کد خبر: 831601
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/831601
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲
معاون خدمات شهری شهرداری سنندج عنوان کرد
معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: در ۹ ماهه امسال 232 نفر متکدی در سطح شهر جمع‌آوری و ساماندهی شده است.

آرش رخزادی در گفت‌وگو با جوان در کردستان با اشاره به اقدامات انجام شده شهرداری در حوزه جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان اظهار کرد: یکی از برنامه شهرداری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرای مستمر طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان است.

وی بیان کرد: در 9 ماهه امسال 232 متکدی از سطح شهر جمع‌آوری شد که از این تعداد 121 نفر مرد و 111 نفر هم زن بودند.

وی گفت: 46 نفر از متکدیان جمع‌آوری شده در 9 ماهه امسال ساکن سنندج نبودند بنابراین با اخذ تعهد مبنی بر ترک تکدی‌گری به شهرستان‌های محل سکونتشان انتقال داده شدند.

رخزادی افزود: با توجه به اینکه 138 نفر از متکدیان جمع‌آوری شده ساکن این شهر بودند با اخذ تعهد مبنی بر ترک تکدی‌گری ازاین مرکز ترخیص شدند.

وی از معرفی 8 نفر از متکدیان متخلف به مراجع قضایی در 9 ماهه امسال خبر داد و گفت: امسال در راستای اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان 13 کودک متکدی در سطح شهر جمع‌آوری و تحویل خانواده‌هایشان داده شد.

رخزادی همچنین اعلام کرد: 20 نفر از متکدیان جمع‌آوری شده در سال‌جاری معتاد بودند که این افراد هم به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: با آغاز فصل سرما این شهرداری با هدف کمک به افراد بی‌سرپناه و کارتن خواب طرح جمع‌آوری و اسکان این افراد را در کنار طرح جمع‌آوری متکدیان اجرا نمود.

رخزادی افزود: خوشبختانه امسال با تغییرات ایجاد شده در مرکز متکدیان امکان اسکان زنان کارتن خواب در این مرکز فراهم شد.

وی اعلام کرد: نیروهای این شهرداری شبانه نسبت به جمع‌آوری افراد کارتن خواب اقدام می‌کند و شبانه 50 نفر از افراد بی‌سرپناه در این مرکز اسکان داده می‌شوند.

وی عنوان کرد: تامین امنیت مرکز در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی یکی از مهم‌ترین مشکلات اجرای طرح اسکان افراد بی‌سرپناه است که امیدوارم با تعامل و همکاری نیروی انتظامی این مشکل هم رفع شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین