کد خبر: 841081
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003Wnp
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
فروشنده برنج كه در جريان دعوا با مشتري، وي را به قتل رسانده بود، به مرگ محكوم شد.
به گزارش خبرنگار ما، جلسه رسيدگي به پرونده صبح ديروز در شعبه چهارم دادگاه كيفري‌ يك استان تهران برگزار شد. نماينده دادستان تهران بعد از رسميت يافتن جلسه خود را به جايگاه رساند و كيفرخواست را شرح داد. او گفت: مردي كه از زندان به جلسه دادگاه منتقل شده است، وحيد نام دارد و 30 ساله است. او قبل از دستگيري به كار فروش برنج مشغول بود. 10‌سال قبل هنگام مشاجره با يكي از مشتريانش او را به قتل رساند و فرار كرد. وحيد موفق شد شش سال از دست پليس فرار كند، اما سرانجام بازداشت شد و به جرمش اعتراف كرد. نماينده دادستان گفت: وحيد يك بار محاكمه و به قصاص محكوم شده است، اما قضات ديوان عالي كشور رأي قصاص وي را نقض كرده و خواستار برگزاري دوباره محاكمه شده‌اند، بنابراين درخواست مي‌كنم تا او مجازات شود.

بعد از اينكه اولياي دم براي متهم درخواست قصاص كردند، وحيد در جايگاه قرار گرفت و گفت كه اتهام قتل عمد را قبول ندارد. او در شرح ماجرا گفت: من ساكن شهرستان اسلامشهر بودم. شغل من فروشنده برنج بود. يادم است كه شامگاه 28 شهريور سال 85 در مغازه‌ام مشغول كار بودم. چند روزي به ماه رمضان مانده بود و داشتم برنج‌ها را براي فروش در ماه رمضان بسته‌بندي و آماده مي‌كردم. همان لحظه بهروز وارد مغازه‌ام شد و چند گوني برنج سفارش داد. به او گفتم كه اتحاديه نرخ برنج براي ماه رمضان را اعلام نكرده به خاطر همين نمي‌توانم به تو برنج بفروشم. بهروز از حرفم ناراحت شد و از مغازه‌ام بيرون رفت. من دوباره مشغول بسته‌بندي شدم. گرم كار بودم كه بهروز با برادرش وارد شدند. بهروز دو‌شيشه نوشابه شكسته به دست داشت. فهميدم كه بوي دردسر مي‌آيد. او به طرفم حمله كرد و با شيشه نوشابه به چند جاي بدنم ضربه زد. بايد از خودم دفاع مي‌كردم. سعي كردم او را از خودم دور كنم. به هر حال با هم گلاويز بوديم و در همان حال هر دو روي زمين افتاديم. آنجا بود كه شيشه نوشابه به بدنش وارد شد. من هنگام درگيري چيزي به دست نداشتم و ضربه‌اي هم به او نزدم.

بعد از آن چند نفر كه به عنوان شاهد به دادگاه دعوت شده بودند، در جايگاه قرار گرفتند. آنها گفتند كه هنگام عبور از محل متوجه دعوا شده بودند، اما لحظه برخورد ضربه را نديده بودند.
قضات دادگاه بعد از شنيدن آخرين دفاع متهم وارد شور شدند و متهم را به قصاص محكوم كردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین