کد خبر: 808456
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/808456
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹
استاندار بوشهر :
استاندار بوشهر گفت: اکثر مردم شهرستان جم و اهالی شهر جم مخالف این مرز فیزیکی هستند و لازم نیست مرز فیزیکی میان شهر و شهرک وجود داشته باشد.

مصطفی سالاری در آیین افتتاح مدرسه فاطمةالزهرا(س) شهر جم با تبریک هفته دولت اظهار داشت: کیفیت بخشیدن به خدمات در سراسر استان مهم‌ترین اولویت ماست و امسال در این مسیر نهایت توان و ظرفیت موجود را به کار بسته‌ایم.وی با اشاره به افتتاح دبستان دخترانه فاطمه الزهرا(س) در شهر جم بیان داشت: شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد مشارکت خوبی در سطح آموزش در شهرستان‌های جنوبی انجام داده است که این اقدامات موجب خرسندی مردم شده است.

استاندار بوشهر تصریح کرد: این دبستان اولین دبستان دخترانه در شهر جم است که با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح شده است، در راستای تقویت فضای آموزشی شهرستان جم اقدامات خوبی در حال انجام است.

سالاری تأکید کرد: ساختار شهر جم با بقیه شهرها متفاوت است و این شهر در حال توسعه و عمران و آبادی است.

وی به مرز فیزیکی بین مردم شهر جم و شهرک‌ها اشاره کرد و گفت: یک مرز بین کارمندان و کارکنان نفت و گاز و پتروشیمی‌ها با مردم شهر جم وجود دارد که باید برداشته شود.

استاندار بوشهر اظهار داشت: آسیب‌های فراوانی به ساکنین شهرک‌ها به سبب همین مرز فیزیکی وارد شده است که فراتر از تصور است.

سالاری به نارضایتی مردم شهر جم از وجود این مرز فیزیکی میان شهر جم و شهرک‌ها اشاره کرد و بیان داشت: اکثر مردم شهرستان جم و اهالی شهر جم مخالف این مرز فیزیکی هستند و لازم نیست مرز فیزیکی میان شهر و شهرک وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنم برای حذف این مرز اقدامات فرهنگی لازم از سوی هر دو طرف انجام شود تأکید کرد: باید بستر فرهنگی برای سکونت کارمندان نفت در جم فراهم شود و هم شهروندان جمی بتوانند با خرید خانه در شهرک‌ها مستقر شوند، با ایجاد چنین بستر فرهنگی این مرز فیزیکی برای همیشه از بین خواهد رفت.

استاندار بوشهر به دیدگاه وزیر نفت در خصوص شهرک‌ها اشاره کرد و گفت: حذف مرز فیزیکی شهرک‌ها از موضوعات مورد توجه وزیر نفت است و به‌صورت جدی به آن اعتقاد دارد.

سالاری مزیت تحقق این امر را رفع فاصله‌ها میان مردم شهر جم و مسؤولان نفت و گاز برشمرد و تأکید کرد: یکی از موارد اصلی که حذف مرزها در شهرک‌ها است، تسهیل ارائه خدمات نفت و گاز به مردم شهرستان جم افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: زمانی که این مرز فیزیکی میان شهرک و شهر جم وجود نداشته باشد مسؤولان نفت و گاز برای خدمات‌دهی به فرزندان خود در شهر جم اقدام خواهند کرد و برای توسعه جم باید این نگاه نهادینه شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین