انجام 15 عملیات واقعی امدادی در دریا
کد خبر: 635912
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002fQe
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۸
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر :
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت :در سال جاری 15 عملیات واقعی نجات دریایی انجام دادیم در این عملیات‌های 320 نفر را از مرگ نجات دادیم.

فتح‌الله خوشبختی در حاشیه برگزاری مانور امداد و نجات دریایی در سواحل جزیره خارگ اظهار داشت: آمادگی تیم‌های امدادی دریایی به ویژه در ایام پرتردد سال یکی از ضروریاتی است که ما باید داشته باشیم تا در مواقع حساس تیم‌های امدادی بتوانند وارد عمل شوند.

وی بیان کرد: این سومین مانور امداد و نجات دریایی در استان است که در سال جاری برگزار شده و برای نخستین‌بار هم هست که در یک کشتی مسافربری و با وجود مسافران واقعی این مانور انجام شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: این مانور با همکاری مدیریت بحران استان، نیروهای مسلح از جمله نیروی دریایی ارتش، سپاه، شرکت فلات قاره خارگ، کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی، شر کت پایانه‌های نفتی ایران برگزار شده است.

خوشبختی گفت: این مانور با هدف افزایش توان آمادگی تیم‌های امداد و نجات دریایی برای حضور در مواقع بحرانی در دریا برگزار شده و با توجه به نزدیکی ایام نوروز، این مانور می‌تواند در آمادگی تیم‌های امداد و نجات دریایی موثر باشد.

وی بیان کرد: با توجه به توسعه گردشگری در بوشهر و اولویت گردشگری دریایی در سال‌های آینده، باید این آمادگی را داشته باشیم تا در مواقع حساس وارد عمل شویم.

برگزاری مانورهای امداد و نجات از ضروریات اعضای کارگروه امداد و نجات مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر نیز گفت: برگزاری مانورها برای ایجاد آمادگی در بین اعضای کارگروه امداد و نجات ستاد خدمات سفر و مدیریت بحران از ضروریات است.

کاظم مرادی افزود: آمادگی دستگاه‌ها منوط به تجهیزات به روز است و با برنامه‌ریزی انجام شده در زمینه آموزی و مانور، دستگاه‌های اجرایی اقدامات موثری انجام داده‌اند.

وی گفت: برای سال آینده نیز برنامه‌های منظمی برای امداد و نجات در دریا داریم و از هم اکنون دستگاه‌ها باید در این زمینه آمادگی لازم را داشته باشند.

مرادی اضافه کرد: یکی از کارگروه‌های ستاد خدمات سفر، کارگروه امداد و نجات است که مدیریت آن بر عهده مدیریت بحران استان است و با وجود انبوه مسافران در نوروز، باید آمادگی لازم برای مقابله با حوادث دریایی داشته باشیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار