کد خبر: 844208
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003XcG
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه خبر داد
براساس منويات فرمانده معظم کل قوا بنا بر اين شده که يگان‌هاي تکاور نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي (نزسا)به يگان‌هاي نيروهاي ويژه تبديل شوند.
سردار عبدالله عراقي، جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در گفت‌وگو با تسنيم درباره ميزان آمادگي رزمي نزسا در مقابل تهديدات گفت: نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همراه با ساير قواي مسلح وظيفه دفاع از امنيت پايدار کشور جمهوري اسلامي ايران را دارد. براساس مسئوليت‌هايي که به نيروي زميني سپاه واگذار کردند، مأموريت حضور در مرزهاي جنوب‌شرق، شمال‌شرق، شمال‌غرب و بخشي از جنوب‌غرب را به ما سپرده‌اند.
 
وي افزود: به‌ فضل خدا با توجه به آمادگي‌هايي که نيروي زميني داشته، نيروهاي واکنش سريعي داريم که ابتدا به‌صورت تکاور بودند ولي از يک سال پيش براساس منويات فرمانده معظم کل قوا، بنا بر اين شده است که نيروهاي ما به «نيروهاي ويژه» تبديل شوند، مانند يگان ويژه صابرين که ما از قبل اين يگان را در اختيار داشتيم. جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه ادامه داد: بر اين اساس، نيروها و تيپ‌هاي تکاور ما به نيروهاي واکنش سريع، نيروي ويژه و نيروي مخصوص تبديل مي‌شوند که قادرند در زمان کمي، فراخوان و سازماندهي و آماده به جنگ شده و در کمتر از 24 ساعت به هر نقطه‌اي از کشور اعزام شوند و به اجراي عمليات پرداخته و وارد جنگ شوند. سردار عراقي تصريح کرد: ما با آموزش‌هاي خيلي خوب و با ارتقاي آمادگي رزم توانستيم به اهداف‌مان نزديک بشويم، اما بالابردن کيفيت همچنان ادامه دارد چون کيفيت حد و مرزي ندارد. همچنين از لحاظ کميت هم سعي مي‌کنيم امکانات و نيازمندي‌هايي را که يگان‌هاي واکنش سريع دارند براي‌شان تأمين کنيم. در بازرسي‌هايي هم که ستاد کل نيروهاي مسلح از نيروي زميني داشته يگان‌هاي نيروي زميني به‌اذعان خود اين برادران، يگان‌هاي نزسا از توان بالا و بسيار خوبي برخوردار بوده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین