اختصاص 5میلیارد تومان برای آسفالت کوچه‌های بوشهر
کد خبر: 637268
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002fmW
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۷
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی :
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با توجه به بودجه 40 میلیارد تومانی سال آینده شهرداری، مبلغ 5 میلیارد تومان برای آسفالت کوچه‌های این شهر اختصاص دادیم.

علیرضا آماره در دیدار فرماندار و اعضای شورای شهر بوشهر اظهار داشت: بوشهر به عنوان پایتخت مرکز استان باید جاذبه‌های اقتصادی، فرهنگی، توریستی و خدمات شهری داشته باشد.

علیرضا آماره یکی از ابتدایی‌ترین حق مردم توسعه خدمات شهری و آسفالت است که ما هم اکنون 512 کوچه خاکی در مرکز استان داریم که این یک چالش بزرگ برای مرکز استان است.

وی بیان کرد: برای آسفالت این کوچه‌‌ها به 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که با توجه به بودجه  40 میلیاردی سال آینده شهرداری مبلغ پنج میلیارد تومان بری آسفالت کوچه‌ها اختصاص دادیم که با این مبلغ فقط  54 کوچه بیشتر آسفالت نمی‌شود و درخواست داریم فرمانداری در اعتبارات عمرانی سال آینده حداقل مبلغ 10 میلیارد تومان برای آسفالت کوچه‌ها اختصاص دهد و یک کمیته نظارتی خاص نیز به این منظور تعیین کند.

هماهنگی فرمانداری و شورای شهر برای حل مشکلات بوشهر

رئیس شورای شهر بوشهر نیز با تبریک انتخاب حسن ابراهیمی به سمت فرماندار بوشهر اظهار داشت: شهر بوشهر به عنوان مرکز استان نیازمند است که اعتبارات و بودجه خاص مخصوصا در حوزه مبلمان شهری و موارد مرتبط با شهروندان داشته باشد تا بتوانیم کارهای بهتری در بوشهر انجام دهیم.

رئیس شورای شهر بوشهر خاطرنشان کرد: اگر تعامل بین نهاد شورا و دستگاه‌های اجرایی به وجود آید به طور قطع آثار مفیدی برای مردم در پی خواهد داشت.

تشکیل منظم جلسات شهر سالم در بوشهر

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر نیز گفت: یکی از اقدامات خوب در زمان استانداری علی افراشته تشکیل جلسات ستاد شهر سالم بود که در راستای مدیریت واحد شهری تمامی دستگاه‌های اجرایی در این جلسات شرکت می‌کردند و اقدامات خوبی در جهت رفع مشکلات انجام شد.

نصرالله اسدی افزود: پیشنهاد می‌دهم فرماندار بوشهر این جلسات را به صورت ماهانه یا هر پانزده روز یکبار تشکل دهند.

نایب رئیس شورای شهر بوشهر نیز گفت: مشکلات زیادی از گذشته در شهر وجود دارد و انتظار می‌رود توجه جدی برای حل این مشکلات شود.

زهرا رضایی بیان کرد: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه مدیریت شهری اساس و محور توسعه جهشی و پایدار شهر بوشهر است.

وی خواستار شناسایی، تقویت و معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت شهری شد.

پیگیری مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر نیز خواستار پیگیری جدی برای دریافت مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی شد.

علی‌اکبر شمسا تصریح کرد: همچنین با توجه با نیاز به بازگشایی معابر در شهر، شهرداری برای تملک زمین‌های در مسیر طرح نه پول دارد و نه زمین لذا درخواست دارم اداره کل راه و شهرسازی سهمیه زمین‌های شهرداری از شهرک نیایش را بدهد تا شاهد بازگشایی معابر در سطح شهر باشیم.

شمسا همچنین خواستار پیگیری فرمانداری برای راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار و توجه جدی به بافت قدیم بوشهر شد.

اصغر گورکی عضو دیگر شورای شهر بوشهر نیز خواستار توجه جدی به وضعیت متکدیان و کارتن خواب‌های سطح شهر شد.

در ادامه خدیجه گرشاسبی دیگر عضو شورای شهر بوشهر خواستار تخصیص اعتبارات خاص برای پروژه‌های تفریحی، آموزشی، فرهنگی ویژه بانوان شد.

باید به فکر انجام چند کار بزرگ در بوشهر باشیم

فرماندار بوشهر نیز گفت: اعضا شورا گستره نگاه و مطالبه مردم هستند و هدف همه خدمت به مردم است.

حسن ابراهیمی افزود: با توجه به محدود بودن ظرفیت شهر در پروژه‌ها باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که در چند سال بعد مردم دچار مشکل نشوند.

وی بیان داشت: باید در حوزه شهر به سمت نگاه کلان برویم و در بوشهر به سمت 5 تا 6 کار بزرگ برویم و این نیاز به همت جدی شورا، شهرداری، فرمانداری و استانداری دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار