هجومي خاموش ...
کد خبر: 659794
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002ldq
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۳
حجاب وعفاف
پوشش و عفاف امري فطري و توجيه عقلي و منطقي دارد و همچنين از مسلمات دين مبين اسلام نيز مي باشد. لذا اين يك امر حقيقي و واقعي است كه عفاف و حجاب يكي از محورهاي زندگي قرآني است اما اين امر همواره مورد هجوم دشمنان اسلام و مسلمانان واقع شده است.
فرشته حيدربيگي

حجاب در لغت به معناي " المنع من الوصول، ممانعت از رسيدن به چيزي" است حجب و حجاب هر دو مصدر و به معناي پنهان كردن و منع است.

عفت نيز به گفته راغب اصفهاني در كتاب " المفردات" به معني پديد آمدن حالتي در نفس است كه انسان را از غلبه شهوت باز مي دارد و عفيف نيز به كسي گفته مي شود كه داراي اين وصف و حالت باشد.

در بسياري از مواقع با ابزارهايي همچون زورگويي و سركوب كردن زنان محجبه دست به تهاجم عليه حجاب و عفاف زده اند تا بتوانند حجاب و عفاف را زنان جامعه اسلامي ما را بگيرند.

همه ما به خوبي به ياد داريم كه در گذشته كشف حجاب در ايران و الجزاير يكي از اين نوع تهاجمات عليه حجاب و عفاف جامعه اسلامي بوده است و اينك نيز در برخي از كشورهاي غربي و غرب زده با ايجاد محدوديت هاي حقوقي و شهروندي و با وضع قوانين منع حجاب و ايجاد شبهاتي در اين زمينه ذهن جوانان و نوجوانان را در دام خود گرفتار مي كنند.

اگر در زمينه حجاب كه همان پوشش است تاريخ را مرور كنيم خواهيم ديد كه دانشمندان تاريخ حجاب و پوشش را به دورانما قبل از تاريخ و عصر حجر نسبت داده اند و اين مسئله واضح است كه بحث پوشش در اديان تلاشي است تا نشان دهد كه همه اديان الهي، داراي قوانيني مطابق با فطرت و سرشت انسان هاست كه بشر را به عفاف و پوشش دعوت و امر كرده اند. پس نتيجه اينكه حجاب قبل از اينكه اسلامي باشد الهي است.

در ادامه اين مقوله حد حجاب را بايد مورد بررسي قرارداد. حد و مقدار حجاب چقدر است؟ حد حجاب كاملا مشخص و معين است و هر عقل سليمي مي تواند با رجوع به دلايل لزوم حد حجاب آن را قبول داشته باشد و حد آن عبارت است از؛ حد حجاب تا جايي است كه كسي دلي را به خود مشغول نكند و نيز طوري نباشد كه دلي را از خود زده كند ( اشاره به حجاب دختران جوان كه در عصر امروز دچار شبهات زيادي شده اند كه جا دارد در اين مورد بررسي ها و چاره انديشي شود.)

زماني را بخاطر آوريم كه حجاب و عفاف در كنار چادر معناي واقعي خود را نشان مي داد و بخصوص در دوران بعد از سقوط پهلوي و اوائل انقلاب، زماني كه دختران جامعه اسلامي ما و بخصوص جوامع كوچكتر و استان هاي كم جمعيت تر اكثر پوشش زنان آنان چادر بوده است و با ايمان و اعتقاد كامل به حجاب چادر را كه حجاب برتر معرفي شده است انتخاب كرده اند و آن را سپري در برابر تير زهرآگين شيطان به نام وسوسه مي دانستند و خود را از هر نگاه مسموم در جامعه حفظ مي كردند.

و اما اين سؤال به ذهن ها خطور مي كند كه، مگر جامعه ما همان جامعه اسلامي با عقايد ناب محمدي(ص)، با ايمان به حجاب و عفاف نيست؟ و مگر مردمان ما همان مردمان نيستند؟ مگر غيرت مردان و زنان ما همان غيرت مردان و زناني نيست كه خودشان براي حفظ عقايدشان جان هايشان را فدا كردند. پس چرا در حال حاضر و فقط با گذشت چند سال از آن دوران برخي از زنان و دختران ما به بد حجابي روي آورده اند؟ اين سؤالاتي است كه بايد پاسخ داده شود هرچند پاسخ آن خيلي سخت نيست و فقط با يك تفكر ساده به جواب آن خواهيم رسيد.

يكي از مسائلي كه ما با آن روبرو هستيم بحث جهان رسانه است. شايد تا چند دهه گذشته مردم كشورهاي مختلف فقط از طريق شنيده ها در جريان آداب و رسوم هم نوعات خود در تمام نقاط دنيا قرار مي گرفتند. اما با گذشت زمان و با پيشرفت علم و رسانه اي شدن دنيا تبادلات فكري، فرهنگي، ايمان و ... با سرعت زيادي صورت گرفت و جوامع مختلف با عقايد، رسوم، فرهنگ و ... همديگر بيشتر آشنا شدند. كه يكي از اين عوامل به وجود آمدن يا اختراع ماهواره و اينترنت و سايت هاي مختلف در سطح دنيا است.

دشمنان اسلام نيز اين پيشرفت را براي از بين بردن و كم رنگ كردن عقايد و حياء در جوامع اسلامي به كار گرفتند و تا كنون از طريق هزاران شبكه ماهواره اي و اينترنتي و توليد فيلم هاي هنجار شكن و ... سعي كرده اند فرهنگ و آداب و رسوم خود را در اين جوامع حاكم كنند. چراكه آنان حجاب و عفاف زنان و غيرت مردان ما را يك سلاح قوي در برابر بي بند و باري خود دانسته و از مسئله جهاني شدن اسلام و حجاب و عفاف مي ترسند. اينان شياطيني هستند كه دست به هركاري خواهند زد تا به هر روش و طريقي بتوانند به قلب جامعه ما نفوذ كرده و حجاب را از زنان بگيرند و خيلي واضح است كه قشر مد نظر آنان جوانان و نوجوانان هستند كه ذهني نو پا، پاك و آماده براي پذيرش افكار نو و به روز دارند و با رواج فمنسيم سعي در جذب آنان دارند كه از آن مي توان با عنوان هجومي خاموش ياد كرد.

اين شياطين فمنيسم را براي مردم بخصوص دختران با عنوان بي حجابي يعني آزادي معرفي كرده اند اما واقعيت اين است كه داشتن حجاب يعني آزادي. كه اگر غرب حجاب را بپذيرد و به زنان مسلمان اجازه دهد كه حجاب داشته باشند و از منع حضور آنان در مشاغل دولتي، دانشگاه ها و ساير فعاليت ها دست بردارد معلوم مي شود آزادي كامل در غرب وجود دارد.

با همه اين اوصاف غرب هنوز نتوانسته است عقايد شوم خود را بر جامعه اسلامي ما حاكم كند و مسئولان نيز براي سركوب كردن و مقابله با عقايد پليد دشمنان اسلام، حجاب و عفاف بايد سعي و تلاش بيشتر و جدي تري داشته باشند.

بوي زهرا و مريم و هاجر

از پَرِ چادرت سرازير است

بشكند آن قلم كه بنويسد:

دِمُدِه گشت و دست و پا گير است

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
نیلوفر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۶
0
1
واقعا عالی بود ، مرسی
محمدرضا احمدابادی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۲
0
1
سلام واقعاعالیه به نظر من هم این دلیل بی حجابی هست ودر واقع نشان این ضربالمثل است که میگوید مرغ همسایه غاز است
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: