کد خبر: 823150
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/823150
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور مطرح کرد:
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از صدور مجوز ساخت 200 هزار واحد مسکونی در روستاهای سراسر کشور با اعتبار 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی دولت یازدهم خبر داد.

علیرضا تابش در آیین واگذاری پروژه 96 واحدی ویلایی گلشن از توابع شهرستان دهاقان ، کلنگ زنی پروژه 130 واحدی ویلایی گلشن و همچنین کلنگ زنی 50 واحد مسکونی و پروژه 22 واحد تجاری گرگاب شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: زمین پروژه 96 واحد مسکونی که تحویل داده می شود، از سوی بنیاد مسکن و وام آن از منابع مسکن مهر تأمین شده و به صورت اقساطی واگذار شده است .

وی تصریح کرد: همه واحدای مسکونی به صورت ویلایی که مدل مطلوب بنیاد مسکن به شمار می رود، ساخته شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با تاکید بر اینکه زمین این واحدها به صورت قطعی واگذار می شود، افزود: امروز پروژه 270 واحد هم کلنگ زنی شد که 50 درصد آن را یکساله و 50 درصد دیگر را 18 ماهه به بهره برداری می رسانیم؛ همزمان بیش از 240 واحد نیز با کمک خیرین مسکن ساز در استان اصفهان افتتاح شد و به همین اندازه هم در شهرهای مختلف آغاز شده است.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از حمایت های خیرین مسکن ساز ، اظهارکرد: در حال حاضر 30 هزار واحد مسکونی با کمک خیرین مسکن ساز در کشور در دست احداث داریم که 2600 واحد آن در استان اصفهان است.

تابش با اشاره به افتتاح و بهره برداری از کارخانه آجر شالباف ،گفت: در این کارخانه سیستم کوره هوفلند به کوره های تونلی تبدیل شده که باعث می شود بیش از 70 درصد در سوخت صرفه جویی و کیفیت ارتقا پیدا کند تا آلایندگی کمتری داشته باشد.

وی یادآور شد: سرمایه گذاری20 میلیارد تومانی برای احداث این کارخانه توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در ادامه از صدور مجوز ساخت 200 هزار واحد مسکونی در روستاهای سراسر کشور با اعتبار 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی دولت یازدهم خبر داد و خاطرنشان کرد: این مجوز به تصویب شورای پول و اعتبار رسید، مراحل آن در بانک مرکزی سپری و سهم بانک های عامل نیز مشخص و ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه سهم استان ها از سوی بنیادمسکن انقلاب اسلامی ابلاغ شده است، اضافه کرد: به روستاییان تا سقف 18 میلیون تومان و سایرین تا 20 میلیون تومان وام ارایه می شود که البته 2 میلیون تومان تسهیلات برای افرادی که هم در مصرف انرژی صرفه جویی کرده باشند و هم دراحیای بافت فرسوده گام برداشته باشند، ارایه می شود.

تابش سهم استان اصفهان از 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات دولت یازدهم را 2700 میلیارد تومان اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: با تعامل بهزیستی و بنیاد مستضعفان 8 هزار واحد مسکونی را برای خانوار کردن خانواده های دارای بیش از 2 معلول در شهرها و روستاها آغاز کرده ایم که بلاعوض آن را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، بهزیستی و بنیاد مستضعفان به صورت مشترک انجام می دهند اما مجری اجرای طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به اینکه حفظ بافت روستایی بسیار حائز اهمیت است ، گفت: امسال احیای بافت های تاریخی و فرهنگی 60 روستای کشور در دستور کار و برنامه بنیاد مسکن قرار گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین