طرح مسکن مهر شاخص ارزیابی تعهدات دولت است
کد خبر: 815567
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003QAJ
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در استان اصفهان:
در آیین جداگانه ای 1780 واحد مسکونی و 3 واحد آموزشی در شهر بهارستان، 495 واحد مسکونی و یک باب مسجد در فولادشهر و 200 واحد مسکن مهر و یک باب مسجد و یک سالن ورزشی باستانی در شهر مجلسی به بهره برداری رسید .

آیین افتتاح بیش از 2400 واحد مسکن مهر در شهرهای جدید بهارستان، مجلسی و فولاد شهر با حضور محسن نریمان معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و رسول زرگرپور استاندار اصفهان وجمعی از مسئولین استان برگزار شد .

نریمان در مراسم افتتاح واحدهای مسکن مهر که به صورت پایلوت در شهر بهارستان انجام شد گفت: بدنبال تداوم مسئولیت هایی که دولت ها دارند کاری که توسط دولت قبل انجام شد را علیرغم همه مشکلات موجود تعهد کردیم تا به اتمام رسانیم و خوشبختانه تا به امروز تهدیداتی که در بخش مسکن مهر بوده تبدیل به فرصت شده و مشکلات کم رنگ تر و این واحدها با داشتن امکانات روبنایی وزیربنایی و با رعایت حقوق شهروندی تحویل متقاضیان می شود .

وی با اشاره به شیوه نامه جدید تدوین شده درخصوص مسائل شهرهای جدید خاطر نشان کرد: شهرداری و شرکت عمران در شهرهای جدید مثال دوبال پرنده ای هستند که باید با هم به پرواز درآیند و به همین منظور شیوه نامه ای تدوین شده که با اجرای درست آن تمامی مشکلات موجود مرتفع خواهد شد .

برنامه برای شهرهای جدید در استان اصفهان این است که تلاش شود بصورت قاطع کلیه مسکن مهرهای شهرهای جدید را به اتمام رسانیم که ناخواسته با مشکلاتی روبرو هستیم که باعث به تعویق افتادن برنامه های افتتاح شده است.

در برنامه های افتتاحیه امروز سه باب مدرسه با کیفیت بسیار مناسب با هزینه ای بالغ بر 60 میلیارد ریال احداث و تحویل دستگاه بهره بردار شده و سه مدرسه دیگر طی 2 ماه آینده افتتاح خواهد شد و در کنار این طرح ها مساجد و فضاهای ورزشی و پارکها وفضاهای سبز در شهرها به افتتاح می رسد .

وی اظهار داشت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با واگذاری زمین با قیمت پایین می توان مشکلات موجود در شهرهای جدید را مرتفع نمود و نباید در این زمینه فقط به منابع دولتی متکی بود و لازم است تا از طریق تهاتر زمین ها و تعامل با بخش خصوصی و وارد کردن سرمایه گذاران داخلی و خارجی،این طرح را اجرا نماییم .

نریمان با بیان اینکه سیاست ما در شهرهای جدید، وصل این شهرها به شهر مادر است، افزود: مهمترین مساله در شهرهای جدید، وجود حمل و نقل سریع و ایمن از طریق قطار حومه ای است.

وی با بیان اینکه پیشرفت خوبی در ساخت متروی بهارستان وجود دارد، گفت: در طرح زیر ریل بهارستان دو قطعه، یکی با پیشرفت 60 درصد و دیگری با 40 درصد پیشرفت در حال انجام است و این طرح از اعتبار دولتی هم برخوردار است و در صورت تخصیص اعتبار سریع، طرح با شتاب و پیشرفت بیشتری انجام خواهد شد و دو شهر فولادشهر و مجلسی هم در برنامه است تا به وسیله قطار به شهر مادر متصل می شوند .

رسول زرگرپور استانداراصفهان نیز گفت: کیفیت ساخت وساز مسکن مهر در شهرهای جدید استان مناسب است و واحدهای تحویل شده به متقاضیان با داشتن خدمات زیربنایی کامل تحویل متقاضیان می گردد که امروز سه واحد آموزشی در بهارستان و چند مسجد و سالن ورزشی در شهرهای مجلسی وفولادشهر به افتتاح می رسد .

وی بیان داشت: از 210 هزار واحد مسکن مهر در برنامه های استان، 12 هزار واحد باقیمانده که با این احتساب 94 درصد برنامه انجام شده و این موضوع نشان دهنده پایبندی دولت به تعهدات خود مبنی بر اتمام پروژه های مسکن مهر می باشد.

حجت اله غلامی مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان در ابتدای این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت مسکن مهر گفت: در ادامه افتتاح واحدهای مسکن مهر در استان، امروز افتتاح 2475 واحد مسکن مهر در شهرهای جدید و 318واحد در شهرهای بالا وزیر 25 هزار نفر جمعیت در استان انجام خواهد شد که در این افتتاحیه ها تمامی واحدها با امکانات کامل زیربنایی تحویل متقاضیان می گردد .

وی با توجه به علت به تعویق افتادن افتتاحیه ها در استان گفت: مصمم هستیم تا تمامی واحدهای مورد افتتاح با داشتن کلیه امکانات زیربنایی نظیر آب ، برق و گاز و بعضا با داشتن امکانات روبنایی به افتتاح برسد و به همین منظور برنامه های افتتاح واحدها به تعویق افتاد و تلاش می شود تا پایان سال کلیه واحدهای مسکن مهر در سراسر استان تحویل متقاضیان گردد .

از 160 هزار واحد مسکن مهر شهری استان 12 هزار واحد آن باقیمانده که این تعداد با تامین امکانات کامل تا پایان سال آماده تحویل است .

غلامی اظهار داشت: 50 هزار میلیارد ریال تاکنون تسهیلات مسکن مهر در استان پرداخت شده و 32 هزار میلیارد ریال نیز هزینه خدمات زیربنایی وروبنایی این واحدها به غیر از هزینه زمین بوده است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان با توجه به تفاهم نامه های منعقده با شهرداریها در اکثر شهرهای استان اذعان داشت: طبق تفاهم نامه های تنظیم شده آماده سازی و اتمام مسکن مهر در شهرهای استان با برآورد هزینه ها ودر اختیارگذاشتن زمین و از محل یارانه های نقدی جهت تکمیل به شهرداری ها تحویل شده است .

وی گفت: حجم ساخت وسازهای مسکن مهر در شهرهای جدید بیشتر از سطح استان است که امروز با سرجمع شهرهای بالا وزیر 25 هزار نفر 2794 واحد مسکن مهر افتتاح وبا کلیه امکانات زیربنایی و روبنایی تحویل متقاضیان می گردد .

غلامی افزود: در کنار افتتاحیه های انجام شده تلاش شده تا خدمات روبنایی نیز در این شهرها احداث گردد که خوشبختانه امروز در شهر جدید بهارستان 3 باب مدرسه 12 و 18 کلاسه و یک سالن ورزشهای باستانی و یک باب مسجد در شهر جدید مجلسی و یک باب مسجد در شهر جدید فولادشهر به افتتاح می رسد .

پروژه ای تحت عنوان رینگ قطار حومه در دستور کار است که از شهر بهارستان شروع وبه مجلسی و سپس به فولاد شهر ختم می شود . با احداث این رینگ سفری ایمن ، آسان و ارزان که مورد تاکید مقام عالی وزارت راه وشهرسازی است برقرار می شود .

وی بیان داشت: نقطه هدف ما در اتمام واحدهای مسکن مهر در شهر فولادشهر است که با تمام توان سعی می شود تمامی مشکلات موجود درساخت واحدهای مسکن مهر این شهر مرتفع گردد .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار