تشکیل شورای امر به معروف دردورترین مساجد روستاهای
کد خبر: 651239
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002jPr
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۹
جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف کردستان تاکید کرد؛
جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف استان کردستان پی‌گیری مسجدمحوری را یکی از اولویت های ستاد احیای عنوان کرد و گفت: شورای امر به معروف باید حتی در دورترین مساجد روستاهای استان تشکیل شود.

به گزارش جوان از سنندج، محمود الله‌مرادی در جلسه شورای معاونین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در محل دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار داشت: ستاد احیا، تمام همت خود را بر این گذاشته تا از کارهای شعاری پرهیز و به دنبال فعالیت‌های اثرگذار باشد.

وی نخستین گام را در راستای ارتقای کارکرد و جایگاه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در تمامی بخش‌ها عنوان کرد و افزود: قبلا کارها در ستاد به صورت متمرکز و فردی بود، اما اکنون اعضای ستاد خود پی‌گیر مسائل هستند.

جانشین دبیر ستاد احیای استان کردستان با بیان اینکه اصل کارهای ما برنامه‌محوری است، تصریح کرد: تمام معاونان ستاد برای سال جاری برنامه لازم را دریافت کرده و در این چارچوب و با تفکیک وظایف فعالیت می‌کنند.

الله‌مرادی با تأکید بر اینکه می‌خواهیم کار را بر اساس ارزش‌گذاری و اثرگذاری در جامعه انجام بدهیم، گفت: معتقدیم تهدید آینده نه گروهک‌هایی چون پژاک و کومله، بلکه جریان‌های مذهبی تندرو هستند که به شدت کار فرهنگی را به منظور اثرگذاری بر فضای جامعه دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه وظیفه همه مسئولان این است تا از گرفتارشدن مردم در دام جریان‌های تندرو مذهبی و تکفیری جلوگیری کنیم، خاطرنشان کرد: در این راستا عرصه امر به معروف بهترین عرصه برای فعالیت است.

جانشین دبیر ستاد احیای استان کردستان در ادامه به برخی از اقدام‌های صورت گرفته توسط این ستاد اشاره کرد و افزود: ابلاغ برنامه‌ها به شهرستان‌ها و پی‌گیری تشکیل جلسات با حضور هر 5 معاون ستاد از جمله این فعالیت‌ها بوده است.

الله‌مرادی گفت: با ادغام ستاد احیای شهرستان سنندج در ستاد استان، مسئولانی که در هر حوزه در سطح شهرستان سنندج وظابف را بر عهده داشتند، همین مسئولیت را در ستاد استان بر عهده می‌گیرند.

وی پی‌گیری راه‌اندازی مدیریت امور بانوان در ستاد احیا را مهمترین اقدام این ستاد در سال 93 ذکر کرد و افزود: با وجود آنکه 51 درصد از جامعه ما را بانوان تشکیل می‌دهند، اما در گذشته توجه خاصی در این راستا نشده بود.

جانشین دبیر ستاد احیای استان کردستان با اشاره به معرفی 58 نماینده بانوان از ادارات و اصناف شهرستان‌ها و حضور آنها در جلسات، گفت: قرار شده در ورودی و خروجی‌های شهرستان‌ها و شهرهای استان، تابلوی امر به معروف نصب شود که اقدام خوبی است.

الله‌مرادی با بیان اینکه شورای شهر سنندج نیز اعلام کرده برای برنامه‌های فرهنگی پیوست امر به معروف دارند، گفت: طی نشستی که با رسانه‌ها داشتیم آنها متعهد شدند قسمتی از خروجی رسانه خود را به فریضه امر به معروف اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه در همه دانشگاه‌ها، مسئول امر به معروف داریم، راه‌اندازی سایت ستاد احیا را یکی دیگر از اقدامات فرهنگی این مجموعه عنوان کرد.

جانشین دبیر ستاد احیای استان کردستان، پی‌گیری مسجدمحوری را یکی دیگر از اقدامات ستاد احیا ذکر کرد و گفت: باید حتی در دورترین مساجد روستاها، شورای امر به معروف وجود داشته باشد.

الله‌مرادی برگزاری همایش روحانیون و ائمه جمعه در تمام شهرستان‌های استان را از برنامه‌های آینده ستاد عنوان کرد و گفت: نخستین برنامه در این راستا در شهرستان سنندج و پیش از ماه مبارک رمضان، برگزار خواهد شد.

وی در پایان همایش حجاب و عفاف با مدیریت خواهران، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری مطبوعات و رسانه، همایش نخبگان دانشجویی و دانشگاهیان، همایش یاوران امر به معروف و مدیران مدارس شهرستان‌ها را از دیگر برنامه‌های ستاد در آینده ذکر کرد.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار