9 دي اعتراض مردمي به خواص منحرف بود/ بايد 9 دي را همچون دفاع مقدس گرامي بداريم/ رسانه‌ها نقش مهمي در گراميداشت 9 دي دارند
کد خبر: 830080
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003TwO
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
نماينده سابق مجلس در گفت‌وگو با «جوان‌آنلاين»
جوكار گفت: رسانه‌ها نقش مديريت افكار عمومي را بر عهده دارند؛ متاسفانه بخشي از رسانه‌هاي زنجيره‌اي در خدمت فتنه بودند و بخش ديگر حركت مردم را همراهي كرد. چه امروز و چه ديروز نقش رسانه در راستاي بصيرت بخشي و معرفت افزايي جامعه نقش بسيار حائز اهميتي دارد.
9 دي اعتراض مردمي به خواص منحرف بود/ بايد 9 دي را همچون دفاع مقدس گرامي بداريم/ رسانه‌ها نقش مهمي در گراميداشت 9 دي دارندجوان‌آنلاين: محمدصالح جوكار، نماينده سابق مجلس در گفت‌وگو با «جوان‌آنلاين» با اشاره به حماسه 9 دي گفت: 9 دي ميثاق مجدد مردم با آرمان‌هاي امام(ره) و بيعت با مقام معظم رهبري در پيشبرد اهداف و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي بود. مردم ما در مقابله با فتنه‌گران مردم صبر كردند تا آنها خودشان سر عقل آيند اما متاسفانه فتنه‌گران همان روش خودشان در راستاي براندازي و ساختار شكني را در پيش گرفتند و در نهايت ملت مانند عرصه‌هاي پيروزي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس به ميدان آمدند و تير خلاص را به جريان فتنه وارد كردند.
 
جوكار ادامه داد: 9 دي اعتراض مردم ما به سياسيون و مشهوريني بود كه متاسفانه به انحراف رفتند و در حقيقت همان اقدامي را انجام دادند كه دشمنان ما به ويژه امريكايي‌ها ساليان سال در پي آن بودند و با پروژه‌هاي مختلفي طرح ساختار شكني را دنبال مي‌كردند، اما متاسفانه فتنه‌گران خودشان عامل جريان بيروني در داخل كشور شدند و اين مسير را ادامه دادند.
 
اين نماينده مجلس در دوره نهم افزود: به رغم اينكه نيروهاي مردمي فهيم و با بصيرت براي مقابله با فتنه‌گران در صحنه بودند اما آنچه جريان فتنه را در هم پيچيد حركت توفنده مردم عاشق و ولايت‌مدار بود كه هميشه در هر عرصه‌اي كه نياز انقلاب بوده است، در آن عرصه جانفشاني و فداكاري كرده‌اند؛ چرا كه اين انقلاب متعلق به مردم است و دستاوردهاي انقلاب هم دستاوردهاي مردم محسوب مي‌شود و هر كسي بخواهد مقابل اين دستاوردها حركتي از خود نشان دهد و گستاخي بكند قطعا با آن برخورد جدي و قاطعانه مردم روبرو خواهد شد.
 
وي افزود: حماسه 9 دي از يك عمق معرفت و بصيرت برخوردار بود كه مقام معظم رهبري در پي سخنراني‌هاي زياد بصيرت را ايجاد كرد و اين ظرفيت‌هاي بالقوه مردمي تبديل به يك بالفعل شد و آن حركت عظيم 9 دي را آفريد. در آن روزها ما شاهد اين بوديم كه جريان فتنه به رغم سازماندهي و شبكه‌هايي كه ايجاد كرده بودند و با نفوذ عميقي كه متاسفانه آن حركت گستاخانه را ايجاد كردند، اما مردم ما كارسازتر از  همه اين دستگاه‌ها و نهادها در صحنه كه حاضر شدند.
 
جوكار با تاكيد بر اينكه امروز در شرايط فعلي بايد حماسه 9 دي را گرامي بداريم همان‌طور كه دفاع مقدس را گرامي‌ميداريم گفت: همان‌طور كه وقايع تاريخي به عنوان عبرت براي ما وجود دارد، 9 دي هم همواره بايد زنده باشد تا فتنه‌گران نتوانند با پوشش‌هاي ديگر و با ظاهرسازي و بزك كردن خود در صفوف مردم رخنه كنند و امريكا و دشمنان بتوانند نفوذي‌هاي خود را به داخل كشور بياورند.
 
اين نماينده سابق مجلس ضمن اشاره به ميزان رافت انقلاب اسلامي نسبت به سران فتنه اظهار داشت: جمهوري اسلامي در درون خود هم اپوزيسيون دارد و همان‌طور كه شاهد بوديم در بخشي از مقاطع زماني ما مجلسي داشتيم كه اين مجلس ساختارشكن بودند. ساختار سياسي قوه مجريه به گونه‌اي بود كه به دنبال اهداف انقلاب نبود و برعكس كار مي‌كرد و در نهايت با اين ظرفيت‌ و توانمندي مردمي آنها نتوانستند در راستاي اهداف خود كاري از پيش ببرند.
 
وي با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در انعكاس حماسه 9 دي گفت: رسانه‌ها نقش مديريت افكار عمومي را بر عهده دارند؛ متاسفانه بخشي از رسانه‌هاي زنجيره‌اي در خدمت فتنه بودند و بخش ديگر حركت مردم را همراهي كرد. چه امروز و چه ديروز نقش رسانه در راستاي بصيرت بخشي و معرفت افزايي جامعه نقش بسيار حائز اهميتي دارد. 
 
جوكار در پايان تاكيد كرد: رسانه‌ها ركن عظيمي از انقلاب ما را تشكيل مي‌دهند و لذا انتظار مي‌رود آن فضاي قالب ارزشي را اجرا كنند. البته ما از رسانه‌هايي كه در راستاي تضعيف انقلاب و منافع ملي ما حركت مي‌كنند ديگر انتظاري نداريم، اما آن رسانه‌هاي متعهد و مسئولي كه خود را متعهد به دستاوردهاي مردم و زحمات و خون شهدا مي‌دانند امروز بايد در راستاي تقويت بنيان و استحكام‌بخشي به انقلاب اسلامي حركت‌هاي خود را داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: