طنين راديويي «‌جمعه ايراني» پس از 30 سال رسماً خاموش شد
کد خبر: 741540
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/0036uK
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۴
پرطرفدارترين برنامه راديو به شبكه‌هاي مجازي كوچ كرد
بالاخره صداوسيما آب پاكي را روي دست «‌جمعه ايراني» ريخت؛ اين برنامه شاد و مفرح راديويي پس از 30 سال براي هميشه از راديو رخت برمي‌بندد و وارد فضاي مجازي مي‌شود تا جاي خالي آن در صبح‌هاي جمعه بيشتر احساس شود.
الناز خمامي‌زاده
بالاخره صداوسيما آب پاكي را روي دست «‌جمعه ايراني» ريخت؛ اين برنامه شاد و مفرح راديويي پس از 30 سال براي هميشه از راديو رخت برمي‌بندد و وارد فضاي مجازي مي‌شود تا جاي خالي آن در صبح‌هاي جمعه بيشتر احساس شود.
«جمعه ايراني» را مي‌توان يكي از عناصر ثابت سفره صبحانه خانواده ايراني در روزهاي جمعه دانست؛ بسياري از ما صبح آدينه با بلند شدن صداي شادي‌آفرين اين برنامه راديويي پرانرژي از خواب بيدار شده‌ايم؛ جمعه ايراني با هنرنمايي بيش از 50 هنرمند از صبح جمعه تا ساعت 12 ظهر شادي و خنده را به فضاي خانه‌ها مي‌آورد و به عنوان يكي از قديمي‌ترين برنامه‌هاي موفق صداوسيما محسوب مي‌شد. پخش اين برنامه اما از حدود شش ماه پيش به ناگاه متوقف شد؛ ابتدا صحبت از برخي اصلاحات و تغييرات در ساختار برنامه بود اما حالا صحبت از كوچ هميشگي اين برنامه از راديو و رفتن آن به فضاي مجازي است.
سردبير «جمعه ايراني» تا حدودي به دلايل اين كوچ ناگهاني اشاره كرده است. ظاهراً اين اتفاق ريشه در برخي مشكلات ميان مديران صداوسيما و عوامل برنامه راديويي «جمعه ايراني» دارد. سعيد توكل، سردبير «جمعه ايراني» كه از سال 64 تاكنون در راديو با اين برنامه فعاليت مي‌كرده به ايسنا گفته است: «ما با علاقه‌مندي منتظر بوديم شرايط حتي بهتر از گذشته براي اين تيم 50 نفره طوري هموار شود كه بتوانيم شاداب‌تر از گذشته در خدمت مردم باشيم؛ به ويژه در شرايط جديد كشور كه مردم نياز به نشاط و روحيه بالاتري دارند. انتظار داشتيم امكانات بيشتري در اختيار اين برنامه قرار گيرد اما متأسفانه برخلاف تصور ما پيش آمد.»
سردبير جمعه ايراني پيش از اين به طور خاص علت توقف شش‌ماهه‌ برنامه «جمعه ايراني» را بالا رفتن آمار حذفيات اين برنامه عنوان كرده و گفته بود: «برنامه‌هايي مثل  جمعه ايراني بدون وجود مديراني كه طرفدار برنامه‌هاي طنز و شاد باشند، نمي‌توانند دوام بياورند.»
حالا صداوسيما، پرطرفدارترين برنامه راديويي خود را از دست مي‌دهد؛ «جمعه ايراني» قرار است از راديو به فضاي مجازي برود و تا مدتي ديگر با استفاده از دنياي اينترنت و از طريق تلفن‌هاي همراه هوشمند، تبلت‌ها، نوت‌بوك‌ها و رايانه‌ها در دسترس علاقه‌مندانش قرار بگيرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار