هویت ملت ایران را می‌توان در کارنامه سپاه مشاهده کرد
کد خبر: 642758
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002hD4
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۸
نماینده مردم قزوین در مجلس:
نماینده مردم شهرهای قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: اعماق شخصیت و هویت ملت ایران را می‌توان در کارنامه سپاه مشاهده کرد و چون سپاه با ایمان و عقیده وارد میدان شد، حجت بر ما تمام است.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار «جوان» در قزوین ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: این نهاد مقدس با فرمان مستقیم امام خمینی (ره) و عزم راسخ جوانان انقلابی شکل گرفت و عملکرد آن به گونه‌ای بود که در یک کلام امام ما جمله «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» را در سخنان خود مطرح کرد.

وی با بیان اینکه پاسداری از انقلاب و ارزش‌های والای اسلامی، وظیفه تک‌تک ماست، افزود: امروز افراد و گروه‌هایی از داخل و همنوا با دشمنان خارجی از چپ و راست به این نهاد مقدس حمله می‌کنند و در این بین، گاهی نیش و کنایه‌هایی را در سخنان برخی مسئولان کشور می‌شنویم که خود وظیفه پشتیبانی از این نهاد مقدس را بر عهده دارند.

نماینده مردم شهرهای قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جایی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند که«کارنامه‌ سپاه در این سى و چند سال، یک کارنامه درخشان است»؛ این موضوع یک عبارت متعارف و معمول و جارى‌شونده بر زبان نیست؛ بلکه واقعیت همین است.

حسینی با اشاره به اینکه کارنامه سپاه در این مدت در واقع نمایشگر تجربه یک ملت است، تصریح کرد: اعماق شخصیت و هویت ملت ایران را می‌توان در این کارنامه مشاهده کرد و چون سپاه با ایمان و عقیده وارد میدان شد، حجت بر ما تمام است.

نماینده مردم شهرهای قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به روز جهانی کارگر و سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم بر ضرورت توجه بیشتر دولت درخصوص ارتقای شأن و منزلت معلمان و فرهنگیان تأکید کرد.

وی با بیان اینکه در سالی که برای جهاد فرهنگی آماده می‌شویم، باید به این فرماندهان جهاد فرهنگی توجه بیشتری داشت، یادآور شد: نباید این قشر فرهیخته همواره با مشکلات معیشتی روبه‌رو باشند؛ چراکه معلمی شغل انبیا و توجه به مقام و شأن معلم بر همه ما واجب است.

نماینده مردم شهرهای قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به وضعیت اشتغال کارگران شرکتی و فصلی، خاطرنشان کرد: این قشر زحمت‌کش و مظلوم همواره نگران کار و معیشت خانواده هستند و آرامش روح و روان خود و خانواده‌های آنان همیشه تهدید می‌شود.

حسینی با تذکر به دولت درخصوص کنترل و مهار گرانی‌ها عنوان کرد: گرانی‌ها هر روز بیشتر می‌شود و دولت علاوه بر تلاش برای رفع آن باید در اسرع وقت به وضعیت سرمازدگی و آفت محصولات کشاورزی استان قزوین که موجب خسارت 400 میلیارد تومانی شده است، رسیدگی کند.

نماینده مردم شهرهای قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی پایین بودن سطح خدمات پزشکی از یک طرف و گرانی سرسام‌آور این خدمات و تجهیزات و دارو از طرف دیگر در بیمارستان‌ها را مورد توجه قرار داد و ضمن تذکر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: در حال حاضر به قانون انطباق امور اداری و فنی مؤسسات پزشکی با موازین شرع مقدس، به ویژه ماده 3 و 23 در برخی بیمارستان‌ها عمل نمی‌شود.

حسینی در خصوص مشکلات عدیده و تأسف‌بار واحدهای صنعتی در شهرک‌‌های صنعتی استان اظهار کرد: از مجموع 668 واحد بزرگ صنعتی مستقر در استان، 80 واحد صنعتی فقط به دلیل اینکه 10 تا 20 درصد مشکل دارند به تعطیلی کشانده شده‌اند.

وی افزود: در جایی که فعال شدن این ظرفیت مهم می‌تواند به چرخش اقتصاد کشور کمک بسزایی کند و تعطیلی آنها مشکلات بسیاری را بر استان تحمیل می‌کند، توجه ویژه به تأمین اعتبارات لازم برای رونق این بخش بسیار کارگشا واقع می‌شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس ادامه داد: مهمترین موضوع مورد توجه، دغدغه خاص و عام استان قزوین در خصوص آب است که در همین خصوص دولت و به ویژه وزیر نیرو باید تمهیدات لازم را بیندیشند.

حسینی با بیان اینکه آب، این مایع حیاتی، چه برای شرب و چه برای مصارف کشاورزی و بهداشتی، امروزه از هم استانی‌های ما دریغ می‌شود، عنوان کرد: تذکر در خصوص آب، شاه‌بیت تمام تذکرات نمایندگان استان است که با اینکه با فریاد بلند و به کرات بیان می‌شود، شنیده نمی‌شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سهم استان ما از آب سد طالقان به سرعت کاهش یافته و به مرز بحران رسیده و کاهش 90 درصدی این سهم از 286 میلیون مترمکعب به 30 میلیون مترمکعب نگران‌کننده است.

وی اذعان کرد: محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور حالا که با سفر اخیر یک روزه خود به استان قزوین از نزدیک در جریان مشکلات استان به ویژه در خصوص آب قرار گرفته است، باید فکری برای تأمین و ارتقای اعتبارات این بخش بکند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی همچنین با تذکر به وزیر اقتصاد دارایی تصریح کرد: منابع بانک‌‌های استان قزوین متناسب با حجم فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی تأمین نمی‌شود و این در حالی است که این استان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور محسوب می‌شود و بیش از سه هزار واحد صنفی در آن مشغول فعالیت است.

پایان پیام

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: