ما در ايران هم واتس‌آپ داريم هم انرژي هسته‌اي!
کد خبر: 743851
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/0037Vb
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۱
پاسخ مجري ايراني كارشناس كويتي را مات كرد
با وجود گذشت چند روز از فاجعه منا، دولت سعودي و متحدانش هنوز در مقابل درخواست‌هاي جهاني براي پاسخگويي و مسئوليت‌پذيري شانه خالي مي‌كنند و حتي تلاش مي‌كنند با فرافكني ديگران را در اين واقعه مقصر بدانند.
هادي عسگري
با وجود گذشت چند روز از فاجعه منا، دولت سعودي و متحدانش هنوز در مقابل درخواست‌هاي جهاني براي پاسخگويي و مسئوليت‌پذيري شانه خالي مي‌كنند و حتي تلاش مي‌كنند با فرافكني ديگران را در اين واقعه مقصر بدانند.
در برابر اين فرافكني‌ها، رسانه‌هاي منطقه‌اي نيز به دو گروه تقسيم شده‌اند، گروهي خواستار روشن شدن ماجرا و عذرخواهي عربستان به خاطر سوءمديريت هستند و گروه ديگر تلاش دارند همسو با عربستان سعودي رفتار كنند. شبكه خبري العالم كه در ميان اعراب منطقه شهرت بسياري پيدا كرده است، در يكي از بخش‌هاي خبري خود گفت‌و‌گويي با كارشناسي كويتي كه طرفدار دولت عربستان است، انجام مي‌دهد كه حرف‌هاي رد و بدل شده ميان مجري و مهمان، جالب توجه است. وب‌سايت شبكه العالم طي گزارشي در اين باره نوشت: پاسخ دندان‌شكن مجري ايراني به توهين استراتژيست كويتي به ايران، وي را ميخكوب كرد. اين وب‌سايت در ادامه توضيح داد: «محمد پيشگر»، مجري شبكه العالم در يك برنامه زنده تلويزيوني از «فهد الشليمي» استراتژيست كويتي طرفدار سعودي‌ها، پرسيد: چرا عربستان، فيلم اصلي دوربين‌هاي كنترل و نظارت را كه از فاجعه منا ضبط شده است، منتشر نمي‌كند.
«الشليمي» كه به جاي پاسخ به سؤال مجري شبكه العالم، سعي كرد با فرافكني، از پاسخ به سؤال مجري شانه خالي كند، گفت: در اين زمينه فيلم‌هايي (توسط مردم) گرفته شده و روي واتس‌آپ منتشر شده است، البته در صورتي كه شما در ايران واتس‌آپ و توئيتر داشته باشيد. مجري شبكه العالم با فراستي مثال‌زدني گفت: نه تنها واتس‌آپ، بلكه تكنولوژي هسته‌اي هم داريم.
استراتژيست عرب كه در مقابل اين پاسخ دندان‌شكن درمانده شده بود، به ناچار و به تكرار گفت: بله خوب هست...! خوب هست.
رسانه‌هاي ايراني توانسته‌اند نقش خود را در روشنگري حوادث منطقه‌اي به خوبي ايفا مي‌كنند. اين رسانه‌ها توانسته‌اند اتحاد برخي از شبكه‌هاي عربي وابسته به دولت‌هاي حاشيه خليج فارس را در سانسور اخبار بشكنند. شبكه ايراني العالم كه به دليل پوشش اخبار مربوط به يمن از سوي سعودي‌ها تحت فشار بود اين بار در حال پيگيري اخبار فاجعه مناست. كاري كه به مذاق سعودي‌ها خوش نمي‌آيد. سعودي‌ها تلاش مي‌كنند از طرق مختلف و حتي ايجاد شبكه‌اي تقلبي با عنوان «العالم» تأثير شبكه ايراني را كاهش دهند. با اين حال العالم به عنوان رسانه‌اي مستقل توانسته است جايگاه خود را در ميان مخاطبان عرب‌زبان منطقه‌اي باز كند. با اين حال برخي از طرفداران سياست‌هاي سعودي مي‌كوشند تا در مسير اين موفقيت اين شبكه سنگ‌اندازي داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار