استان مرکزی در تولید کشور نقش بسزایی دارد
کد خبر: 644793
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002hjt
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۲
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی
در مراسمی با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از 32 کارگر، گروه کار و مدیر نمونه و تلاشگر استان مرکزی تجلیل و قدردانی شد.
فاطمه قاسمی

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تقدیر از کارگران نمونه استان مرکزی با اشاره به نامگذاری سال 93 تحت عنوان سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و روحیه جهادی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب به درستی با قرار دادن دو موضوع مهم اقتصاد و فرهنگ در کنار یکدیگر و با ترسیم خط مشی کلی برای مسئولین نظام خواستار توسعه اقتصادی کشور شدند.

وی افزود: توسعه کار و تولید در جامعه اسلامی ایران ضروریست و حیات اجتماعی سالم محقق نمی شود مگر در جامعه ای که کار و تولید در اولویت کاری مردم قرار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استان صنعتی مرکزی نقش بسزایی در تولید کشور دارد اظهارداشت: این استان به لحاظ فعالیت قشر عظیمی از کارگران و فعالین عرصه تولید درآن از جایگاه ویژه ای در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار داشته و مسائل آن با دقت بیشتر مورد پیگیری و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جدیت تمام مسائل رفاهی درمانی و اشتغال مردم را در اولویت کاری خود قرار داده است افزود: بهره مندی تمامی اقشار جامعه از خدمات بیمه ای در قالب بیمه سلامت گام نخست دولت در راستای ارائه خدمات درمانی و رفاهی به مردم ایران است و در این راستا بیش از 10 میلیارد تومان در کشور سرمایه گذاری کرده است.

ساماندهی اقتصادی اولویت نخست مدیریت استان مرکزی در سال 93

محمد حسین مقیمی استاندار استان مرکزی نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت روز کارگر بیان داشت: این گروه اجتماعی که کمترین منافع مالی را در کشور دنبال می کنند بیشترین منافع معنوی را در کشور موجب می شوند.

محمد حسین مقیمی ادامه داد: دولت تدبیر و امید با حرکت در مسیر تحقق رفاه اجتماعی و ایجاد اشتغال در صدد است بخش قابل توجهی از دغدغه های مردمی را در بخش سلامت و معیشت پایان دهد.

استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به تلاش دشمن در راستای کاهش نرخ تورم اظهار داشت: دولت در بدترین شرایط اقتصادی بر سرکار آمد این در حالی بود که با درایت و تدبیر اندیشیده شده توانست با حرکت به موقع در مسیر کاهش نرخ تورم این نرخ را از 42 درصد به 35 درصد برساند.

مقیمی با اشاره به موقعیت صنعتی استان مرکزی گفت: با توجه به این مهم بررسی وضعیت اشتغال، کار و نحوه فعالیت واحدهای صنعتی استان در دستور مدیریت استان قرار گرفت که خوشبتانه با همکاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اداره کار گزارش مفصلی در این زمینه تهیه و تدوین شد.

وی کمبود سرمایه در گردش و کافی نبودن اعتبارات و منابع بانکی برای راه اندازی واحدهای تولیدی را از مهمترین مشکلات پیش روی صنعت استان مرکزی برشمرد و گفت: در تلاشیم با جذب سرمایه گذاران صنعتی زمینه پوایی بخش صنعت و تولید را در استان مرکزی فراهم کنیم.

در ادامه شیخی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: انتخاب کارگران نمونه بر اساس شاخص‌های متعددی انجام شده که داشتن اختراع، ابتکار، خلاقیت و نوآوری، تلاش در راستای ارتقای بهره‌وری فردی و گروهی در کار، تولید و خدمات، تلاش در راستای تجهیز و راه‌اندازی ماشین‌آلات و خطوط آسیب ‌دیده و خدمات، تلاش در راستای ارتقای سطح دانش حرفه‌ای و... بخشی از این شاخصه‌ها به شمار می‌رود

وی تصریح کرد: انتخاب کارگران با هدف تشویق کارگران تلاشگر در راستای ترویج هر چه بیشتر ارزش‌های اسلامی، اخلاقی و انضباطی در محیط کار، ترغیب کارگران به ارتقای سطح دانش، آگاهی‌ها و مهارت‌های شغلی و ارتقای بهره‌وری کار، ترویج روحیه مشارکت جمعی و کارگروهی در جامعه کار و تولید صورت گرفته است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از کاهش 23 درصدی آمار حوادث ناشی از کار در استان خبر داد و گفت: آمار حوادث ناشی از کار در استان در سال گذشته 390 مورد بوده که نسبت به سال 91 که حوادث ناشی از کار 507 مورد گزارش شده بود 23 درصد کاهش داشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: