تمام طرح‌های دستگاه‌های اجرایی قزوین به پیوست پدافند غیرعامل مجهز شود
کد خبر: 817203
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003Qah
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷
معاون استاندار قزوین:
معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی باید عملکردشان را در زمینه پدافند غیرعامل به دبیرخانه مربوطه ارسال کنند، گفت: این دستگاه‌ها باید طرح‌های خود را به پیوست پدافند غیرعامل مجهز کنند.

به گزارش جوان آنلاین از قزوین، ایوب رحیمی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قزوین که امشب در سالن باغستان برگزار شد، اظهار کرد: قزوین یکی از استان‌های پیشرو در زمینه اجرای مقررات ملی ساختمان است، بنابراین گزارش عملکرد آن باید برای مردم بیان شود تا مردم استان هم در جریان این موفقیت قرار گیرند.

وی افزود: باید از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین هم تقدیر شود که اهتمام جدی در اجرای مقررات ملی ساختمان در استان دارد زیرا این اقدام سازمان نظام مهندسی ساختمان موجب شده است از ساختمان‌هایی با مقاومت بالا در قزوین برخوردار باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با تأکید بر اینکه در هفته پدافند غیرعامل در استان تمام دستگاه‌های اجرایی باید همکاری لازم را داشته باشند، اضافه کرد: هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی استان نباید در اجرای برنامه‌های پدافند غیرعامل کوتاهی کند بلکه نیاز است تمام دستگاه‌های اجرایی اهتمام لازم را در این زمینه داشته باشد.

رحیمی ادامه داد: همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی در حوزه پدافند غیرعامل موجب می‌شود که اگر حادثه‌ای رخ دهد با آمادگی بیشتر و بهتری درصدد جبران برآییم.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه بودجه لازم در حوزه پدافند غیرعامل ابلاغ نشده است، اما از تمام دستگاه‌های اجرایی استان قزوین انتظار می‌رود طرح‌های خود را در این زمینه ابلاغ کنند زیرا دشمنان هیچ‌گاه منتظر تأمین اعتبار برای اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل نمی‌مانند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید با تعامل بیشتر با دستگاه‌ها و سازمان‌های بالاتر و احصای پروژه‌ها در زمینه پدافند غیرعامل اقدامات لازم را انجام دهند.

رحیمی گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی استان قزوین موظف هستند پروژه‌های خود را در زمینه سایبری، کشاورزی، بهداشت، درمان و ... احصا کرده و با اولویت‌بندی و استفاده از متخصصان نسبت به اجرای آن‌ها اقدام کنند.

وی افزود: در برخی از موارد که ضرورت اجرای طرح خاصی وجود دارد باید پیگیری بیشتری داشته باشیم و براساس اولویت‌ها اقدام کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه برای حل مشکلات باید در گام نخست آن‌ها را اولویت‌بندی کنیم، اظهار کرد: زیرساخت‌های موجود در حوزه پدافند غیرعامل را هم باید تقویت کنیم تا در صورت بروز حادثه با مشکل جدی در این زمینه روبرو نشویم.

رحیمی اضافه کرد: مهم این است که مشکلات حل شود حتی اگر لازم باشد باید نسبت به صدور گواهینامه‌های مورد نیاز در استان قزوین اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی باید عملکرد خود را در زمینه پدافند غیرعامل به دبیرخانه مربوطه ارسال کنند، ادامه داد: تمام دستگاه‌های اجرایی باید طرح‌هایی را که دارند به پیوست پدافند غیرعامل مجهز کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه به دلیل دخالت‌های انسان، تهدیدات انسانی در حال گسترش است، توجه به بحث پدافند غیرعامل از ضرورت بیشتری برخوردار می‌شود.

رحیمی تصریح کرد: به منظور اجرای برنامه‌هایی که برای هفته پدافند غیرعامل در نظر گرفته شده است تمام دستگاه‌های اجرایی باید همکاری داشته باشند تا با تمرین مکرر بتوانیم آمادگی لازم را برای شرایط بحرانی داشته باشیم.

وی افزود: پدافند غیرعامل یکی از ضروری‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود زیرا باید از این طریق کشور را از تهدیدات مصون نگه داریم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: عوارضی که امروز در جامعه به وجود آمده دشمن به ما تحمیل کرده است بنابراین در حوزه واردات هم باید درست وارد شویم زیرا امکان دارد دشمن از طریق واردات درصدد صدمه زدن به کشور باشد.

رحیمی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی که در حوزه پدافند غیرعامل در استان قزوین عملکرد موفق داشته‌اند، تقدیر می‌شوند و دستگاه‌هایی که در این زمینه کوتاهی کردند تذکرات لازم را دریافت می‌کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: