تقريظ رهبر انقلاب بر كتاب «دختران آفتاب» رونمايي شد
کد خبر: 746553
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/0038DB
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۱
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي: در ميان كتاب‌هاي داستاني كه هدفش طرح مسائل فكري است اين بهترين كتاب از نويسنده‌اي ايراني است
مصطفي شاه‌كرمي
در اولين همايش از سلسله نشست‌هاي «حيات طيبه؛ پاسداشت هنر و ادبيات انقلاب اسلامي» مؤسسه‌ پژوهشي- فرهنگي انقلاب اسلامي، از تقريظ مقام معظم رهبري بر كتاب «دختران آفتاب» رونمايي شد.
به گزارش «جوان»، مراسم رونمايي از تقريظ رهبر معظم انقلاب بر كتاب «دختران آفتاب» ديروز سه‌شنبه 21 مهر ماه، با حضور شخصيت‌هاي فرهنگي در دبيرستان شهداي هفتم تير برگزار شد. اين رمان كه انتشارات سروش اول‌بار در سال 82 آن را منتشر كرد جزو معدود آثار ادبيات داستاني‌ است كه با همكاري سه نويسنده؛ اميرحسين بانكي، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضايتمند نوشته شده است.
در ابتداي اين مراسم امير خوراكيان، رئيس حوزه رياست موسسه انقلاب اسلامي گفت: اعتقاد ما اين است كه انديشه، نگاه، رفتار و حتي سليقه مقام معظم رهبري در عرصه فرهنگ بايد تبديل به يك رفتار نظام‌مند در جامعه شود. اما تقريظ امروز تقريظي در كتابي با موضوع اجتماعي است اگر چه به صورت داستان نوشته شده و قلم بسيار هنرمندانه‌اي دارد ولي مسئله اصلي داستان مسائل امروز بانوان كشور است و اين تقريظي كه امروز صورت گرفته است به عنوان پاسداشت ادبيات انقلاب اسلامي است و چون مخاطب اصلي اين كتاب دختران و بانوان كشور هستند مراسم رونمايي از اين تقريظ در مدرسه دخترانه شهداي هفتم تير برگزار شده است.  در ادامه اين مراسم كبري خزعلي عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مسئول شوراي فرهنگي اجتماعي زنان و خانواده در خصوص كتاب دختران آفتاب گفت: قلم اين كتاب سحر‌آميز و بسيار خوب به موضوع پرداخته شده است و تمام موضوعاتي كه براي زندگي فاطمي نياز است اين كتاب آنها را عملي كرده و برخي شبهاتي كه برطرف كردن آن براي دانشجويان سخت است به خوبي به آنها مي‌پردازد. اين عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه اظهار داشت: «فاطمه مجاهد شهيد» (شخصيت اصلي اين كتاب) در داستان به خوبي نشان داده كه دانشجويان ما مي‌توانند فاطمي باشند.
حجم بالايي از قانون براي حجاب داريم ولي نتوانسته ايم مثل اين كتاب آنها را گفتمان‌سازي كنيم و دستگاه‌هايي مثل صدا‌وسيما و سه قوه مي‌توانند بسيار وسيع به صورت‌هاي مختلف اين كتاب را وارد جامعه كنند. در بخشي از تقريظ رهبر معظم انقلاب بر اين كتاب آمده است: «پس از نزديك سه سال توانستم در اين روزها- ايام شهادت حضرت زهرا(سلام‌الله عليها)- اين كتاب را بخوانم. در ميان كتاب‌هاي داستاني كه هدفش طرح مسائل فكري است، اين بهترين كتاب از نويسنده‌اي ايراني است. طرح كلي داستان و درون‌مايه‌هاي داستاني آن خوب و شيرين است... روزهاي نيمه خرداد 87»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار