امنيت كشور مرهون شهداي مدافع حرم است
کد خبر: 769869
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003EHF
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱
محسن پيرهادي*

اين روزها گوشه‌گوشه شهر را خون شهداي مدافع حرم اهل بيت(ع) متبرك كرده، هرچند حرف و حديث‌هاي كذب درباره شهداي مدافع حرم كم است اما وظيفه ما شفاف‌سازي اذهان عمومي است. عده‌اي مي‌گويند مدافعان حرم پول‌هاي هنگفتي مي‌گيرند و پس از شهادت ميليون‌ها تومان به خانواده‌هايشان داده مي‌شود ولي بايد اذعان كرد كه تمامي مدافعان حرم داوطلبانه راه دفاع از حريم اسلام را در پيش مي‌گيرند. برفرض محال اگر هم به خانواده شهدا رسيدگي شود اصلاً قابل بحث يا جبران براي از دست رفتن جان يك انسان نيست. كساني كه درباره جوانان رعنايي كه دلاورانه و با شجاعت از حريم اهل‌بيت(ع) و اسلام دفاع مي‌كنند شايعه مي‌سازند، كم لطفي مي‌كنند. وظيفه ما در شرايط كنوني اين است كه قدردان اين دسته از برادرانمان باشيم و در مراسم‌هاي شهادتشان شركت كنيم و ان‌شاءالله كه به زودي از شر داعش و تكفيري‌ها راحت شويم.

در جواب كساني كه فكر مي‌كنند مدافعان حرم در پي تعلقات دنيوي به آن سوي مرزها مي‌شتابند بايد به خانواده‌هايي اشاره كرد كه حتي ايراني هم نبوده‌اند ولي انگيزه ديني، انقلابي و اسلامي داشته‌اند و جانشان را هم در راه اعتقاداتشان از دست داد‌ه‌اند و به مقام شهادت نائل آمده‌اند. در اين ميان برخي خانواده‌ها براي برگزاري مراسم تشييع فرزندشان به لحاظ مالي مشكل داشتند كه بعضي سازمان‌ها و افراد خير به عنوان وظيفه به آنها كمك كردند.

ما شرمنده اين خانواده‌ها هستيم، خانواده‌هايي كه از يك طرف داغدار فرزند شهيدشان بودند و از سوي ديگر نمي‌توانستند مراسم تشييع و فاتحه‌خواني را به درستي برگزار كنند. درست است بعد بياييم و بگوييم مدافعان حرم پول‌هاي آنچناني مي‌گيرند؟!

وقتي به ملاقات خانواده‌هاي شهدا مي‌رويم قبل از آنكه بگويند فرزند ما براي خدا، اهل بيت و اسلام به شهادت رسيده، حس بي‌توقعي و طلب نداشتن را از عمق نگاه‌شان مي‌توان خواند.

نبايد كار بزرگ اين عزيزان را سطحي بنگريم. نگاه‌هاي شيطاني، ما را از مسير درست منحرف مي‌كند و باعث مي‌شود تا تحليل نادرستي از كار آنها داشته باشيم. به جاي آن بهتر است كه براي سلامتي‌شان به درگاه حق دعا كنيم! البته اين را هم فراموش نكنيم كه تعداد آدم‌هايي كه اينگونه تحليل مي‌كنند كم است و عموم مردم كشور ما نسبت به شهدا وفادار و قدردان هستند. امروز در حالي با امنيت در كشور زندگي مي‌كنيم كه در كشورهاي همسايه‌مان به دليل حضور تروريست‌هاي تكفيري جنگ و ناامني‌است، اما مملكت ما به خاطر حضور همين شهدا بر پايه امنيت كامل استوار است.

*عضو هيئت رئيسه شوراي اسلامي شهر تهران

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار