گیرنده ماهواره، ابزار ساده و خطرناک تخریب خانواده
کد خبر: 683203
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002rjP
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۹
نگاهی به کارکرد های تخریبی ماهواره ها
بر اساس یک پژوهش، به لحاظ فنی در 159 مدار تلویزیونی کل جهان، 203 ماهواره تلویزیونی فعال است که از این تعداد 80 دریافت کننده در ایران، 100 ماهواره تلویزیونی ( یعنی نیمی از ماهواره‌های جهان) قرار دارد.
رسول شکری نیا

بر اساس یک پژوهش، به لحاظ فنی در 159 مدار تلویزیونی کل جهان، 203 ماهواره تلویزیونی فعال است که از این تعداد 80  دریافت کننده در ایران، 100 ماهواره تلویزیونی ( یعنی نیمی از ماهوارههای جهان) قرار دارد. این تعداد ماهوارهها، امکان تماشای حدود 18000 شبکه تلویزیونی را در ایران فراهم می آورد.

در کنار این، کارتهایی نیز فروشندگان تجهیزات ماهوارهای در اختیار فروشندگان قرار می دهند که در مواقعی صدها شبکه را به این آمار اضافه میکند.

با رسیور و دیشهای معمولی، می توان تا نزدیک 2000 کانال ماهواره ای را در ایران با کیفیت بالا دریافت کرد. شبکههایی که اکثر قریب به اتفاق برنامههای آنها با سنت و فرهنگ ایرانی و اسلامی در تضاد هستند و اثرات مخرب روحی و روانی بر مخاطبین ایرانی می گذارند و یکی از مهمترین تکنیک ها و ابزار غرب در جنگ علیه ارزشهای اسلامی و ایرانی است. نتایج یک تحقیق نشان می دهد در بین شبکه های ماهواره ای که به سهولت در ایران قابل دریافت است، بیش از 380 کانال خاص موسیقی وجود دارد که شبانه روز در حال پخش موسیقی، کلیپ، رقص، آهنگهای درخواستی و کنسرت هستند.

عموم این برنامه ها آکنده از حرکات ضداخلاقی است؛ درحالی که علاوه بر این شبکههای اختصاصی موزیکال، حدود 200 شبکه هم در خلال برنامههای خود، کلیپها و شوهای موزیکال پخش میکنند.

در حوزه کودک و نوجوان، بیش از 250 کانال ماهوارهای در ایران قابل دریافت است؛ ضمن آنکه بخش مهمی از برنامه های کانال های عمومی نیز، به پخش برنامه های کودک و نوجوان، اختصاص دارد. این شبکهها علاوه بر پخش کارتونهایی که بطور عمده با مبانی اخلاقی ما در تضاد است، اقدام به فرهنگسازی ارزش های لیبرالی و اومانیستی غرب در ذهنیت اطفال ایرانی می کند و آنان را شیفته زندگی آمریکایی و غربی می نماید.

در حوزه مصرفزدگی و فرهنگسازی پوشش و مد، حدود 80 شبکه وجود دارد که اختصاص به نمایش مد و لباس دارد؛ لباسهایی که بطور رسمی فرهنگ عریانی را تبلیغ می کند. این شبکهها، تحت عنوان «میکس بیکینی»، به تبلیغ لباس زیر مردانه و زنانه میپردازند.

بایستی بدانیم که تبلیغ پوشش و مدهای غربی تنها به این کانال ها منتهی نمی شود و سایر شبکه های ماهواره ای نیز در متن برنامههای خویش به آن اقدام می ورزند.

در کنار کانالهای ماهوارهای فوق، حجم شبکههای اروتیک قابل توجه است. بر روی ماهوارههای قابل دریافت در ایران، 532 کانال اروتیک و 18کانال پورنو وجود دارد؛ ضمن آنکه برخی شبکههای عمومی نیز در ساعاتی از شب نیز تبدیل به کانالهای پورنوگرافی میشوند....

مهمترین مضرات استفاده از گیرنده های ماهواره چیست؟

ترویج خشونت آشکار و پنهان

شاید بتوان یکی از آشکار ترین آسیبی که با گسترش استفاده از ماهواره در جامعه کنونی دچار آن شده ایم را ترویج خشونت دانست.

در برنامه های تولید شده در تلویزیون های ماهواره عموما صحنه های خشن بدون سانسور و توجه به سن مخاطب به وفور نمایش داده می شود، ومسلما افراد چه بخواهند و چه نخواهند دیدن چنین صحنه هایی در ضمیر ناخودآگاه آنان تاثیر می گذارد.

گاهی این صحنه ها به قدری هنرمندانه و واقعی ساخته شده اند که افراد با دیدن این صحنه گویی دارند آموزش نحوه بروز خشونت در چنین شرایطی را می بینند و همین مطلب سبب می شود ، افرادی تحت تاثیر ماهواره در شرایط مشابه از خودشان رفتار هایی خشونت آمیز بروز دهند.
سست شدن بنیان خانواده

از دیگر تبعات حضور بدون کنترل و حتی با کنترل ماهواره، سست شدن بنیان خانواده است. ورود ماهواره به خانه را می توان به منزله ورود یک فرد نامحرم و لاابالی دانست که دوست ناباب برای فرزندان است و درصدد اختلاف افکنی بین زن ها و همسرانشان است، به ناموس افراد چشم طمع دارد، دین افراد را می گیرد، مرزها و حریم های خانواده را می شکند، به آسانی حقیقت های سیاسی و اجتماعی را وارونه جلوه می دهد، دزد وقت افراد است و اگر بتواند حتما سری هم به کیف پول افراد خواهد زد.

خرید ماهواره به منزله دعوت این فرد ناباب به منزل هاست.این کار را شبکه فارسی وان و من و تو به طور خاص انجام و آموزش می دهند که فرد چه طور در برابر خیانت،فرد دیگری را وارد زندگی خود کند که این کار به سست شدن بنیان خانواده کمک می کند و قس علی هذا که در فیلم های شبکه فارسی وان و برنامه های دیگر شبکه های ماهواره به وفور دیده می شود.
هجوم گسترده و همه جانبه فرهنگی

از زمانی که مقام معظم رهبری هشدار دادند دشمن در حال تدارک یک جنگ تمام عیار فرهنگی و یک شبیخون فرهنگی است باید هوشیار می بودیم، چرا که دشمن از هر وسیله و رسانه ای که در اختیار داشت برای مورد حمله قرار دادن فرهنگ کشور عزیزمان بهره برده است و ماهواره یکی از این رسانه هاست.

در بعد فرهنگی،دشمن با تمام قوای خویش سرمایه گذاری کرده است تا شبکه های ماهواره با تهی کردن جامعه از درون،اسباب از هم پاشیدگی جمهوری اسلامی را که متکی بر پشتیبانی مردم مسلمان می باشد را فراهم آورد.

دشمنان به درستی درک کرده اند که تنها راه شکست جمهوری اسلامی دور کردن مردم از اسلام و آموزه ها اصیل اسلامی و فرهنگ اسلامی است که با پخش برنامه ها وفیلم های خود فرهنگ غرب را جایگزین فرهنگ غنی اسلامی بکنند که البته تا حدودی موفق بوده و توانسته اند تاثیر گذار باشند.

دخالت های سیاسی و اجتماعی

یکی دیگر از آسیب هایی که جامعه ما با ورود ماهواره به خانه ها به آن دچار شده است، دخالت سیاسی و اجتماعی دیگر از آسیب هایی که جامعه ما با ورود ماهواره به خانه ها به آن دچار شده است، دخالت سیاسی قدرت های بیگانه در امور داخلی کشور می باشد.

 این قدرت ها با راه اندازی شبکه هایی که علی الظاهر دارند سعی می کنند خیلی بی طرفانه واقعیت های رخداده را به اطلاع بینندگان بی خبر و در سانسور قرار گرفته داخلی برسانند، خیلی زیرکانه اخبار و اطلاعات را جهت دهی نموده و خواسته های خویش را به مخاطبین القاء نموده و حتی گاهی پا را فراتر از این گذاشته و مستقیما از مخاطبین شان می خواهند که به مبارزه با نظام مقدس جمهوری اسلامی بپردازند.

برخی از شبکه های ماهواره ای نیز به شایعه سازی ایجاد فضای بدبینی و کاهش اعتماد اجتماعی در جامعه مشغولند که صد البته بودجه آنها نیز از طرف سازمان سیا و نهادهای مشابه آن تامین می شود.

برخی از اهداف سیاسی مداخله جویانه حضور ماهواره در خانه ها عبارتند از:

- راه اندازی انواع شبکه های قاره ای و محلی توسط کشورهای غربی به زبانهای مختلف و القای تفکرات خود به بیننده.

- دروغ پردازی و فرافکنی علیه دولت ها و ملتهایی که با آنها مخالفند.

- تحرکات نرم به نفع خشونت گرایی و تروریسم و نسبت دادن آنها به اسلام و مسلمانان.

- تخریب شخصیت های تأثیر گذار مثبت در جهان علی الخصوص در جهان اسلام.

- حمایت علنی از گروه های مخرّب و تروریسم و ارائه تریبون به آنها و ایجاد رعب و وحشت.

- تخریب و تقویت بی مورد و بی دلیل دولت ها و ملت ها با انگیزه های سلطه جویانه از جمله نمونه جلوه دادن کشورهای همراه با آنها.
تبلیغات علیه مذهب و هویت

کارکرد دیگر ماهواره که هر چه می گذرد تبدیل به آسیبی جدی تر برای جامعه ما می شود، تبلیغات ضد مذهبی است.در سال های اخیر شاهد رشد قارچ وار شبکه هایی هستیم که با رویکرد تبلیغات ضد مذهبی به زبان فارسی پا گرفته اند و به ترویج مرام و مسلکی خاص پرداخته یا به تخریب و شبهه پراکنی میکنند.

عموم کارکرد این شبکه ها عبارت است از:

-  تبلیغ ضد تشیع (شبکه های مروّج وهابی)

-  دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی.

 -  ترویج مسیحیت تبشیری.

-  ترویج مذاهب خرافی و عرفان های کاذب.

-  تخریب و ناکارآمد معرفی کردن فرهنگ های اصیل و آداب مثبت سنتی و باورهای مردم.

-  زیر سئوال بردن و خرده فرهنگ معرفی کردن فرهنگ دین و جایگزین کردن فرهنگ شهروندی و مردم سالاری منهای دین.

-  تبلیغ سکولاریزم و القای شخصی بودن دین.

-  ایجاد شک و تردید حتی در مسلمات دینی.
سوء استفاده مالی از مردم

گروه دیگری از شبکه های ماهواره ای با محوریت تبلیغات بازرگانی و معرفی کالاهای بی کیفیت، داروهای آسیب ساز و بی اثر از قبیل کرم های معجزه گر، دمپایی های بلند کننده قد، داروهای ضداخلاقی، زیبایی افزایی و امثال اینها که هیچ گونه تاییدی از سوی نهادهای بهداشتی به ویژه وزارت بهداشت ندارند مشغول خالی کردن جیب تماشاچیان ساده اندیش هستند.

به این موارد ابزار و لوازم ورزشی و مصرفی را می شود افزود، وسائلی که نه تنها استاندارد نیستند بلکه کارایی لازم را نداشته و حتی مخاطراتی برای مردم دارند که گاها" عوارض جبران ناپذیری دارد...

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین