کد خبر: 841372
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003WsW
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۹
خطيب نماز جمعه تهران:
در سال ۸۸ اقليتي در برابر اکثريت وفادار اين ملت ايستادند و فتنه فرصت‌سوز را آفريدند. اين ملت از اين جماعت دل پرخوني دارد و تا توبه نکنند کسي با آنها آشتي نخواهد کرد.
به گزارش مهر، آيت‌الله سيداحمد خاتمي، خطيب اين هفته نماز جمعه تهران در خصوص فضاي انتخاباتي کشور گفت: بايد اين فضا در کشور ما با کشورهاي غربي متفاوت باشد و آنگونه که در امريکا فضاي افتضاحي پيرامون انتخابات‌شان رخ داد در کشور ما صورت نگيرد.
وي با بيان اينکه اولويت براي همه ما بايد حضور شکوهمند در انتخابات باشد، گفت: صرف‌نظر از اينکه چه کسي و از چه جناحي روي کار بيايد همه بايد براي برگزاري شکوهمند انتخابات تلاش کنند و اين يک تکليف است.
  
انتخابات را فضاي عقده‌گشايي نکنيد
آيت‌الله خاتمي ادامه داد: دشمن در پي تشنج‌آفريني در عرصه انتخابات است و اين يک خبر است و نه تحليل چراکه آنها در پي ناآرامي در فضاي انتخاباتي ما هستند و هر کس که اقدام به اين کار کند، محکوم است. وي تصريح کرد: نکته ديگر اينکه نبايد فضاي انتخاباتي فضايي براي عقده‌گشايي نسبت به ارزش‌هاي انقلاب و اسلام باشد و به بهانه نطق‌هاي انتخاباتي نه کانديداها و نه هواداران آنها حق زير سؤال بردن خدمات ۳۸ ساله انقلاب را ندارند. خطيب اين هفته نماز جمعه تهران گفت: کساني که وارد فضاي انتخاباتي مي‌شوند بايد تسليم رأي مردم شوند و اگر اين اتفاق نيفتد خروجي‌اش فتنه ۸۸ مي‌شود. خاتمي با بيان اينکه دروغ، فريب و اهانت به ديگر کانديداها در شأن فضاي انتخابات جمهوري اسلامي ايران نيست، ادامه داد: بله اين اتفاقات در شأن کشورهاي غربي و امريکاست که کمترين ارزش را براي اخلاق قائل نيستند. عضو مجلس خبرگان افزود: فضاي انتخابات ما نبايد به سمت تفرقه برود و يک عده بخواهند از برخي از اقليت‌ها حمايت کنند و با تفرقه‌افکني رأي بياورند و اين رأي ارزشي ندارد. وي گفت: بايد مراقب رسانه‌هاي بيگانه باشيم، آنها اخيراً چند شبکه به وجود آوردند تا به وسيله آنها همان بازي‌هاي سال ۸۸ را ادامه دهند که من اينجا به عزيزاني که در فضاي مجازي به عنوان کاربر حضور دارند توصيه مي‌کنم که اولاً تنفرشان را از آنها در آن فضاها ابراز کنند و هر جا ديدند که آنها وارد تهاجم به ارزش‌هاي اسلامي ما شدند در برابر آنها ايستادگي کنند.
   
ملت با فتنه‌گران آشتي نمي‌کنند
خطيب اين هفته نماز جمعه تهران با بيان اينکه واژه‌ها بار فرهنگي و سياسي دارند و سياسيون بايد مراقب باشند که هر واژه‌اي را به کار نبرند، تصريح کرد: واژه آشتي ملي هم از اين قبيل است چراکه معنا اينطور تعبير مي‌شود که در کشور دعواي ملي وجود دارد در حالي که اين دروغ است. خاتمي اظهار کرد: از ابتداي انقلاب تا به امروز اختلاف سليقه بوده و هست و در آينده هم خواهد بود و اين لازمه يک جامعه آزاد است و اگر اين مسئله درست هدايت شود نه تنها بحران نيست بلکه يک فرصت است. وي بيان کرد: در حوادث ۸۸ اقليتي در برابر اکثريت وفادار اين ملت ايستادند و فتنه فرصت‌سوز آن سال را آفريدند، لذا اين ملت از اين جماعت دل پرخوني دارد و تا توبه نکردند کسي با آنها آشتي نخواهد کرد.
    
ايران مي‌تواند براي همسايگان اقتدارآفرين باشد
خطيب اين هفته نماز جمعه تهران ادامه داد: يک تحليل خارجي اين است که مدت‌هاست طرف مقابل دم از ايران‌هراسي مي‌زند و به خصوص پس از روي کار آمدن رئيس‌جمهور تازه‌کار امريکا اينها به شدت به دوره‌گردي به اين کشور و آن کشور افتاده‌اند و اخيراً هم پادشاه جلاد عربستان به اندونزی رفته و عليه ايران سخناني را گفته است. خاتمي افزود: ما به همسايه‌هاي خود مي‌گوييم اگر شما همسايگان خوبي باشيد اقتدار ايران در جهت ثبات و امنيت شماست. امريکايي‌ها و غربي‌ها درصدد تجزيه کشورهاي شما هستند، به طور مثال آنها بارها گفته‌اند عراق بايد تجزيه شود و اين را بدانيد اگر آنها قدرتي پيدا کنند قطعاً به سراغ تجزيه کشورهاي شما هم خواهند آمد و اگر تا به امروز قدرت و اقتدار ايران نبود، برخي از کشورهاي منطقه تجزيه مي‌شدند. وي با بيان اينکه ايران برادر قدرتمند شماست و بهتر است قدر اين برادر را بدانيد، خاطرنشان کرد: آنها از شما همچون صدام استفاده خواهند کرد و زماني که کارشان با شما تمام شود مچاله‌تان کرده و دورتان مي‌اندازند. خطيب اين هفته نماز جمعه تهران گفت: آنها مي‌خواهند در سوريه منطقه امن و پرواز ممنوع ايجاد کنند و اين را به بهانه جا دادن به آوارگان سوري مطرح مي‌کنند، اما باطن موضوع جا دادن به تروريست‌هاست و اين مقدمه‌اي بر تجزيه سوريه خواهد شد.

خاتمي در پايان گفت: ايران اسلامي در مقابل اين توطئه‌ها تاکنون ايستادگي کرده و ما معتقديم که وحدت کشورهاي همسايه بايد حفظ شود و نهايتاً اين را مي‌گويم که ما به کشورهاي همسايه آنچه که شرط بلاغ است گفتيم خواه پند بگيريد، خواه ملال. آيت‌الله خاتمي همچنين در خطبه اول به ايام فاطميه و اهميت بزرگداشت و بهره‌گيري اين ايام اشاره و از مردم جهت حضور در مراسم‌هاي عزاداري اين روزها و شب‌هاي فاطميه تقدير و تشکر کرد و اين زمان را فرصت مناسبي براي درک اهميت والاي مسئله ولايت برشمرد. وي با بيان اينکه تقوا يعني هر آنچه خداوند گفته را انجام دهيم، اظهار داشت: همانطور که گفتم مسئله ولايت بسيار مهم است و مي‌توان اين را از رفتارهاي ائمه اطهار(ع) به خوبي دريافت، به طور مثال براي دفاع از ولايت حضرت فاطمه زهرا(س) جان خودشان را تقديم کردند، ما نيز بايد اين قبيل موارد را الگوي خود قرار دهيم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین