گفت‌وگوی «جوان» با محمد اصفهانی عکاس ۳۰‌ هزار مزار شهید
آقای اسماعیل معروفی فرمانده گردان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) بود. جانباز می‌شود و قدرت تکلم خود را از دست می‌دهد و اصلاً نمی‌تواند صحبت کند؛ چیزی که برای من جالب بود اینکه می‌آمد و به من کمک می‌کرد، آب می‌آورد، آشغال‌ها را از روی زمین جمع می‌کرد، سؤال کردم که چرا این کار را انجام می‌دهید، با همان زبان بی‌زبانی‌اش گفت: به خاطر خدا
هنر فاخر دفاع مقدس و اقبال مردمی
در روز‌هایی که شرایط سخت اقتصادی بر خانواده‌ها فشار می‌آورد و معمولاً در چنین شرایطی کالا‌های فرهنگی از سبد خانوار حذف می‌شود، استقبال خوب مردم از دو اثر در ژانر دفاع مقدس نشان می‌دهد با وجود تمام سختی‌ها مردم به دیدن آثار هنری خوب در این حوزه برای تازه شدن روحشان اهمیت می‌دهند.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران که به نمایندگی از دولت به قم سفر کرده است با علما و مراجع عظام تقلید دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس به معایب اقتصاد دولتی پرداخت و بیان کرد: اکنون مطرح می‌شود که حداقل ۸۵ درصد اقتصاد در دست دولت است؛ این اقتصاد باید صد در صد در دست مردم باشد
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزار می‌کند:
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نظر دارد با هدف تقویت توان حرفه‌ای موزه‌های ایران، در جهت شناسایی و رفع خطرات و همچنین اتخاذ راهکار‌های موثر در مواجهه با بحران، کارگاه آموزشی مدیریت موزه در زمان بحران را برگزار کند.
مادران شهدای مفقودالاثر به سؤال فرزندت کجاست چه پاسخی دارند
زندگی اشرافی برخی از مسئولان و فاصله گرفتن از طبقه محروم و مستضعف سبب شده تا مردم با روش‌های مختلف این سبک زندگی را به چالش بکشند. یکی از موارد مورد توجه بحث آقازاده‌هایی است که با استفاده از رانت پدر، ثروتی به دست می‌آورند و به مردم فخر می‌فروشند.
برای سیدنورخدا موسوی تنها جانباز ۱۰۰ درصد کشور
80 کیلومتر را در خاک و سنگ، در پستی و بلندی، در هنگام احتضار همرزم و در ابتدای راه زنده بودن ولی شهید بودن پیش رفتید. چهار روز را در کمای مطلق سر کردید. از ادامه عملیات چیزی می‌دانید؟ نیرو‌های پشتیبان سپاه به شما اضافه شدند و عملیاتی که سر ظهر آغاز شده بود در ساعت 6:30 عصر به نفع مردم پایان یافت
۲ پروژه تولیدی در استان قم با حضور نماینده، ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افتتاح شد.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نمایندگی از دولت و به منظور دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، افتتاح پروژه های عمرانی و دیدار با علما و مراجع عظام تقلید وارد استان قم شد.
گفت‌وگوی «جوان» با همسر شهید مدافع حرم اکبر نظری از فرماندهان لشکر زینبیون
شهید نظری از معدود ایرانی‌های لشکر زینبیون بود که به عنوان یک فرمانده، رزمنده‌های مدافع حرم پاکستانی را در جبهه مقاومت اسلامی همراهی کرد.
۸