کد خبر: 844207
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003XcF
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴
امروز دشمنان ما کساني هستند که با دروغ، تهمت و وعده‌هاي غيرواقعي جوانان و جامعه را سر کار بگذارند.
دکتر محمدباقر قاليباف طي سخناني در مراسم روز جمهوري اسلامي، 12 فروردين را روزي مهم و سرنوشت‌ساز براي کشور و جهان اسلام دانست و گفت: روز جمهوري اسلامي آغاز اولين روزي است که مردم‌سالاري ديني در اين سرزمين حاکم شده و دين خدا در کنار اراده و مشارکت مردم براي تصميم‌گيري در اين سرزمين مبنا قرار گرفته است، از اين جهت 12 فروردين روز بزرگ و عيد ملي و ديني ما به شمار مي‌رود.
 
وي اهميت 12 فروردين را بيشتر از 22 بهمن توصيف کرد و گفت: مهم‌ترين موضوعي که ملت در 22 بهمن بيان کردند آن بود که چه چيزي را نمي‌خواهيم؛ ما در 22 بهمن گفتيم حکومت و دولتي که مردم را رعيت خودش بخواهد، دست‌نشانده و نوکر بيگانه باشد و در آن اسلام، فرهنگ قرآني، قسط و عدل نباشد و فساد و تزويز وجود داشته باشد را نمي‌خواهيم. در يک کلام مردم در 22 بهمن گفتند ما حکومت طاغوتي را نمي‌خواهيم، اما در 12 فروردين گفتيم چه چيزي را مي‌خواهيم.
شهردار تهران ادامه داد: هرگز قرار ما اين نبود تا کشوري داشته باشيم که بين مسئولان و حاکمان با مردم فاصله وجود داشته باشد و مسئولان به تنهايي براي مردم تصميم‌گيري کنند. قرار ما اين نبود که دغدغه‌هاي مسئولان با دغدغه‌هاي مردم متفاوت باشد و مردم در سرنوشت و تصميم‌گيري‌ها دخيل نباشند بلکه قرار بود خود مردم در همه عرصه‌ها تصميم‌گيران اصلي باشند.
قاليباف در ادامه با بيان اينکه «نزديک به 10 ميليون نفر از جمعيت کشور ما در فقر مطلق به سر مي‌برند»، اظهار کرد: اگر امروز بگوييم درآمد 60 درصد از مردم ما زير حداقل درآمدي است که از سوي دولت مشخص شده، حرف گزافي نگفته‌ايم، اين در حالي است که هرگز قرار ما در 12 فروردين اين نبود. دليل اين اتفاق آن بود که دولتمردان حرف امام(ره) و رهبري و آرمان‌هاي انقلاب را دستور کار خودشان قرار ندادند.
 
شهردار تهران در ادامه سخنان خود عنوان داشت: خطر بزرگ‌تر اين است که بحران اقتصادي يک آسيب جدي اجتماعي هم به دنبال خودش آورده است که چهره‌هاي گوناگون آن در طلاق، اعتياد و بيکاري جوانان قابل مشاهده است. وي افزود: هم‌اکنون وضع قشر خاصي از جامعه خوب است که عمدتاً در جامعه دلالي و واسطه‌گري مي‌کنند. همان‌هايي که واردات غيرضروري را به روش قاچاق کالا و با احجام بالا انجام مي‌دهند. قاليباف تأکيد کرد: امروز هم مستضعفان، حاشيه‌نشينان، روستاها و جوانان ما از مجموعه تصميم و عملکرد مجموعه دولتمردان آسيب مي‌بينند و هم توليدکنندگان، چراکه به همان اندازه‌اي که بر فقرا و مستضعفان فشار وارد مي‌شود، اين فشار بر توليد‌کنندگان ما نيز وجود دارد. در مقابل دلالان و واسطه گران با قاچاق کالا ثروت باد آورده به جيب مي‌زنند و زندگي‌هاي آنچناني در خارج و داخل کشور درست مي‌کنند. اين موارد ريشه در آن دارد که ما کار را از مردم گرفته‌ايم.
شهردار تهران يادآور شد:حضرت امام(ره) هميشه حرف از پابرهنگان، کوخ‌نشينان، حاشيه‌نشينان و در بخش اقتصادي نيز حرف از توليدکنندگان و کساني مي‌زدند که در اين کشور دنبال پيشرفت هستند، اما آيا امروز واقعاً دغدغه دولتمردان و عملکرد ما اين است؟ قاليباف با بيان اينکه «دشمن امروز ما تنبلي، دوري از مردم، تجمل‌گرايي، بيکاري است»، اظهار داشت: امروز دشمنان ما کساني هستند که با دروغ، تهمت و وعده‌هاي غيرواقعي جوانان و جامعه را سر کار بگذارند.
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
0
0
خخخخخخخخخخخخ
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین