بهره‌مندی 32 درصد مشمولین صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در کردستان از خدمات بیمه‌ای
کد خبر: 644141
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002hZN
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۱
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کردستان مطرح کرد
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کردستان، بیش از 31 هزار نفر ازجمعیت استان کردستان در این صندوق عضویت دارند که این میزان 32 درصد ازمشمولین صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در استان را شامل می‌شود.
مهدی زارعی در گفتگو با جوان در سنندج اظهار داشت: از این تعداد 315 خانوار از مستمری بازماندگان و 15 خانوار از مستمری از کارافتادگان استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه با گذشت بیش از 40 سال محرومیت این قشر از مزایای بیمه‌های اجتماعی در راستای اجرای اصل 29 قانون از سال 84 تشکیل و کار خود را در استان‌های مختلف کشور آغاز کرد، افزود: این صندوق با 4 سال تاخیر در سال 88 همزمان با سفر مقام معظم رهبری به کردستان در این استان نیز تشکیل شد.

به گفته زارعی، بیجار رتبه نخست، سنندج و سقز رتبه‌های دوم و سوم و قروه با عضویت 3 هزار و 150 خانوار رتبه چهارم را در زمینه زیرپوشش قرار دادن واجدین شرایط بیمه‌های روستایی استان به خود اختصاص داده‌اند.

زارعی به طرح‌های جدید دولت اشاره و اظهار داشت: با حذف سقف سنی، تمامی روستاییان بالای 18 سال از خدمات بیمه‌ای می‌توانند برخوردار شوند.

این مسئول افزود: یکی دیگر از طرح‌هایی که به ارتقای آمار افراد زیرپوشش کمک می‌کند، بیمه روستاییان غیرساکن در روستاهاست.

به گفته زارعی، کشاورزان ساکندر شهرها نیز می‌توانند با ارائه گواهی نظام صنفی کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی، از خدمات بیمه‌ای این صندوق بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه کردستان رتبه هجدهم از نظر تعداد عضویت در کشور را داراستگفت: با توجه به قول مساعد مسئولان و استاندار کردستان، پیش‌بینی می‌شود این جایگاه در سال‌جاری ارتقاء یابد.

مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر گفت: 90 درصد کارگزاران بیمه را دهیاران تشکیل می‌دهند و 10 درصد نیز شرکت‌های تعاونی تولید هستند که برنامه‌ریزی برای ارتقاء این شرکت‌ها انجام گرفته است.

وی از بهره‌گیری توان دهیاران در راستای توسعه بیش از پیش بیمه‌های روستایی در سطح استان خبر داد و گفت: این صندوق در حال حاضر با داشتن 31 کارگزاری در کردستان توانسته با حداقل هزینه‌ها در راستای انجام وظایف خود به درستی عمل کند.

زارعی افزود: در صورت پرداخت 15 سال حق بیمه و سقف سنی 65 سال می‌توانند از مزایای بازنشستگی برخوردار شوند.

به گفته زارعی، افراد عضو این صندوق توانایی انتقال سابقه بیمه خود را از این صندوق به سایر بیمه‌ها و برعکس را هم دارا هستند.

وی افزود: از سطح درآمد اعلامی کشاورزان و روستاییان 15 درصد مشمول حق بیمه می‌شود که 10 درصد را دولت و 5 درصد را متقاضیان پرداخت می‌کنند که از 120 تا 300 هزار تومان در سال متغیر است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار