني نتيجه همان برنامه‌ريزي‌هاي ماست. اين ادعاي رئيس‌جمهور در حالي است كه وي در سخنراني هفتم خرداد سال 92 خود و در ايام تبليغات انتخاباتي گفته بود: «در برنامه مدون من علاوه بر برنامه براي حل مشكلات اقتصادي، اجتماعي، سياست داخلي، سياست خارجي و امور فرهنگي، برنامه كوتاه مدت يك ماه و 100 روزه وجود دارد. ما مي‌توانيم در يك زمان كوتاه تحول اقتصادي در كشور به وجود آوريم و در آن تحول اقتصادي بتوانيم با ايجاد يك دوره تنفس به كارخانه‌ها و مراكز توليدي كه امروز مشكل دارند، مشكلات آنها را در آن مدت كوتاه حل و فصل كنيم.» وي سپس در شهريور ماه 92 و پس از پيروزي در انتخابات نيز گفته بود كه «وعده مي‌دهم حتماً طي 100 روز اول و حتي كوتاه‌تر از‌ آن اقدامات ضروري و فوري را براي رونق‌بخشي اقتصادي و حل مشكلات انجام دهيم.» به هر حال با آنکه روحانی گفت چهار سال است منتظر است تا پاسخ این دروغ‌ها را بدهد، ساعاتی بعد از سؤال و جواب مربوط به وعده 100روزه را از سایت خود حذف کرد!
 
  كليد حل مشكلات توافق هسته‌اي نيست
رئيس‌جمهور در ادامه اين نشست خبري، در پاسخ به پرسش خبرنگار چيني در رابطه با اينكه چهار سال پيش او كليد اصلي حل مشكلات را توافق هسته‌اي مي‌دانست، اكنون در اين برهه زماني كليد اصلي حل مشكلات چيست؟ گفت: من نگفتم كه كليد حل مشكلات كشور حل موضوع هسته‌اي است، بلكه كليد حل مشكلات عقل، تدبير، تلاش و كوشش همگاني است. روحاني افزود: يكي از مشكلات موضوع هسته‌اي بود كه من كليد آن را مذاكره و تعامل شجاعانه و عزتمندانه با دنيا مي‌دانستم و اين كار انجام گرفت و توافق هسته‌اي با عنوان برجام نهايتاً اجرايي و عملياتي شد. وي ادامه داد: امروز نيز مشكلات فراواني در كشور داريم كه بايد آنها را حل و رفع كنيم. در زمينه اجراي توافق هسته‌اي همانطور كه مقام معظم رهبري گفتند، ما آغازگر نقض برجام نخواهيم بود و ايران هميشه اگر تعهدي كرده پاي آن ايستاده است. اين ادعاي روحاني در حالي بود كه وي 17 خردادماه 94 در مراسم دهمين دوره جايزه ملي محيط‌زيست، گفت: اينكه مي‌گوييم تحريم ظالمانه بايد از بين برود بعضي‌ها چشم هايشان را زياد نچرخانند! تحريم‌هاي ظالمانه بايد از بين برود تا سرمايه بيايد تا مسئله محيط‌زيست حل شود تا اشتغال جوانان حل شود تا صنعت جامعه حل شود تا آب خوردن مردم حل شود تا منابع آبي زياد شود تا بانك‌هاي ما احيا شود...
 
   ناقض توافق هسته‌اي نخواهيم بود
رئيس‌جمهور در بخش ديگري از نشست خبري خود با تأكيد بر اينكه ما ناقض توافق هسته‌اي نخواهيم بود، تصريح كرد: امروز مشاركت‌هاي خوبي در اين زمينه آغاز كرده ايم كه براي ما ارزشمند است. با چين در زمينه بازطراحي ومدرن كردن نيروگاه اراك مشاركت مي‌كنيم. از طرفي باروسيه در زمينه ايزوتوپ‌هاي پايدار در فردو و در زمينه ساخت رآكتور همكاري مي‌كنيم. همچنين در ساير امور مانند فروش آب سنگين و خريد كيك زرد در دنيا فعال هستيم، بنابراين در زمينه هسته‌اي با دنيا مشاركت مي‌كنيم واين كار را ادامه مي‌دهيم. روحاني تأكيد كرد: اگر طرف مقابل بخواهد توافق هسته‌اي را برهم بزند قطعاً پشيمان مي‌شود.
 
   کارهای پوپولیستی در شأن ملت نيست روحاني سپس در حالي كه وعده افزايش يارانه دهك‌هاي كم درآمد را مطرح كرد، در پاسخ به اظهارات بعضي از نامزدهاي احتمالي انتخابات كه وعده افزايش يارانه‌ها را داده‌اند، تصريح كرد: ما بايد خود را براي اين فضا آماده كنيم، زيرا فضاي انتخابات يك فضاي خاصي است و حرف‌هاي زيادي زده مي‌شود كه برخي از آنها حق و برخي از آنها ناحق است و انتقادهاي منصفانه و غير منصفانه بيان مي‌شود، البته همه بايد تلاش كنيم فضاي انتخابات را سالم، درست و اخلاقي نگه داريم. روحاني در ادامه با بيان اينكه اقدامات مردم فريبانه و كارهاي پوپوليستي در شأن ملت ما نيست، اظهار كرد: حساب و كتاب يارانه‌اي كه پرداخت مي‌شود و محل درآمد آن و ميزان پرداخت آن مشخص است. اينكه حراجي يا مزايده نيست كه رقم را بالا ببرند و هر كسي قيمتي بگويد. مجلس مشخص كرده كه پول يارانه از كجا تأمين و چگونه پرداخت شود. در دولت قبلي براي پرداخت همين رقم يارانه اقدامات خلاف قانون انجام و از خزانه پول پرداخت مي‌شد كه اكنون گزارش ديوان محاسبات از تخلف دولت قبل در پرداخت يارانه‌ها منتشر شده است. وي افزود: من معتقدم بايد يارانه‌هاي نقدي و غير نقدي برخي دهك‌هاي كم درآمد بيشتر شود، اما اگر كسي مي‌خواهد در كليت يارانه‌ها را افزايش دهد، براي مردم بگويد چگونه مي‌خواهد اين كار را انجام دهد تا مردم متوجه شوند.
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۱
عبدالله منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
4
2
والله تا کنون روحانی دروغگو ندیده بودم که دیدم . حیف این لباس تن اینگونه افراد است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
2
4
آفرین بر دولت تدبیر با وجود سنگ اندازی مخالفان خوب کار کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
4
2
خيلي پر رويي مش حسن علي بركت الله .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
4
2
خدا به خیر راضی شود ایشان علاوه بر وعد های پوچ وتوخالی به نظر میرسد به آلزایمر هم مبتلا هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
4
2
حتی زنا کار هم دشمن خدا نیست ولی دروغگو دشمن خداست .علی برکت الله اگر این دروغگو لباس دین راهم برتن داشته باشد علی برکت الله...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
دشمن خدا دلوپسان دین فروش وعوام فریب هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
شماها که دهها برابر ایشان دورغ گقتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
4
2
یعنی چیزهایی دراین4سال دیدیم که درعمرمون اینجوریاش را نه شنیده ونه دیده بودیم؛جلوی خبرنگارا و دوربینهای فیلم برداری یک چیزی بگن ،بعد انکارکنن؟؟؟!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
ایشان یا واقعا" خیلی پر رو هستند یا مبتلا به آلزایمر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
3
2
نمی شودحصاری دوراقلیتی درتهران کشیدوازباقی مردم انتظارداشت همه به این گروه رأی بدهید.بی خبری ازقشرهای مختلف جامعه،هوش وهواس بعضی هارا می بنددسیاست و کیاست وزیرکی بایدداشت مقبولیت عام دربین قاطبه مردم ایران مهم است شماکه نمی خواهیددریک کنج تنها ویک مکان وجمعیت خاص رااداره کنید بایدیک مملکت را ، یک ملت را که قشرهای مختلف ودیدگاههای مختلف دارنداداره کردوهدایت کردوتمام نیروهای این ملت راتجمیع کردوازراهبرد زبان مشترک وسیاست مشترک،ازاستقلال کشور وفرهنگ وآداب ودیانت وانقلاب اسلامی دفاع کردپایبندی به اصول دین راباید درخدمت صادقانه به همه مردم وتلاش وکارمستمر ،دوری ازاشرافیت وثروت اندوزی وقدرت طلبی دانست .کسانی که به اسم اصلاحات واعتدال ، شعارهای غیرقابل جمع باهم وعوام فریبانه می دهند وسواربرافکارمتفاوت مردم قاعده بازی رامی برندازدین ودموکراسی وتکنولوژی وآزادی ورابطه باآمریکاوواردات بی رویه واقتصادمقاومتی وآسان گیری دردین یانداشتن دین ،همه این مفاهیم را ممزوج می کنندوبه خوردمردم می دهندواینهاهم برای جذب آرا مردم ،ازهمه شگردهای سیاست سوء استفاده میکنندچرانیروهای دیندارازشگرهای سیاست ، حسن استفاده رانمی کنند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
دین اینها وکتاب آنها مثل دین وکتاب عمر وعاص است که فقط ابزاریست برای منافع حزبی وگروهیشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
3
2
آقای روحانی کاش به همان نسبت که خرج ریشت میکنی که شبیه ریش ...است به همان نسبت هم به فکر مسکن مهر واین مردم بدبخت بودی صدها بار وعده دادی تاپایان دولت پروژه مسکن مهر به اتمام میرسدولی نرسید خدا عمر دولتت رابه سر رساند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
تربیت دلواپسان وکاسبان تحریم یعنی این
درود بر دولت تدبیر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
دولت تزویر وفریب یعنی این که هیچ حرفی ومنطقی بلد نیستند ووقتی که درمقابل برادران منتقد خود کم می آورند می گویند دلواپسان وکاسبان تحریم .کاسب تحریم کیست آیا اقشار محروم که دراین دولت هیچ گره ای از کارشان گشوده نشد کاسبان تحریم هستنددر ارتباط باقرار دادهای ننگین برجام که خودآنهااذعان دارند شیطان بزرگ به هیچ یک از وعده های خود عمل نکرده بلی میتوان گفت کاسبان شیطان چون آنها بجای که با خدا معامله کنند با شیطان معامله کردند وقرآن درسوره مائده آیه 51می فرماید یاایها الذین امنوا لاتتخذوا الیهود والنصاری......
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
کاسبان ومعامله گران باشیطان که سراب پرزرق وبرق توافق پوشالی باشیطان چنان چشم وگوششان را کرده بود که بجای معامله وتوکل بخدا وایمان به خون شهداء به ریسمان پوسیده ودروغین شیطان آویزان وچنان مستانه به جشن وپایکوبی پرداختند که مقام معظم رهبری عمل غیر زاهدانه آنها راتقبیح ومنع کردزیرا انسان زاهد اگر تمام دنیا راهم به اوبدهند سرمست واز خود بیخود نمیشود واگر همه چیز را از اوبگیرند ازرحمت خدا مایوس وناامید نمیشودوکسی که به شیطان دل بست خداوند هم ار را به شیطان واگذار میکند وباید مزد خوش خدمتی به شیطان را از اوبگیرد که امروز نتیجه آنهمه ...تکاندن به اوباما وترامپ بخوبی نمایان است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
زندگی در زیر سایه وچتر ستمگران چیزی جزء خفت وخواری نیست این درس عاشوراست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
1
1
درمناطق لرنشین وکردنشین , یک نفرمعروف به « مومه » (خدااورابیامرزد) راهمه می شناختندایشان انتقادات وگلایه های خودرا باداستانهاولطیفه هایی به شکل ظنز ازرفتارهاوفرهنگ های نادرست بیان می کردوبه صورت مجموعه ای دریک کاست دربین مردم فروخته ودست به به دست می شدوگفته های مومه نقل محافل بود. دریکی ازلطیفه های اومی گوید: دونفرمسابقه کشتی میدهند یک نفرکه پشت اوبه خاک مالیده شده بودومغلوب شده بودوهیچ قدرتی به جز رجزخانی نداشت اززیرزمزمه می کرد ومی گفت فکرنکن توپشت مراخاکی کرده ای شما نمی دانی زمین چرخیده است که من زیرافتاده ام.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
1
0
واقعا این آقا از خدا نمی ترسه؟از قیامت چی؟از یه ملت که بهشون وعده های دروغین داد چی؟
خدا رو شکر می کنم که هیچوقت از اصلاح طلبان حمایت نکردم و اصلا قبولشون ندارم!
واقعا حماقت محضه که مردم دوباره به این آقا رای بدن! این آقا باعث شده مردم نسبت به آخوندها هم بدبین بشن!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۶
باشه خواهی دید که با وجود سنگ اندازی وتخریب ایشان ملت نظرش چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۷
0
0
روحانی کی میری از دستت راحت شیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
0
0
حتماٌروحانی کارتخصصی دراین موردنداردوکاراوموعظه وهدایت دیگران به سمت دین وحجاب وبهشت است برای چه معمم شده است برای اینکه تقوی ودیانت رادربین دختران وپسران گسترش دهدانتظارازاودرحدتخصص وی بایدباشدکه اوانجام داده است ودین وحجاب وعفاف و.جهادوتقوی،انقلاب اسلامی رابخوبی پیش برده است اجرش باآمریکا !!!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین