لهستان مزه برد را از زير زبانمان كشيد!
کد خبر: 739496
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/0036NM
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۵
ايران به دنبال شكست دوباره روسيه
تيم ملي واليبال ايران در ادامه رقابت‌هاي جام جهاني ساعت 14:10 امروز به مصاف روسيه مي‌رود، آن هم در حالي‌كه ديروز صبح برابر لهستان تن به شكست داد.
دنيا حيدري
تيم ملي واليبال ايران در ادامه رقابت‌هاي جام جهاني ساعت 14:10 امروز به مصاف روسيه مي‌رود، آن هم در حالي‌كه ديروز صبح برابر لهستان تن به شكست داد.
تيم ملي 3 - 2 در يك بازي نزديك به لهستان باخت، آن هم بازي برده را. شايد چون به قول عليزاده، ليبروي تيم ملي، بعد از ست دوم فكر كرد بازي تمام شده و به گفته معروف فكر مي‌كرد كه مي‌تواند برنده اين بازي باشد. اما همانطور كه موسوي هم به آن اشاره مي‌كند، لهستان بهتر از اين نمي‌توانست بازي كند. اين تيم بعد از دو ست ناكامي، با دو تغيير در تركيب تيم خود و سرويس‌هاي خوب كورك موفق شد روند بازي را در دست بگيرد.
 
بردي كه به باخت تبديل شد
 ست اول بازي براي ايران بود و لهستان به‌رغم تايم‌اوت‌هايي كه استفان آنتيگا، سرمربي فرانسوي اين تيم مي‌گرفت نتوانست كاري از پيش ببرد و تيم ملي با بازي خوب معروف، موسوي، عبادي‌پور، غفور و ديگر نفرات تيم توانستند با سرويس‌هاي خوب، دفاع عالي در عقب زمين و حمله‌هاي بي‌نظير، ست اول بازي را 18- 25 به سود خود تمام كند. ست دوم هم لهستان نتوانست خودش را پيدا كند و همانطور كه كورك قبل از بازي با ايران گفته بود، ايراني‌ها توانستند براي لهستان مشكل‌ساز شوند و ست دوم را هم با حساب 23- 25 به سود خود تمام كردند. اما تيم ايران بعد از پيروزي در دو ست طبق معمول ست سوم را كمي ضعيف‌تر شروع كرد، كورك هم برخلاف دو ست ابتدايي بازي توانست به اضطراب خود غلبه كند و باعث شود ورق به سود لهستان برگردد و ست سوم را با نتيجه 15- 25 به سود خود تمام كند و در ادامه ست چهارم را نيز 20- 25 با پيروزي پشت سر بگذارد و به رغم تلاش‌هاي شاگردان كواچ، تيم ملي نهايتاً ست پنجم را هم با حساب 15- 11 واگذار كرد تا در ديداري نزديك و نفس‌گير، نتيجه را به لهستان واگذار كند و اين دومين شكست 2 - 3 ايران در اين سري از رقابت‌ها بود.  تيم ملي ايران به‌رغم قبول شكست برابر لهستان، بازي خوبي از خود به نمايش گذاشت و موفق شد در اين بازي 50 امتياز از حمله، هشت امتياز از دفاع، چهار امتياز از سرويس و 34 امتياز از اشتباهات حريف به دست آورد. در حالي‌كه بازيكنان لهستان 57 امتياز از حمله، هفت امتياز از دفاع، پنج امتياز از سرويس و 36 امتياز از اشتباهات ايران به دست آوردند.
 
ايران از نگاه حريف
بعد از پايان اين جدال نفس‌گير، كورك، پشت خط‌زن تيم ملي واليبال لهستان در تعريف از بازي ايران گفت: «همانطور كه قبلاً هم گفته بودم مبارزه سختي را پشت سر گذاشتيم؛ برابر تيم خوبي مثل ايران بايد تمام ظرفيت خود را به خرج داد. موسوي و معروف دو بازيكن برتر ايران هستند كه در كنار هم بازي تماشايي را در وسط زمين به نمايش مي‌گذارند كه آدم را ديوانه مي‌كنند.» آنتيگا، سرمربي لهستان نيز با ابراز شادماني از اين پيروزي گفت: «درست است كه ما در دو سال گذشته بيشتر مسابقات خود را  مقابل ايران برده‌ايم، اما بازي مقابل ايران هميشه سخت است. بازي مقابل سعيد معروف هميشه براي من جالب بوده، چون او مي‌تواند به راحتي تاكتيك‌ها و نقشه‌هاي تيم را عوض كند.» ضمن اينكه كوبياك، كاپيتان لهستان نيز ابراز خرسندي كرد كه تيمش موفق شد با شكست ايران به روند پيروزي‌هاي خود ادامه دهد.
 
عصبانيت كواچ از بازي شاگردانش
كواچ اگرچه از اينكه تيمش موفق شده دو ست از لهستان بگيرد، خوشحال است اما با عصبانيت تأكيد مي‌كند كه ست پنجم مي‌توانست به شكل ديگري تمام شود: «تلاش كرديم تا واليبال خوبي را به نمايش بگذاريم و فكر مي‌كنم اين كار را به خوبي انجام داديم. گرفتن دو ست از لهستان در يك مسابقه مهم كار ساده‌اي نيست اما از شروع بد بازيكنانم در ست پنجم عصباني هستم. نتيجه اين ست مي‌توانست طور ديگري رقم بخورد.»
داورزني، ‌رئيس فدراسيون واليبال بعد از شكست ايران برابر لهستان گفت: «ملي‌پوشان با غيرت و تعصب بازي كردند اما طبيعي است كه من و تمام مردم دوست داريم كه ايران در همه مسابقات پيروز باشد. با اين وجود نبايد فراموش كنيم اين سومين دوره‌اي است كه ما در اين مسابقات حضور پيدا مي‌كنيم، مسير پيشرفت بايد منطقي طي شود.»
 
ايران در پي شكست دوباره روسيه
روسيه يكي از قدرت‌هاي واليبال دنياست كه البته بعد از المپيك دچار افت شده است به طوري‌كه در ليگ جهاني به هيچ حريفي نه نگفت. تيم ملي ايران اما تاكنون چند مرتبه موفق به شكست روسيه شده است و اين روند مي‌تواند در بازي امروز از سري رقابت‌هاي جام جهاني نيز ادامه داشته باشد. علاوه بر پيروزي‌هايي كه شاگردان كواچ در رقابت‌هاي ليگ جهاني برابر روسيه كسب كردند، اين تيم در ديدارهاي دوستانه و تداركاتي خود قبل از حضور در جام جهاني نيز به مصاف روسيه رفت و اين تيم را متحمل شكست كرد. پيروزي‌هايي كه اعتماد به نفس خوبي براي شاگردان كواچ داشت تا بار ديگر آن را در جام جهاني نيز تكرار كنند.  تيم ملي روسيه از سه بازي گذشته دو برد 3 بر صفر برابر ونزوئلا و تونس كسب كرده و برابر لهستان با حساب 3 بر يك تن به شكست داده تا با يك بازي كمتر نسبت به تيم ملي ايران، سكوي پنجم جدول رده‌بندي اين رقابت‌ها را در اختيار داشته باشد. در حالي‌كه ايران بعد از باخت به آرژانتين، ونزوئلا و تونس را شكست داد اما در چهارمين بازي خود مغلوب لهستان شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار