نقشه زیارتی امامزادگان قزوین تدوین شد
کد خبر: 638597
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002g7x
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۵
مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به تدوین نقشه زیارتی امامزادگان این استان گفت: مسافران نوروزی استان قزوین با در اختیار داشتن این نقشه به راحتی می‌توانند به بقاع متبرکه مراجعه کنند.
به گزارش «جوان» از قزوین، حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عید نوروز برای ایرانیان خواستگاه ویژه‌ای دارد و هر ساله با فرارسیدن نوروز ویژه‌های زیادی از سوی دستگاه‌های مرتبط در این ایام برگزار می‌شود.
وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین نیز برای چهارمین سال متوالی اجرای دو طرح آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی را برای ایام نوروز در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به اهداف اجرای طرح آرامش بهاری اضافه کرد: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات عید نوروز، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقای سطح فکری، فرهنگی زائران و مسافران نوروزی، تبلیغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی به هموطنان در عید نوروز باستانی و خدمت‌رسانی مطلوب، ایجاد رضایت و علاقه‌مندی در زائران بقاع و اماکن متبرکه از جمله اهداف اجرای این طرح است.
نوروزی ادامه داد: با توجه به اینکه در ایام نوروز گردشگری رونق خاصی می‌گیرد باید برنامه‌ریزی‌های منسجمی برای استقبال از مهمانان نوروزی بقاع متبرکه صورت گیرد که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در اجرای این طرح‌ها در ایام نوروز موفق عمل کرده است.
وی عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طرح آرامش بهاری در 90 بقعه سطح استان قزوین اجرا شده و مسافران نوروزی و زائران بقاع متبرکه می‌توانند از خدمات این طرح بهره‌مند شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به توزیع نقشه امامزادگان این استان در بین مسافران نوروزی تصریح کرد: نقشه امامزادگان استان قزوین در ستادهای استان، ورودی‌های امامزادگان، پایگاه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه و پایگاه‌های اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین توزیع می‌شود.

حضور پزشک در خیمه‌های معرفت برای ارائه خدمات پزشکی
نوروزی با اشاره به مجموعه برنامه‌های طرح آرامش بهاری گفت: مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، رفاهی و خدماتی در قالب طرح آرامش بهاری به مسافران نوروزی ارائه می‌شود.
وی بیان کرد: خیمه‌های معرفت به منظور بهره‌گیری از روش‌های تبلیغی نوین و استفاده از تکنولوژی و ابزار جدید، برای ارتقای سطح دینی و معرفتی زائران و مجاوران امامزادگان شاخص و انس هرچه بیشتر جوانان، نوجوانان و حتی کودکان با روحانیت برپا می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ابراز کرد: در این خیمه‌ها غرفه‌هایی برای پاسخگویی به سؤالات، شبهات، راهنمایی و مشاوره مراجعه‌کنندگان راه‌اندازی شده است.
نوروزی با بیان اینکه در خیمه‌های معرفت شش غرفه راه‌اندازی می‌شود، اظهار کرد: در این خیمه‌ها غرفه گفتمان‌های دینی، غرفه پاسخ به مسائل شرعی با حضور روحانی متخصص، غرفه مشاوره برای خانواده و جوانان و نوجوانان با حضور روحانی متخصص، غرفه کودکان (با عنوان قرآن بخوان و جایزه بگیر و غرفه نقاشی)، غرفه (همه واقف باشیم) برای معرفی وقف و آثار و برکات آن با حضور کارشناسان متخصص و آشنا به مسائل وقف در بقاع متبرکه راه‌اندازی می‌شود.
وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه پیامکی برای دریافت انتقادات و پیشنهادات زائران بقاع متبرکه عنوان کرد: سامانه پیامکی 10000114281 نیز برای دریافت انتقادات و پیشنهادات زائران بقاع متبرکه راه‌اندازی شده و مواردی که از این طریق به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین اطلاع داده شود، پیگیری می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: نظارت بر عملکرد کارکنان و خدام بقاع متبرکه، فعال شدن خادمان افتخاری بقاع متبرکه، استفاده از لباس متحدالشکل برای خدام بقاع متبرکه، توقف طرح‌های عمرانی که در بقاع متبرکه در حال انجام است از جمله برنامه‌هایی است که برای ایام نوروز در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
نوروزی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه‌های سلامت در بقاع متبرکه در ایام نوروز خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی قزوین مقرر شده که هر روز در خیمه‌های معرفت یک پزشک برای ارائه خدمات پزشکی به زائران بقاع متبرکه حضور پیدا کند.
پایان پیام
برچسب ها: قزوین ، نوروزی ، امامزاده
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار