معماری‌ اردبیل باید در شأنش باشد
کد خبر: 620997
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002bY5
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۸
فرماندار اردبیل:
فرماندار اردبیل گفت: باید معماری و تصمیم‌گیری‌ها در این زمینه و شهرسازی در اردبیل متناسب با شأن و منزلت این شهر معنوی و مقدس باشد.
به گزارش خبرنگار جوان از اردبیل، کاظم دبیر در نشست با جمعی از صاحب‌‌نظران و مهندسان معماری و شهر‌سازی موسسه بنیان پژوهان آگاه اظهار داشت: آسیب‌شناسی و معماری و ارائه راهکار و پیشنهادهای مناسب توسط کارشناسان زبده معماری و شهرسازی می‌تواند جلوه مناسب به شهر داده و جلوی بسیاری از آسیب‌های شهری و اجتماعی را بگیرد.

وی با اعلام اینکه معماران و شهرسازان ایران در طول تاریخ طلایه‌دار و پرچم‌دار معماری و شهرسازی بوده‌اند، افزود: باید با استفاده از توان مهندسان معماری و دلسوزان این عرصه و استفاده از توان علمی جوانان تحصیلکرده و ارائه طرح‌های جدید خصوصاً طرح مدرن شهر دینی، طراحی و با مشارکت و همکاری مسئولان، نهادهای مردمی و همکاری عموم مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل استفاده از نمادهای معماری ایرانی و اسلامی در ورودی‌های و خروجی‌ها شهر را خواستار شد و گفت: شهرسازی و معماری اسلامی باید آکادمیک و عمومی در اختیار مردم قرار گرفته و مردم آگاهی بیشتر از این سبک داشته باشند تا بتوانند از آن استفاده لازم را بکنند.

دبیر ارتباط مستمر سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد معماری با ارکان تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را خواستار شد و تصریح کرد: هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های قشر تحصیلکرده و علاقمند در این حوزه می‌تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد به طوری می‌توان از راهکارهای علمی و عملی استفاده مناسب و مطلوبی داشت.

این مسئول شهر اردبیل را شهر حسینی و دارالارشاد معرفی کرد و یادآور شد: باید تصمیم‌گیری‌های معماری و شهرسازی در اردبیل متناسب با شأن و منزلت این شهر معنوی و مقدس باشد.

فرماندار اردبیل لزوم توجه و بازنگری به قوانین و مقررات را یادآور شد و بیان داشت: با ارائه نظرات کارشناسی و استفاده از توان نمایندگان استان اردبیل می‌توانیم قوانین و مقررات مناسب شهرسازی و معماری را داشته باشیم تا از این طریق جلوی بسیاری از تخلفات گرفته شود.

به گزارش خبرنگار جوان از اردبیل، در این جلسه حاضران نیز به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه‌های مختلف معماری و شهرسازی پرداختند و خواستار حمایت و همکاری و استفاده دستگاه‌های متولی از دیده‌ها و نظرات کارشناسان این موسسه شدند.

انتهای پیام/

ـــــــــــــــــــــــــــــــ

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار