بلاتکلیفی سایت پسماند خلخال دامن حیات وحش خلخال را گرفته است
کد خبر: 820252
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003RNs
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
گزارش جوان از سایت پسماند خلخال
بلاتکلیفی سایت پسماند خلخال حیات وحش شهرستان خلخال را به خطر انداخته است.

به گزارش جوان از اردبیل، علی‌رغم چندین مصوبه و تاکیدات مسؤولان شهرستان به ویژه دادستانی خلخال بر لزوم تسریع شورای اسلامی و شهرداری هنوز کاری از سوی شورای اسلامی شهر خلخال بعد از گذشت چند سال انجام نشده و بلاتکلیفی این سایت پسماند با روزانه بیش از 50 تن زباله حیات وحش خلخال را تهدید می‌کند.

در گوشه و کنار این سایت لاشه حیوانات تلف شده و پرندگان دیده شده که به خاطر تغذیه از زباله‌های آلوده جان خود را از دست داده‌اند.


انواع پرندگان وحشی‌، گراز، گرگ و روباه و سایر حیوانات هر کدام بسته به نوع ساعت گشت‌زنی در طبیعت در این سایت حضور یافته و از این سایت تغذیه کردند.

در کنار حیات وحش وجود انواع پشه، بوی تعفن و دود حاصل از آتش تا کیلومترها در آسمان دیده می‌شد و با احتساب موقعیت قرارگیری این سایت تمام دود به سمت مناطقی از شهر خلخال از جمله محله قاضیلر، میدان بسیج، جاده علی‌آباد، حواشی بیمارستان خلخال و کوچه‌های همجوار دانشگاه سما روانه شده بود.

اگر از شیرابه این زباله بگذریم حتی این سایت هیچ حصار یا دیواری برای جلوگیری از پخش و پراکندگی زباله‌ها در طبیعت نیز ندارد و تا چند صد متر حاشیه این سایت زباله پراکنده شده و حتی تا مزارع گندم راه سنگیلی و دامداری‌های مسیر پر از زباله و نایلون است.

حال با این وضعیت چندین بار موضوع را  از خدابخش برسان رئیس شورای اسلامی شهر خلخال جویا شدیم و جوابی قانع‌کننده دریافت نکردیم و هر بار موضوعی از قبیل وجود و خرید فنس در محوطه آتش‌نشانی که این فنس‌ها موجود است و اینکه مردم در سایت جدید اجازه نمی‌دهند، فعلا این مشکل راه به جایی نبرده و حل نشده است.

اعضای شورای اسلامی به جای حل مشکل اصلی و سرعت‌بخشی به یافتن یک فضا برای این سایت و حل مشکلات زیست‌محیطی منطقه، تنها به فرصت‌سوزی می‌اندیشند.

ورزشکاران و هنرآموزان مرکز فنی و حرفه‌ای نزدیک این سایت به دلیل تردد در مسیر مجتمع ورزشی پوریا و کسب آموزش هر روز مجبور هستند این مسیر راه سایت زباله‌دانی خلخال را در پایین دست جاده هشتجین بپیمایند که از وجود زباله در مسیر این استادیوم که بیش از پنج مجموعه ورزشی و یک اداره در مسیر است، اظهار خجالت کردند.

این ورزشکاران و هنرآموزان گفتند: هر وقت ورزشکاران از سایر شهرستان‌ها برای تمرین یا مسابقات در این مسیر حضور می‌یابند واقعا ما از این وضعیت شهری، انباشت نخاله در مسیر کارخانه آذرکولش و بی‌توجهی شورای اسلامی به جامعه ورزشی، هنرآموزان و مردم که به اداره فنی و حرفه‌ای تردد می‌کنند، اظهار تاسف کرده و خجالت می‌کشیم.

برای آشنایی بیشتر اعضای شورای اسلامی شهر خلخال با سایت پسماند زباله خلخال، چند قطعه عکس از فضای این سایت زباله و مسیر سایت زباله در منطقه کرنو خلخال را برای شما بارگذاری کردیم تا خودتان قضاوت کنید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار