عمليات اجرايي پايانه صادراتي پرويزخان ۵۰ درصد پيشرفت فيزيكي دارد
کد خبر: 613073
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002ZUH
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۲
سرپرست فرمانداري قصرشيرين:

جوان آنلاین: سرپرست فرمانداري قصرشيرين گفت: عمليات اجرايي ساخت پايانه صادراتي مرز رسمي پرويزخان در اين شهرستان ۵۰ درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

به گزارش خبرنگار جوان در کرمانشاه، ياور محمدي در جلسه آماده سازي زيرساخت هاي مرز رسمي پرويزخان افزود: تاكنون ۷۰ ميليارد ريال براي اجراي عمليات ساخت پايانه صادراتي اين مرز رسمي هزينه شده و پيش بيني مي شود با تامين زيرساخت هاي آن در خرداد ماه سال ۹۳ شاهد بهره برداري آن باشيم.

وي تصريح كرد: اعتبار اختصاص يافته به اين پروژه در مجموع ۲۰۰ ميليارد ريال است كه تكميل و ساخت آن موجب توسعه و رونق صادرات و بخش مسافري خواهد بود.

محمدي گفت: مرز رسمي پرويزخان يكي از قطب هاي بزرگ اقتصادي كشور است كه نقش مهمي در صادرات محصولات غيرنفتي ايفا مي كند و آمارها نشان مي دهد كه ۵۰ درصد صادرات غيرنفتي كشورمان از اين مرز به عراق صادر مي شود.

وي اضافه كرد: قصرشيرين با داشتن ۱۸۶ كيلومتر مرز مشترك با عراق، داراي موقعيت مهمي در توسعه صادرات غيرنفتي است، به طوريكه از ابتداي امسال تا پايان مرداد ماه، بيش از يك ميليارد دلار كالا به ارزش وزني دو ميليون و ۱۵۸ هزار تن از مرزهاي خسروي و پرويزخان اين شهرستان به عراق صادر شده است.

سرپرست فرمانداري قصرشيرين اظهار كرد: همچنين از ابتداي امسال تا پايان مرداد ماه، ۱۲۳هزار نفر مسافر و گردشگر از مرز رسمي پرويزخان به عراق تردد كرده اند.

انتهای پیام/


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین