نگرش نو صداوسيما به سينماي مستند
کد خبر: 748054
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/0038bO
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
در مراسم رونمايي از «مردي با جين آبي» مطرح شد
كارگردان مستند «مردي با جين آبي» در مراسم رونمايي و اكران اين مستند از صداوسيما خواست تا توجه بيشتري به سينماي مستند داشته باشد.
محمدصادق عابديني
كارگردان مستند «مردي با جين آبي» در مراسم رونمايي و اكران اين مستند از صداوسيما خواست تا توجه بيشتري به سينماي مستند داشته باشد.
جواد توانا كه پيش از اين مجموعه «حديث سرو» را در مورد زندگي آيت‌الله سيدجمال گلپايگاني و آيت‌الله ميرزا محمدعلي شاه‌آبادي توليد كرده است، اين بار مستند بلندي را در مورد محمود خسروي‌وفا رئيس فدراسيون جانبازان و معلولين كارگرداني كرده است، مستند بلند «مردي با جين آبي» به تهيه‌كنندگي شبكه مستند سيما روز گذشته رونمايي شد. امير تاجيك، مدير شبكه مستند در اين مراسم گفت: ما در جامعه‌اي زندگي مي‌كنيم كه از ميان هر هفت نفر يك نفر از اعضاي خانواده معلولان يا جانبازان هستند و بر همين اساس سعي كرديم كه مستندي درباره ايشان توليد كنيم. تاجيك افزود: از روز ايده توليد حدود 9 ماه طول كشيد و مستند «مردي با جين آبي» فيلمي است كه موضوعات مختلفي را در خود جاي داده است و به موضوعات مختلفي در حوزه‌هاي اخلاق، دفاع مقدس و به ويژه جانبازان كشور به خوبي پرداخته است. محمود خسروي‌وفا كه در مراسم رونمايي «مردي با جين آبي» حضور داشت، گفت: زماني كه به من خبر ساخت يك مستند پيرامون زندگي‌ام را دادند جلسه‌اي با عوامل سازنده اين مستند برگزار كردم كه در آن صحبت‌هاي مقدماتي پيرامون ساخت آن انجام شد و هماهنگي‌هاي لازم صورت گرفت و سپس كار كليد خورد. خسروي‌وفا تأكيد كرد: من تصادفاً به عنوان راوي اين مستند انتخاب شدم و ويژگي‌هاي خاصي ندارم و از همه عوامل تقدير و تشكر مي‌كنم. محمود خسروي‌وفا كه 30 سال است رياست فدراسيون جانبازان و معلولين را برعهده دارد، شخصيت جالب و زندگي پرفراز و نشيبي داشته است. پسري كه در يكي از محلات قديمي و فقيرنشين شهر تهران به دنيا آمد و ورزش را از دوران نوجواني به طور حرفه‌اي ادامه داد در كوران انقلاب مسئوليت‌هاي مهمي را برعهده گرفت و بعد از آن نيز با عضويت در سپاه، بر دايره اقدامات وي افزوده شد، محافظ شخصي مقام معظم رهبري در سال‌هاي اوليه انقلاب تنها يكي از اقدامات خسروي‌وفا بوده است. وي بعد از نائل شدن به درجه جانبازي فعاليت خود را در فدراسيون جانبازان و معلولان آغاز كرد و چند سالي را نيز عضو شوراي شهر تهران شد. در اين مراسم امير تاجيك مدير شبكه مستند، محمد احساني مدير شبكه اول سيما، مجيد زين‌العابدين مدير شبكه پنجم سيما و حسين مسافرآستانه مدير مؤسسه رسانه‌هاي تصويري حضور داشتند. مستند 75 دقيقه‌اي «مردي با جين آبي» هفته آينده از شبكه مستند سيما پخش خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار