وقتي موزرسكي همه‌كاره بود
کد خبر: 739759
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/0036Rb
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۹
شكست ايران مقابل روسيه در جام جهاني واليبال
ايران ديروز در ادامه جام جهاني واليبال به روسيه در سه ست متوالي باخت، آن هم مقابل تيمي كه در ليگ جهاني مقابل ايران بازنده بود...
سعيد احمديان
ايران ديروز در ادامه جام جهاني واليبال به روسيه در سه ست متوالي باخت، آن هم مقابل تيمي كه در ليگ جهاني مقابل ايران بازنده بود اما ديروز در ژاپن نه شاگردان كواچ آن تيم ليگ جهاني بودند و نه روسيه آن تيم دست و پا بسته چند ماه پيش!
نگراني كواچ ادامه دارد، برخلاف پيش‌بيني‌ها او و شاگردانش در جام جهاني واليبال روزهاي خوبي را تجربه نمي‌كنند. سه شكست و تنها دو پيروزي كارنامه آنها تا اينجاست. ديروز در روز پنجم جام جهاني واليبال، ايران در شرايطي به مصاف روسيه رفت كه واليباليست‌هاي كشورمان در چهار بازي گذشته‌شان با روس‌ها توانسته بودند، اين تيم را شكست دهند. ايران در جام جهاني هم پيش از بازي با روسيه توانسته بود ونزوئلا و تونس را شكست دهد و مقابل آرژانتين و لهستان بازي را واگذار كرده بود. با توجه به نتايج اخير كفه ترازو در بازي با روس‌ها به سمت ايران سنگيني مي‌كرد اما با شروع بازي همه اين پيش‌بيني‌ها رنگ باخت و اين روس‌ها بودند كه توانستند در يك بازي برتر شاگردان كواچ را در سه ست متوالي با نتايج 26 بر 24، 25 بر 18 و 25 بر 20 شكست دهند و نشان دهند كه دوباره به روزهاي خوبشان برگشته‌اند.
 
ستاره 2 متر و 18 سانتي روس‌ها همه‌كاره بود
ستاره اين مسابقه بدون شك ديميتريو موزرسكي بازيكن 2 متر و18 سانتي‌متري روس‌ها بود. او كه يكي از ستاره‌هاي واليبال دنياست در پايان اين بازي عنوان بهترين بازيكن زمين را به خود اختصاص داد كه اكثر امتيازات و اتفاقات حساس توسط او كسب مي‌شد. موزرسكي در اين ديدار 16 امتياز از اسپك، يك امتياز از دفاع و سه امتياز از سرويس گرفتند و در نهايت با 20 امتياز بهترين بازيكن ميدان شناخته شد. اسپك‌هاي ديدني و سرويس‌هاي او در اين مسابقه سبب شد تا بتواند روسيه را مقابل ايران پيروز كند. اوج كار او در ست اول بود، جايي كه شاگردان 16 بر 14 از روسيه پيش بودند اما او وقتي در خط سرويس قرار گرفت با زدن سرويس‌هاي غيرقابل مهار باعث شد تا روس‌ها پشت سر هم امتياز بگيرند و در حالي كه دو امتياز عقب بودند با گرفتن شش امتياز متوالي، چهار امتياز جلو بيفتند. او بعد از بازي درباره مسابقه با ايران گفت: «بازي بسيار خوبي بود. ما قبلاً در مسكو با ايران ديدار دوستانه برگزار كرديم و خود را به خوبي براي اين ديدارها آماده كرديم.»
 
كواچ: بايد اشتباهاتمان را متوقف كنيم
ناراحتي كواچ از اين شكست باعث شد تا او در نشست خبري بعد از پايان بازي اعتراف كند كه تا وقتي اشتباهات بازيكنانش ادامه پيدا كند، اين وضعيت ادامه دارد. او گفت: «به روسيه به خاطر پيروزي تبريك مي‌گويم. آنها خيلي خوب بودند. من فكر مي‌كنم آنها خيلي خوب بازي كردند به ويژه در ست نخست و زماني كه عقب افتاديم زيرا اشتباه‌هاي بزرگي داشتيم. بايد روند ادامه اشتباه‌هاي خود را متوقف كنيم زيرا ما نبايد ادامه مبارزه را فراموش كنيم و بايد به جنگيدن ادامه دهيم. لحظاتي در مسابقه وجود داشت كه ما بسيار بد بازي كرديم.» سعيد معروف، كاپيتان تيم ملي واليبال هم معتقد است كه مقابل روسيه روز بد ايران بوده است: «فكر مي‌كنم كه خيلي بد در اين مسابقه بازي كرديم. ما در دو ست اول شروع خوبي داشتيم اما تمركز خود را بعد از وقت استراحت فني دوم از دست داديم. ما در جام جهاني با روسيه بازي مي‌كرديم و مناسب با اين موقعيت ظاهر نشديم. حالا ما نياز داريم كه با نگاه به جلو به بازي‌هاي بعدي فكر كنيم.»
ولاديمير آلكنو، سرمربي تيم ملي واليبال روسيه هم پس از پيروزي 3 بر صفر برابر ايران در نشست خبري حاضر شد و به اين اشاره كرد كه تيمش به بازي مقابل ايران نياز داشته است: «به پيروزي در بازي امشب نياز داشتيم. ما با ايران ديدار‌هاي زيادي داشتيم و اين دومين پيروزي ما در برابر آنهاست. ايران تيم قدرتمندي است. در اين بازي با تمام توان خود وارد زمين شديم و به پيروزي رسيديم.»
  
هفتمي ايران در پايان روز پنجم
در پايان مرحله نخست جام جهاني، تيم ملي واليبال امريكا با پنج پيروزي و كسب 15 امتياز در پايان اين مرحله از رقابت‌هاي جام جهاني همچنان در صدر جدول اين رقابت‌ها است. تيم‌هاي لهستان، روسيه و ايتاليا نيز به ترتيب با 14، 12 و 12 امتياز در رتبه‌هاي دوم تا چهارم قرار دارند. ايران هم با دو پيروزي و سه شكست و كسب هفت امتياز با يك پله سقوط در رده هفتم قرار دارد. بعد از بازي ديروز با روسيه، تيم ملي كشورمان امروز و فردا استراحت خواهد كرد و از چهارشنبه دوباره مسابقات از سر گرفته مي‌شود و شاگردان كواچ ساعت 10 و 40 دقيقه صبح در شهر اوساكا به مصاف ايتاليا مي‌روند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار