سفری که هیچ وقت تکراری نمی‌شود
هویزه همان جایی است که در اولین سال جنگ، تانک‌های عراقی از روی پیکر شهید علم‌الهدی و جمعی از دانشجویان پیرو خط امام عبور کردند تا پس از 16 ماه در پی عملیات بیت‌المقدس باقیمانده پیکر مطهر این شهدا تفحص شود.
دبیر شانزدهمین دوره جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور:
محمدزاده گفت: استان‌های مازندران، تهران و خراسان رضوی، بیشترین برگزیده شانزدهمین دوره جشنواره ره آورد سرزمین نور را به خود اختصاص دادند.
نگاهی به کتاب «تمنای بی‌خزان»
نویسنده در این کتاب سعی کرده است زندگی شهید حسینی را با محوریت همسرش زهرا سلیمانی‌زاده روایت کند. چون بر این اعتقاد است که نقش همسران شهدا در ایجاد ظرفیت شهادت مؤثر است.
گزارش «جوان» از آزادگانی که در دوران اسارت به شهادت رسیدند
معجزه شهید شفیعی نه هنگام شهادت بلکه 16 سال بعد هنگام تفحص پیکرش مشخص می‌شود. بعد از 16 سال از شهادت، پیکر محمدرضا را سالم از خاک بیرون آورده بودند. صدام گفته بود این جنازه نباید به این شکل به ایران برود. پیکر پاک محمدرضا را سه ماه در آفتاب گذاشتند تا شناسایی نشود.
مدیر مطالعات نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:
کتاب «اطلس لشکر ۲۷ حضرت رسول (ص) در دوران دفاع مقدس» در مراسم یادواره سرداران بی‌سر و طلایه‌داران خیبر و یادبود سردار شهید حاج ابراهیم همت، ساعت ۱۴:۳۰ روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه در حسینیه فاطمه الزهرا (س) پادگان حضرت ولیعصر (عج) برگزار می‌شود.
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج خبر داد
سردار سلیمانی با بیان اینکه جشنواره ره آورد سرزمین نور به منظور ثبت احساسات و عواطف زائران راهیان نور فعالیت می‌کند، گفت: امسال ۳۶ هزار و ۲۰۶ اثر ادبی و هنری با موضوع راهیان نور و دفاع مقدس به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با صدور پیامی درگذشت مرحوم «حاج ذبیح‌الله رضوان‌مدنی» پدر شهیدان سرافراز «هاشم، حسن و حشمت‌الله رضوان‌مدنی» را تسلیت گفت.
عظیم‌ترین حرکت فرهنگی کشور در گذر زمان
رهبر انقلاب در هشتم فروردین 1378: امروز شرکت من در مجموعه زائران خاک خونین شلمچه برای بزرگداشت یاد و نام شهیدان عزیز و مردان بزرگی است که با خون خود، با جهاد و همت خود، با عزم و اراده خود، نام شلمچه، خرمشهر، خوزستان و ایران را در تاریخ بلند کردند.
گفت‌وگوی «جوان» با برادر شهید تازه تفحص شده عباس معظمی گودرزی
معنای انتظار را باید از خانواده‌های شهدای گمنام پرسید و دوری و دلتنگی را در قاب عکس‌های یادگاری روی دیوار خانه‌های شهدایی که جاویدالاثر شده‌اند به نظاره نشست.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برنامه‌های گرامیداشت روز شهدا را تشریح کرد.
۸