كشتي آراي: سكه به خاطر عرضه زياد دچار حباب منفي شد
کد خبر: 607624
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/002Y4O
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۹
طلاي دست دوم نخريد
بازار طلا و سكه همزمان با كاهش تدريجي و آرام نرخ دلار در بازار ركود را تجربه مي‌كند. اين ركود باعث افزايش ميزان عرضه در مقابل تقاضا شده است. به گفته رئيس اتحاديه كشوري طلا و جواهر اكنون سكه دچار حباب منفي شده و سودي براي فروشندگان ندارد.
علي طالب زاده
 محمد كشتي‌آراي در گفت‌وگو با «جوان» درباره رونق خريد و فروش طلاي دست دوم طي ماه‌هاي اخير در بازار توسط برخي صنوف و مردم اظهار داشت:اكنون اين موضوع در حال تبديل شدن به يك اپيدمي است. در همين باره اخيراً نامه‌اي به رؤساي اتحاديه‌هاي طلا و جواهر شهرستان‌ها ابلاغ شده كه براساس قانون نظام صنفي با فروشندگان صنفي طلاي دست دوم برخورد شود.

وي با بيان اينكه معاملات طلاي دست دوم به بخش توليد طلا و جواهر در كشور آسيب جدي وارد مي‌كند، افزود:مردم بايد توجه داشته باشند كه در بسياري مواقع فروشندگان طلا با عيار پست و كمتر از 18 عيار را به خريداران مي‌فروشند كه بايد در اين باره محتاط باشند.

رئيس اتحاديه كشوري طلا تأكيد كرد:در برخي مواقع فروشندگان و فرصت‌طلبان طلاي تقلبي و عيار پايين را به متقاضيان مي‌فروشند كه اتحاديه‌هاي سراسري كشور موظف شده‌اند با اين تخلفات صنفي برخورد كنند.

وي به حاكم شدن ركود در بازار سكه و طلا اشاره و عنوان كرد: در حال حاضر قيمت سكه كه براساس يك گرم طلا محاسبه مي‌شود، كم‌كم در حال دچار شدن به حباب منفي است، يعني قيمت يك گرم طلا يك ميليون و 35 هزار تومان محاسبه مي‌شود و بهاي سكه با همين قيمت و بدون در نظر گرفتن ماليات و غيره به مشتري عرضه مي‌شود.

كشتي‌آراي افزود:علت حباب منفي سكه در بازار عرضه بالا در كنار كاهش تقاضا است. وي گفت:در حال حاضر بهاي سكه نيم و ربع بهار نيز به حداقل قيمت خود رسيده‌ است. طي اين هفته‌ها بهاي اين سكه‌ها 15 هزار تومان ارزان شده است.

رئيس اتحاديه كشوري طلا درباره گراني سكه گرمي نسبت به بهاي يك گرم طلاي 18 عيار نيز اظهارداشت:با توجه به شرايط اقتصادي كشور بسياري از مردم ديگر توان خريد سكه تمام و نيم و حتي ربع سكه را ندارند. اكنون تقاضا براي سكه گرمي بالا رفته و اين در حالي است كه عرضه سكه گرمي توسط بانك مركزي با تقاضا برابر نيست. براي همين سكه گرمي در بازار نسبت به ربع و نيم سكه كمتر عرضه مي‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار