جنگ نرم عليه فرهنگ با بهره‌گيري از ماهواره
کد خبر: 670448
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002oPg
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۸
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان:
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: ماهواره ابزار اصلي دشمن در جنگ نرم است و با استفاده از تجهيزات ماهواره برنامه‌ها و بي‌اخلاقي‌ها را به راحتي در منظر و مشاهده عموم شهروندان به ويژه در قشر جوان و نوجواني كه آسيب‌پذيرترند، قرار مي‌دهند.

حیدر آسیابی در گفت‌وگويی با موضوع « تأثيرات شبكه هاي ماهواره اي بر ميزان جرائم» گفت: به كارگيري تجهيزات ماهواره و هر گونه خريد و فروش،‌حمل و نگهداري تجهيزات برابر قانون جرم محسوب مي‌شود.

وي افزود: دادگستري بر اساس وظيفه با حاملين، عرضه‌كنندگان و فروشندگان برخورد قانوني و قضايي خواهد كرد و در مواردي كه اين تجهيزات به عينه مشهود باشد مثل تراسها و حياط و ... و اين جرم مشهود است و همكاران قضايي نسبت به صدور دستورات لازم جمع آوري تجهيزات وشناسايي و برخورد با دارندگان و انتقال كنندگان اقدام مي‌كنند.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با بيان اينكه آسيب‌هاي در خصوص استفاده از تجهيزات متوجه جامعه است، افزود: با توجه به برآوردها چندين شبكه فارسي زبان از كشورهاي مختلف با برنامه‌هاي مبتذل هدفشان چيزي جز از بين بردن ارزش‌هاي ديني، متلاشي كردن كانون گرم خانواده، ‌ترويج ابتذال و فحشا و ناهنجاري‌هاي اخلاقي نيست.

آسيابي اظهار كرد: ماهواره ابزار اصلي دشمن در جنگ نرم است و با استفاده از تجهيزات ماهواره برنامه‌ها و بي‌اخلاقي‌ها را به راحتي در منظر و مشاهده عموم شهروندان به ويژه در قشر جوان و نوجواني كه آسيب‌پذيرترند، قرار مي‌دهند.

وي با بيان اينكه جنگ نرم دشمن عليه فرهنگ با بهره‌گيري از ابزار ماهواره، گفت: در فيلم‌ها و سريال‌هاي ماهواره‌اي هنجارهاي اخلاقي به هيچ وجه رعايت نمي‌شود و اينها مباحث اخلاقي همچون حجاب و عفاف را تحت تأثير قرار مي‌دهند.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با بيان اينكه فيلم‌ها و سريال‌هاي ماهواره‌اي در حقيقت به دنبال عادي‌سازي گناه و شكستن قبح زشتي و گناه هستند، افزود: اين تصور و باوري غلط است كه بعضي از ماهواره استفاده مي‌كنند و مي‌گويند كنترل مي‌كنيم تا اثر سوء بر رفتار و گفتارمان نداشته باشد.

آسيابي گفت: بدبيني، شيوع ناهنجاري‌هاي اخلاقي، بدبيني، مصرف‌گرايي و ... توسط كانال‌هاي ماهواره‌اي در  حال گسترش است و گردانندگان شبكه‌هاي ماهواره‌اي نه به طور مستقيم بلكه با استفاده از شيوه‌اي غيرمستقيم بر فرهنگ و ارزش‌هاي اخلاقي ما اثر سوء مي‌گذارند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین