یادواره شهدای پایگاه ابوذر بروجرد برگزار شد
کد خبر: 635054
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002fCo
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۲
عصر امروز
یادواره شهدای پایگاه ابوذر بروجرد با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان بروجرد برگزار شد.
بهروج

 به گزارش جوان از خرم آ باد ،یادواره شهیدان مهدی فطرس و فرشیدکلالی عصر امروز با حضور سردار سراج استاد دانشگاه امام حسین و جمعی از فرماندهان و رزمندگان و خانواده شهدا و ایثارگران و مسئولان ادارات شهرستان بروجرد در سالن همایش دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد.

یکی از اساتید دانشگاه امام حسین تهران عصر امروز در مراسم بزرگداشت یاد وخاطرشهدای پایگاه ابوذر شهید پاسدار مهدی فطرس و فرشید کلالی اظهار داشت: استقامت در راه خدا از بزرگ‌ترین نقش آفرینی شهدا در راه خدمت به انقلاب و ایران اسلامی است.

سردارپاسدار رضا سراج افزود: شهدا در وصیت نامه‌شان به چند نکته مهم و اساسی اشاره داشتند که این نکات عبارت هستند از اول پشتوانه ولایت فقیه بودن و دفاع کردن از رهبری انقلاب در همه عصرها و نسل‌ها، دوم ادامه دادن راه شهدا و سوم حفظ و اصول ارزش‌های والای انقلاب که همان جان فشانی و استقامت در راه خدا است.

وی بصیرت و معنویت را از مهمترین راهکارهای غلبه بر دشمنان خواند که شهدا با بصیرت دینی و معنویت قلبی و راهنمایی امام خمینی توانستند به هدف والای خود که همان شهادت بود، دست پیدا کنند.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: بصیرت در اصل همان شناخت دشمن و شناخت حق و امامت و رهبری محسوب می‌شود و امروزه بصیرت نقش یک راهنما و قطب نمای انسان‌ها محسوب می‌شود، تا بتوانیم به واسطه این راهنمایی و شناخت پاسدار خون شهدا و ادامه دهنده راه آنها و پشتوانه رهبری باشیم و این امر ممکن تنها با شناخت دشمنان این انقلاب ممکن است.

وی با اشاره به تغییر و تحولات امروزه در ایران و جهان در ادامه اظهار داشت: امروز در ایران شاهد دو جریان سلطه‌پذیر و سلطه ناپذیر هستیم که که جریان سلطه‌پذیر اگر فرصتی پیدا کند، همچنان که از بدو انقلاب در ایران رایج بوده است، هدفش پشت کردن به انقلاب و لطمه زدن به راه شهدا و ایثارگران است.

سراج هدف اصلی این جریان را دوستی با کشورهایی می‌داند که از دیر باز برای نابودی ایران حتی در دوران قبل از انقلاب هم هدفی جز چپاول و زورگویی را در سر می‌پروراندند و این کشورها که سردمدار آنها آمریکای جنایتکار است، با ترفند‌های مختلف بارها با ایران سر سازش نشان داده و بعدها به عهد خود وفا نکرده است.

در پایان این مراسم به رسم زنده نگهداشتن یادو خاطره شهیدان مهدی فطرس و فرشید کلالی در نخستین مراسم سالگردشان به خانواده این دو شهید لوح و هدایایی اهداء شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین