تلاش پژوهشگران برای روشنگری نام خلیج فارس در افکار عمومی دنیا
کد خبر: 636971
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002fhj
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خواستار شد:
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: پژوهشگران و محققان باید برای روشنگری نام خلیج فارس برای افکار عمومی دنیا از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

عبدالکریم جمیری در دومین همایش بین‌المللی خلیج فارس ضمن تقدیر از برگزار‌کنندگان همایش مهم خلیج فارس، اظهار داشت: انتظار می‌رود با برگزاری چنین همایش‌هایی زمینه پیشرفت و اعتلای استان زرخیز بوشهر فراهم شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: خلیج فارس با دارا بودن ذخائر عظیم و نعمت‌های فراوان الهی برای همه شناخته شده است.

وی ادامه داد: منطقه استراتژیک خلیج فارس همواره استکبار جهانی به آن طمع داشته است و با شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران به عنوان الگوی بیداری سال به سال چشم طمع دشمنان به این منطقه حائز اهمیت بیشتر شده است.

جمیری تصریح کرد: محققان و پژوهشگران باید فرصت‌های این منطقه حساس را شناسایی کنند و آن را در راستای پیشرفت و توسعه کشور مورد بهره‌برداری قرار بدهند.

نماینده مردم بوشهر پرداختن به فرصت‌ها را موضوعی مهم قلمداد کرد و گفت : باید حد اعلای سعی و تلاش در راستای شناسایی فرصت‌های خلیج فارس شناسایی شود.

وی با بیان  اینکه نام خلیج فارس برای همه شناخته شده است، گفت : پژوهشگران باید برای اثبات خلیج فارس به‌طور پیوسته به مسائل تاریخی و حقوقی خلیج فارس ورود کند و آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس گفت: با توجه به اینکه دشمن با فشارهای تبلیغاتی برای تصاحب خلیج فارس وارد میدان شده که حق مسلم ایران را تصاحب کند؛ پژوهشگران و محققان باید با روش‌ها و متدهای خود برای روشنگری افکار عمومی دنیا پیرامون خلیج فارس اقدام کنند.

جمیری تصریح کرد: به پژوهش و بررسی‌ها پیرامون موضوع‌های مهم نظیر خلیج فارس باید به عنوان یک ابزار باز دارنده به آن پرداخته شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برگزاری همایش‌های این چنینی را مهم برشمرد و گفت: باید از این همایش‌ها برای اثبات حق خود و به‌وسیله انتقال پیام در جهت روشنگری افکار عمومی دنیا، استفاده شود.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به چشم طمع استعمار جهانی به خلیج فارس، پژوهشگران باید با هدف اعتلای سرزمین ایران اسلامی فرصت‌های موجود را در جهت احقاق ملت ایران شناسایی کنند و از آن برای مقابله با دشمنان استفاده کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: