وحدت ‌نيروهاي انقلاب اسلامي ذيل پرچم اصولگرايي
کد خبر: 680077
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002quz
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۵
‌ چهارمين همايش همگرايي جريان‌هاي اصولگرا برگزار شد
«همايش همگرايي اصولگرايان» با حضور افراد شاخص از جريان اصولگرايي در مجتمع فرهنگي 13 آبان برگزار شد. اين چهارمين همايشي بود كه بعد از انتخابات يازدهم رياست جمهوري در راستاي وحدت اصولگرايان برگزار گرديد و اكثريت اصولگرايان هم از آن استقبال كردند تا وحدت بزرگان ذيل پرچم اصولگرايي شكل گيرد.

پس از انتخابات سال 92، بسياري از رسانه‌ها و جريانات اصلاح‌طلب سعي كردند تا شكافي را كه ميان اصولگرايان پيش آمد گسترده‌تر كنند و هر راهي را پيمودند تا از برگزاري چنين همايش‌هايي جلوگيري كنند؛ اما با برگزاري پرشور و گسترده چهارمين همايش وحدت اصولگرايان، آخرين تيرهاي آنان هم به سنگ خورد و اصولگرايان ثابت كردند كه براي وحدت و رسيدن به همگرايي و هدف مشترك، نام‌ها و عناوين حزبي و جناحي برايشان جايگاهي ندارد و آنچه در شرايط حاضر حائز اهميت است، وحدت و همگرايي بر سر اصول و جلوگيري از تكرار تجربيات تلخ در جبهه اصولگرايي است.


    ‌ تجميع ‌ همه سليقه‌هاي  اصولگرايي ‌

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه به عنوان يكي از سخنرانان اين همايش با تأكيد بر اينكه ما به دنبال دغدغه مقام معظم رهبري راه افتاده‌ايم، گفت: هدف ما اين است كه همه سليقه‌هاي مختلف اصولگرايي را كنار يكديگر جمع كنيم.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام و المسلمين سيدرضا تقوي با اشاره به روند برگزاري جلسات همگرايي ميان طيف‌هاي مختلف اصولگرايان اظهار داشت: يك سال است كه بحث همگرايي بين اصولگرايان را آغاز كرده‌ايم و از همه اصولگرايان با همه سليقه‌ها تشكر مي‌كنم و كساني كه در اين جلسه هم حضور ندارند اين حركت را تأييد كرده‌اند.

 وي با اشاره به تحولات پس از انتخابات رياست جمهوري يازدهم، بيان داشت: بعد از انتخابات عده‌اي از اصولگرايان نزد ما آمدند و گفتند كه در داخل دولت به كار گرفته نمي‌شوند و حتي مسئوليت‌هاي برخي نيز گرفته شده بود و اظهار مي‌كردند كه سرخورده شده‌اند، ما اين پيام را خدمت آيت‌الله مهدوي‌كني برديم و ايشان نگران و ناراحت بودند و پيشنهاد دادند يكي از اعضاي جامعه روحانيت اين كار (همگرايي اصولگرايان) را به عهده بگيرد و به هر حال قرعه فال به نام من خورد و حدود يك سال است جلسات همگرايي اصولگرايان را تشكيل داده‌ايم.  عضو جامعه روحانيت مبارز تصريح كرد: در تهران اين چهارمين جلسه‌اي است كه برگزار مي‌شود. جلسه اول بهمن ماه سال گذشته و با حضور آيت‌الله نوري‌همداني برگزار شد و مباحث خوبي را مطرح كردند.

جلسه بعدي روز سوم شعبان و همزمان با ميلاد امام حسين (ع) بود كه آيت‌الله موحدي‌كرماني سخنراني كردند و در جلسه سوم كميته همگرايي اصولگرايان به مناسبت تولد حضرت صديقه طاهره (س) از بانوان دعوت به عمل آمد و خانم‌هاي فعال جمع شدند و آيت‌الله جنتي سخنراني كردند.

به جامعتين و آيت‌الله مصباح گزارش مي‌دهيم

وي در ادامه سخنان خود خطاب به آيت‌الله مصباح يزدي گفت: اين جلسه چهارم همگرايي اصولگرايان است و از صحبت‌هاي شما استفاده مي‌كنيم و از حضرتعالي تقاضا مي‌كنيم كه اينگونه حركات متصل به ولايت را كه هميشه كمك كرده‌ايد اين بار هم اين حركت را كمك كنيد.

تقوي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: من به 14- 13 استان رفته‌ام و با چنين جلساتي روبه‌رو بوده‌ايم كه استقبال عظيمي از آن شده است.

رئيس شوراي سياست‌‌گذاري ائمه جمعه با اشاره به اهداف برگزاري اين نشست‌ها خاطرنشان كرد: هدف ما اين است كه همه سليقه‌هاي اصولگرايي را تجميع كنيم و فكر آنها كنار يكديگر جمع شود.
عضو جامعه روحانيت مبارز تصريح كرد: ما به دنبال دغدغه حضرت آقا راه افتاده‌ايم. زماني كه مقام معظم رهبري فرمودند با عنوان اعتدال نبايد نيروهاي مومن و ولايي را كنار بزنند، ما قصد كرديم نشاط عمومي به وجود بياوريم و اين جريان به اين نيروها كمك كرد.  وي با انتقاد از برخي افراد كه مي‌گويند اين جلسات را با چه كسي بسته‌ايد، گفت: اين جلسات پشت و رو ندارد و اگر بخواهيم گزارشي بدهيم اين گزارش به جامعتين ارائه خواهد شد و همچنين خدمت آيت‌الله مصباح خواهد رسيد.

تقوي تأكيد كرد: ما مبلغان رهبري هستيم و مي‌خواهيم انديشه‌ها، مواضع و سخنان حكيمانه رهبري را به فهم خودمان تبليغ و ترويج كنيم.
وي افزود: يك هفته در ميان جلسه داريم و 60- 50 نفر از اصولگرايان در آن حضور دارند و همفكري مي‌كنند.  رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه با تأكيد بر اينكه اين جلسات براي وفاق و همگرايي است، گفت:‌افراد با تفكر اصولگرايي بايد به جامعه نشاط بدهند و ما فقط همگرايي را دنبال مي‌كنيم.

آيت‌الله مصباح: برخي اختلافات به خاطر جهل است

‌در ادامه نشست همگرايي اصولگرايان، آيت‌الله مصباح يزدي به سخنراني پرداخت و با بيان اينكه بعضي از اختلافاتي كه پيدا مي‌شود به دليل جهل است، تصريح كرد: جهل خيلي عجيب نيست و همه ما كم و بيش جهل داريم و واقعاً برخي نتوانستند بفهمند حقيقت چيست؛ ريشه اختلافات معمولاً در برتري‌طلبي است.

وي ادامه داد: اين يك جور اختلاف است كه در تشخيص ظاهر مي‌شود ولي برخي اختلافات اينگونه نيست؛ قرآن در آيات متعددي مي‌فرمايد اختلاف در دين هميشه عامدانه است.

وي ادامه داد: اختلافاتي كه در آن تحقيق شده و فرد در آن به نتيجه‌اي كه عقلانيت خداپسندانه باشد نرسيده است، اختلافات معذور است و همواره در طول تاريخ نيز وجود داشته است.

آيت‌الله مصباح در ادامه با بيان اينكه در طول تاريخ اسلام اين نوسانات از افراد مختلف ديده مي‌شود، افزود: در زمان پس از انقلاب خودمان افرادي را ديده‌ايم كه چه تحولاتي براي آنها روي داد؛ تحولاتي كه به نظر من اگر از خود آنها سؤال مي‌كرديم باور نمي‌كردند كه چنين اتفاقي برايشان روي دهد اما اين اتفاق افتاد.

 عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم خطاب به حاضرين در اين نشست گفت: براي بنده و شما نيز امكان اين تحولات وجود دارد و ما از اين قاعده مستثني نيستيم و ما نيز بايد نگران باشيم كه پول، دنيا، ذخيره بانك‌هاي خارجي و زمين‌هاي در اختيار ما مانع از انجام وظيفه شود و اين امتحان براي همه ما است.

آيت‌الله مصباح يزدي ادامه داد: تصورمان اين است كه جمع حاضر افرادي هستند كه مي‌خواهند خود را از اين سقوط‌ها حفظ كنند، اگر مي‌خواهند اينطور باشند شرطش اين است كه اصول بينشي، ارزشي و روشي داشته باشند.

وي با بيان اينكه اگر بنا را بر رعايت اصول گذاشتيم 99 درصد از سقوط مصون مي‌شويم، اظهار داشت: اما اگر امروز يك حرف زديم و فردا گفتيم حالا كه دوستان سليقه‌شان عوض شده، طور ديگري رفتار مي‌كنيم درست نيست.  عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم، با اشاره به شاخصه‌هاي افراد جامعه در اصولگرا بودن و غيراصولگرا بودن تصريح كرد: اصولگرا يعني كساني كه ارزش‌ها را قبول كرده‌اند و حاضرند بر آنها پايداري كنند.

  ‌رهبر انقلاب را شعاعي از ولايت غدير مي‌دانيم
وي ادامه داد: اما نبايد اينگونه باشد كه امروز برخي‌ها بگويند ما خودمان آقا را رهبر كرديم و حالا بياييم حرف او را گوش كنيم؛ فرض بر اينكه شما هم مؤثر بوديد در اينكه ايشان اين حق را در اختيار بگيرد ولي سؤال اين است كه آيا آنها كه با پيامبر و اميرالمومنين بيعت كردند حضرت محمد (ص) و اميرالمومنين را به جايگاه نبوت و امامت رساندند؟

آيت‌الله مصباح يزدي تصريح كرد: ما بايد خدا را شكر كنيم كه در اين آسمان و زمين كسي را شايسته‌تر از ايشان سراغ نداريم و ما اين را نعمت خدا مي‌دانيم كه اين شناخت را به ما داده است و با خدا عهد مي‌بنديم كه از ايشان تبعيت كنيم زيرا آن را شعاعي از ولايت غدير مي‌دانيم. 
 
آيت‌الله مصباح يزدي هدف از اين اجتماعات را به دست آوردن بينش آگاهانه، باور آگاهانه نسبت به ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي و اعتماد به روش امام و جانشين امام دانست و افزود: ديگران هر جا كوتاه آمدند همان جا اشتباه كردند و هم دنياي خود را از دست دادند و هم آخرت‌شان را از دست دادند.

گفتني است در حاشيه اين همايش، خبرنگاران به سراغ اصولگرايان شاخص رفتند و با برخي از آنها گفت و گو داشتند كه در ادامه تعدادي از آنها را مي‌خوانيم:

حضور آيت‌الله مصباح در تصميم‌گيري اصولگرايان ‌
‌آيت‌الله محمدعلي موحدي كرماني، عضو جامعه روحانيت مبارز در حاشيه همايش همگرايي اصولگرايان و در جمع خبرنگاران درباره همايش روز گذشته اظهار داشت: علاوه بر جامعه روحانيت مبارز و جامعه مدرسين، مركز آموزشي امام خميني (ره) و شخص آيت‌الله مصباح نيز در تصميم‌گيري اصولگرايان حضور دارد.  وي تأكيد كرد: ما مريد آيت‌الله مصباح هستيم.

كمال مطلوب رسيدن به «ليست واحد»   
رئيس فراكسيون اصولگرايان مجلس هم با تأكيد بر اينكه رسيدن به ليست واحد اصولگرايان كمال مطلوب است، گفت: ارزيابي‌ام از همايش همگرايي، مثبت است.
غلامعلي حدادعادل در حاشيه همايش همگرايي اصولگرايان و در پاسخ به سؤالي درباره ارزيابي از اولين گام همايش همگرايي اظهار داشت: ارزيابي من از اين همايش مثبت است و در واقع اين همايش اجتماعي از سلايق مختلفي است و علامتي است از اينكه بشود به آينده خوشبين بود.

بايد از گذشته درس بگيريم

نماينده مردم تهران در مجلس با بيان اينكه بايد به سمت همگرايي و وحدت برويم و از گذشته درس بگيريم، گفت: هركجا تفرقه داشتيم، ديگران بهره برده‌اند و استفاده‌هاي خودشان را كرده‌اند.
عليرضا زاكاني در حاشيه نشست همگرايي اصولگرايان در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت‌هاي همگرايي ميان اصولگرايان اظهارداشت: وحدت بايد مبتني بر اصول باشد و روي پايه‌هايي استوار قرار بگيرد كه ماحصل آن هم نتيجه‌بخش باشد و هم امكان اقبال مردم را فراهم كند و محصول اين اقبال، شكل‌گيري يك مجلس رشد يافته است.

فراگيري روحانيت نقش اساسي در همگرايي اصولگرايان دارد
دبيركل جمعيت ايثارگران هم در حاشيه نشست همگرايي اصولگرايان با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت همگرايي و وحدت ميان اصولگرايان گفت: ساز و كار وحدت ميان اصولگرايان جاي بحث دارد اما محوريت روحانيت و فراگيري آن نقش اساسي در همگرايي ميان اصولگرايان دارد.

حسين فدايي درخصوص اينكه برخي اصلاح‌طلبان تندرو ائتلاف با اصولگرايان سرشناس را مطرح كرده‌اند و به اعتقاد شما اين جلسات تا چه اندازه مي‌تواند اين طرح‌ها را ناكام كند، تصريح كرد: از ابتداي انقلاب، جريانات راديكالي بوده‌اند كه در چارچوب انقلاب حركت نمي‌كردند و وحدت را از بين مي‌بردند و به همين جهت با همگرايي و هم‌افزايي ميان اصولگرايان مي‌توان از آسيب‌رسيدن به جريان اصولگرايي جلوگيري كرد و اين جلسات هم مي‌تواند به اين مهم كمك كند.

وفاداران انقلاب راهي جز ائتلاف ندارند
همچنين محمدنبي حبيبي، دبيركل حزب مؤتلفه در حاشيه همايش همگرايي اصولگرايان، درباره تأثيرات برگزاري اين نشست در همگرايي بين اصولگرايان و نقش آن در وحدت گفت:‌من معتقدم كه اين نشست كه با پيشنهاد آقاي تقوي و پذيرش آيت‌الله مصباح انجام شد گامي مفيد در جهت رسيدن به ائتلاف بين اصولگرايان است. وفاداران به انقلاب هيچ راهي جز وحدت و ائتلاف ندارند و اين ائتلاف سپري براي انقلاب اسلامي است.

وي افزود: همگرايي مي‌تواند مقدمه‌اي باشد براي ائتلاف بزرگ كه آن ائتلاف بزرگ تنها منحصر به بحث انتخابات نخواهد بود.
دبيركل حزب مؤتلفه ادامه داد: آن ائتلاف بزرگ مي‌تواند يك سپر قوي براي حفظ انقلاب باشد و ما هيچ راهي جز همگرايي و ائتلاف بين وفاداران انقلاب اسلامي نداريم.


غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۹
0
0
ماتاپای جان باولایت فقیه هستیم.
دوستداران سیدعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۰
0
0
باسلام به رهبرمعظم وکسانیکه هنوزبیت المال راحق مردم میدانند،دولت محترم گذشته ودولت محترم فعلی افرادی رابکارگرفتندوبه مقام رساندندکه باعث اتفاقات بزرگ اقتصادی درکشورشداگرچه دولت مردان ماخودرابه خواب زده اندولی بدانندوقتی ازیک جوان30ساله می پرسی چراتاکنون ازدواج نکرده ای ؟درجواب میگویدمدیران ما3000میلیاردو1000میلیاردو....فلان میکنندبه همین خاطرمادیگرنمیتوانیم ازدواج کنیم ویااینکه میگویندآقای فلانی درفلان سمت بانکی بوده ومیلیاردهاتومان حیف ومیل کرده ولی اصلاانگارهیچ اتفاقی نیفتاده وهمان شخص بانکی بدون هیچ محدودیتی وهیچ محاکمه ای وهیچ مجازاتی درجایگاههای بالای دولتی مشغول فعالیت هستندوهزاران گله دیگر.......،به خداقسم ناراحتیهاازدولتمردان مازیادشده است وهمه میدانیم این مسائل به نفع کشورنیست ومرزبندی واصولگرایی واصلاح طلبی وچپ وراست و...هیچ کدام به وحدت ماکمک نمیکندمابایدفرهنگ زمان رجایی هاوباهنرهاو.....رااحیاکنیم.مدیری دردولت هست که هیچ جایگاه مردمی نداردولی دولت عام رافدای خاص میکند که واقعاجای تعجب است،بسیاری ازهمین مردم وجوددارندکه هم پایگاههای خوب مردمی دارندومیتوانندمردم رادورهم جمع کنندووحدت جمعی رامستحکم کنندوفرهنگ سازی کنندولی متاسفانه برخی تنگ نظران دوست ندارندافرادشایسته ای واردمسائل مملکتی شوند،به قول سهراب سپهری :چشمهارابایدشست جوردیگربایددید
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار