اجرای برنامه های گسترده فرهنگی و هنری ارشاد کرمانشاه برای سال 93
کد خبر: 641803
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002gxf
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸
مدیرکل ارشاد اسلامی کرمانشاه خبرداد:
احسان شکری نیا

کرمانشاه – خبرنگار جوان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در سال 93 تدارک دیده شده که با اجرای آنها تحولی در حوزه های مختلف فرهنگی استان ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار جوان از کرمانشاه، دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه امروز در جمع خبرنگاران در سالن جلسات ارشاد اسلامی، با تحلیل محتوایی فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 93، امسال را فرصتی استثنایی برای ایجاد تحرک و تحول در حوزه فرهنگ و هنر خواند و افزود: برنامه های امسال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز بر همین منوال انجام شده و سال 93 سال باشکوهی در حوزه های مختلف فرهنگی خواهد بود.

وی ادامه داد: امسال بیش از 100 برنامه فرهنگی و هنری برای اجرا در سال فرهنگ و اقتصاد از سوی این اداره کل طراحی شده که به‌مرحله اجرا در می‌آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تحول در عرصه فرهنگ را نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی دانست و افزود: اگر قاطبه مردم احساس کنند که رفتار فرهنگی آنها در جامعه تاثیرگذار است به تحول می‌رسیم و مدیران نیز در عرصه مدیریت جهادی با تغییر رویکرد فرهنگ را در اولویت نگاه خود قرار بدهند.

موج دوم تقویم فرهنگ و هنر کرمانشاه اجرا می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به طراحی برنامه‌های مختلف فرهنگی برای سال 93 گفت: موج دوم تقویم فرهنگ و هنر کرمانشاه در پنج روز هفته و در دو مجتمع فرهنگی و هنری کرمانشاه اجرا می‌شود.

رحیمی زنگنه در تشریح برنامه‌های هفتگی تقویم فرهنگ و هنر کرمانشاه افزود: تا پایان سال در هر یکشنبه نشست تخصصی ادبی و ادبی با موضوعات مختلف در مجتمع فرهنگی شهید آوینی برگزار می‌شود که نشست‌های تخصصی هنر متعهد و بررسی تحقق شعار سال از این بخش تاکنون اجرا شده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن کریم در روزهای دوشنبه هر هفته گفت: در طی ماه‌های سال سه جلسه نخست محافل انس با قرآن با حضور قاریان در مساجد سطح شهر کرمانشاه برگزار می‌شود و آخرین جلسه در مجتمع انتظار با حضور عموم علاقمندان برگزار می‌گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه افزود: در برگزاری این محافل انس با قرآن کریم، هر ماه به یک سوره قرآن اختصاص یافته است که در آن ماه پیرامون سوره مشخص شده جلسات قرائت، تفسیر و خوشنویسی برگزار می‌شود تا بتوانیم محتوای سوره‌های قرآنی را در جامعه تبیین کنیم.

رحیمی زنگنه برنامه روزهای سه‌شنبه هر هفته تقویم فرهنگ و هنر کرمانشاه را تئاتر بیان کرد و گفت: این نمایش‌ها در ساعت 18 و در مجتمع انتظار کرمانشاه برگزار می‌شود و در عصر پنج‌شنبه‌ها نیز کرمانشاه میزبان کنسرت‌ گروه‌های موسیقی محلی و کشوری است.

وی گفت: در چهارشنبه‌ها جنگ شادی به نوبت جنگ شادی و کاروان فرهنگ و هنر هر شهرستان استان در سالن نمایش مجتمع شهید آوینی به اجرای برنامه می‌پردازند.

سومین هفته فرهنگ رضوی به میزبانی کرمانشاه افتتاح می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از میزبانی این استان برای افتتاحیه سومین هفته فرهنگ رضوی در اردیبهشت ماه خبرداد و افزود: همزمان با میلاد امام جواد (ع) افتتاحیه سومین هفته فرهنگ رضوی در کرمانشاه برگزار می‌شود.

رحیمی زنگنه از حضور وزیر ارشاد و رئیس بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در افتتاحیه این مراسم فرهنگی در کرمانشاه خبرداد و گفت: برنامه‌های هفته فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می‌شود و در مراسم افتتاحیه نیز برنامه‌های متنوعی به مرحله اجرا در می‌آید.

اختتامیه تئاتر اردیبهشت در کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری آیین اختتامیه تئاتر اردیبهشت در کرمانشاه خبرداد و افزود: این مراسم در 27 اردیبهشت با حضور چهره‌های برجسته تئاتر کشور در محوطه تاریخی بیستون برگزار می‌شود.

رحیمی زنگنه با اشاره به اجرای موسیقی توسط سالار عقیلی در مراسم اختتامیه تئاتر اردیبهشت گفت: امیدواریم این مراسم که پوشش کشوری دارد بتواند جایگاه هنر نمایش کرمانشاه را هم‌وطنان بشناساند.

100 برنامه فرهنگی برای اجرا در سال 93 طراحی شده است

وی از طراحی 100 برنامه فرهنگی برای سال 93 خبرداد و گفت: برگزاری کنگره احمدی عزیزی، کنگره بزرگداشت مکتب خوشنویسی کرمانشاه، کنگره بزرگداشت شاعران آیینی کرمانشاه، جشنواره موسیقی مقامی و عرفانی کرمانشاه، جشنواره بین‌المللی تئاتر صلح و غیره از جمله اهم این برنامه‌های فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در کرمانشاه افزود: با موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه امسال از 16 مهرماه در این شهر برپا می‌شود.

رحیمی‌زنگنه از برگزاری کتاب سال کرمانشاه در سال 93 خبرداد و افزود: نویسندگان کرمانشاهی و نویسندگان غیرکرمانشاهی که اثر در مورد کرمانشاه طی سال 92 تالیف کرده‌اند می‌توانند تا پایان خرداد ماه در این مراسم فرهنگی ثبت‌نام کنند. 

وی جایزه کتاب سال را حداقل 50میلیون ریال عنوان کرد و گفت: مراسم معرفی کتاب سال کرمانشاه در 24 آبان ماه امسال همزمان با روز ملی کتاب برگزار می‌شود.

وی یادنامه استاد بهزاد کرمانشاهی، جشنواره داستان‌نویسی ادبیات پایداری، کنگره شعر مرصاد، جشنواره تئاتر شهرستان‌های کرمانشاه و هفته فرهنگی کرمانشاه در سلیمانیه عراق را از دیگر برنامه‌های فرهنگی سال 93 بیان کرد و افزود: امیدواریم با اجرای این برنامه‌های فرهنگی بتوانیم سهمی مشخصی در ارتقا سطح فرهنگی جامعه داشته باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین